אביזרי מצנן ביניים ומייבש אוויר של ניסאן

מוצר רב עוצמה של ניסאן דיזל הוא משאית המזבלה בעלת 10 גלגלים, CWB450, המוכרת היטב בשוק במיוחד בתעשיות הכרייה. עם אביזרי ה-“Intercooler” שלו, הוא מסוגל לעבוד קשה. ל-CWB450 הישן יש 290 כוחות סוס אבל עם הצגת אביזרי האינטרקולר החדשים שלו הוא גדל באופן דרמטי ל-320 כוחות סוס, מה שהופך אותו לסתגלן יותר בסביבה קשה של כרייה.

העיקרון הבסיסי של מצנן ביניים הוא קירור האוויר שמגיע ממגדש הטורבו לפני שהוא נכנס ל

מנוע בעירה פנימית. זה עוזר להגביר את היעילות של תהליך הבעירה בתוך המנוע, להגדיל את כוח התפוקה של היחידה. תהליך זה זהה לעיקרון של מי קירור הרדיאטור. מחקרים מראים שטמפרטורת האוויר המגיעה ממגדש הטורבו מגיעה ל-100 – 200 מעלות צלזיוס מה שמשפיע על תהליך הבעירה, אך עם הכנסת מצנן ביניים לתהליך, הוא מפחית את החום באוויר ל-40-60 מעלות צלזיוס, ומפחית את כמות החום. עד 70%. אחת הסיבות לכשל במגדש טורבו היא חום, יחידות חדשות המשתמשות במגדש טורבו מגיעות לפעמים ל-700 – 900 מעלות צלזיוס שגורמות לעייפות חום ולסדקים ברכיבים אך בעזרת המצנן הבין-לאומי, זה בוודאי יפחית את האפשרות לבעיה זו.

אביזר נוסף שיכולנו למצוא ב-CWB450 הוא מערכת מייבש האוויר שלו שמחוברת ליד מאגר האוויר. הוא משמש כמסנן לאוויר, מסיר כל לחות או מים, ופורק אותו אוטומטית מהיחידה. מכונאי ונהגים נתקלו בדרך כלל בבעיית שסתום בלמים, בעיית מאיץ מצמד וכו’ בגלל זיהום מים במאגר האוויר. כדי למנוע ולהאריך את החיים של חלקים אלה, צוות טכני של ניסאן דיזל מייעץ להתקין “מייבש אוויר”. למרות שבדרך כלל מומלץ לנהגים לרוקן את מיכל האוויר בכל בוקר לאחר או לפני העבודה, עדיף להתקין את האביזרים הללו בשבילנו כדי להיות בטוחים. מייבש אוויר הוא חתיכה גדולה של פחית שנראית כמו פילטר, עשוי סיליקה ג’ל, המסנן ולוכד שאריות מים באוויר, לפני שהוא עובר לחלקים החיוניים של מערכת הבלמים והמצמד של היחידה. הוא נמצא בדרך כלל ליד מיכל האוויר שבו נהגים יכלו למצוא אותו בקלות.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *