“אנחנו עובדים על קירור סוללות ברכבים חשמליים”

class=”cf”>

המנכ”ל (מנכ”ל) גורקן קראקס של טורקיה (TOGG) אמר: “בדקנו כ-200 סטארט-אפים הקשורים אלינו. פגשנו יותר מ-150 מהם, ובהתחלה היו כ-50 כאלה. נוכל ליצור ערך הדדי”. “זיהינו אותם כשותפים והתחלנו במשא ומתן עם חלק נכבד מהם”. אמר.

קראקאש העריך את רעיון הניידות ואת חזון הניידות של TOGG במהלך נאומו בפאנל שכותרתו “מסע הרכב של טורקיה” שאורגן מקוון כחלק מאירוע שבוע הטכנולוגיה של איסטנבול 2020.

בהדגישו את הצורך להדגיש את הטרנספורמציה האוטומטית בכל הנוגע לניידות, אמר קרקש שדרך הניידות בעולם, או המעבר מנקודה א’ לנקודה ב’, השתנתה מבחינת התוכן והשיטה.

קראקש אמר: “החזון שלנו הוא לא להיות בעיקר חברת רכב, עברנו מעבר למכוניות ואנחנו מגדירים את הליבה של מערכת אקולוגית ניידות זו. אנחנו יודעים שאנחנו לא יכולים. לכן המסע שלנו יתפתח במסגרת זו. הוא אמר.

class=”cf”>

“נמשיך לעצב את השותפים הדרושים”.

באומרו שהיחס לסטארט-אפים באקוסיסטם הנייד צריך להשתנות לחלוטין, אמר קרקש: “הסטארט-אפים איתם אנחנו עובדים חשובים לנו כמו יצרני OEM, הם יצירתיים, הם מייצרים רעיונות, הם כמו ערך. יצרן. אז, “כשהתחלנו ככה, הדרך שבה עבדנו איתם הייתה קצת שונה. כשפותחים עסק כשותפה באותה רמת חזה עם חברות סטארט-אפ, מימד המצב מעט שונה. . אמר.

קראקש הזכיר שכאשר השיק את המכונית, שתשוחרר ב-27 בדצמבר 2019, הוא התחיל בהצגה סמלית של 3 סטארטאפים שונים ב-3 תחומים שונים.

לא ניתן לעבוד עם כל הסטארטאפים בטורקיה, אך קראקאש אמר שהוא מייחס לנושא זה חשיבות רבה:

“למדנו כ-200 סטארטאפים הקשורים אלינו. נפגשנו עם יותר מ-150 מהם ובשלב הראשון זיהינו כ-50 מהם כשותפים שיכולים ליצור ערך הדדי והתחלנו במשא ומתן בנושאים חשובים. במילים אחרות, התחלנו את הדיון עם המכונית שלנו. “כשאנחנו מתכננים חלקים מכניים, נמשיך לתכנן את השותפים הדרושים למודלים העסקיים החדשים שצצים סביב מערכת האקולוגית של הניידות.”

“אנחנו בונים את המתקן הנקי ביותר באירופה, לא בארצנו”

מנגד, מנכ”ל TOGG Karakash נתן תשובות בכתב לחלק משאלות המשתתפים לאחר הפאנל.

class=”cf”>

כשנשאל אם יש לו יעדים לחומרים ברי קיימא, אמר קראקש: “כן, אנחנו בונים את המתקן הנקי ביותר לא רק במדינה שלנו, אלא באירופה. שותף הסוללה שלנו הוא השחקן היחיד שיכול להציע פתרון לשימוש חוזר ומיחזור. בנוסף, משימוש בבורות זיתים (כולל סטארטאפים) אנחנו עובדים”. הוא ענה:

class=”cf”>

כשנשאל אם יש תוכניות לעשות שימוש חוזר בסוללות בכלי רכב חשמליים לאחר שיגיעו לסוף חייהם השימושיים, אמר קרקש:

“אנו מתכננים להשתמש בסוללות לאגירת אנרגיה בחייהן השניים לאחר 8 שנות שימוש במכוניות. בנוסף, שותף הסוללות שלנו הוא מוביל עולמי במיחזור סוללות ויש לנו גישה לטכנולוגיה ולמודל עסקי זה”.

class=”cf”>

“הלא חוזרים בתשובה לא יכולים להישאר במגזר הזה יותר”.

בנאום בפאנל אמר מנכ”ל Farplas, Ömer Burhanoğlu, כי המגמה הגדולה של הדיגיטציה בעולם הביאה שינויים חדשים וחשובים מאוד לתעשיית הרכב.

בהדגישו כי השינויים הללו גבוהים בהרבה מהקודמים, אמר בורחאנוגלו, “אי אפשר לספק את זה עם היכולות הנוכחיות שלנו. לכן, דרוש שינוי חשוב מאוד בענף המשני. אל תשתנה כדי להישאר במגזר הזה. כי הבעיה חרגה מעבר לתעשיית הרכב. ו”אתה בהחלט חייב לשתף פעולה עם מישהו ולהיות מעורב בתעשיות שונות כדי להמשיך בעולם המקושר הזה.” הוא אמר.

class=”cf”>

בהתמקדות בחשיבותם של סטארט-אפים בטרנספורמציה הזו, אמר בורחאנוגלו שסטארט-אפים גמישים וניתנים לתמרון יותר מחברות גדולות.

“אנחנו עובדים על קירור סוללות ברכבים חשמליים”

מנהל קסטרול טורקיה עבור אוקראינה ומרכז אסיה אסלי יתקין קרגול: “כשזה מגיע לניידות של הדור החדש, כלי רכב חשמליים ואוטונומיים עולים בראש. כלי רכב אלה יאיץ במהלך העשור הבא ולאחר מכן עד 2050, ויובילו אותנו לרכב אחר. הרגלי שימוש וטכנולוגיית תחבורה.” “המודעות לאקלים והסביבה שאנו רואים ברחבי החברה כאן היא גורם חשוב לא פחות כמו התקדמות הטכנולוגיה.” נתן את הערכתו.

קראגול, שהצהירה כי קסטרול היא חלק מקבוצת BP, אמר כי לניידות מהדור החדש יש מקום חשוב באסטרטגיות הגלובליות שלה וכי התעשייה הזו צומחת עם שותפויות.

קראגול אמר ששמן מנוע אינו משמש בכלי רכב חשמליים, אלא משתמשים בנוזל קירור סוללה במקום זאת.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *