בדיקת בנק עומס לאימות ביצועי הגנרטור

גנרטורים של מנועי דיזל הם אחד המרכיבים החשובים ביותר של תוכנית גיבוי חירום תעשייתית. תקלה של מחוללי חשמל במצבי חירום עלולה להוביל לתנאים הרסניים. לחברות חשוב לפקח ולשמור על ביצועי מערכות החשמל שלהן. כאן נכנסות לתמונה בדיקת בנק עומס ועוזרת למנהלי מתקנים לתחזק את ציוד החשמל שלהם. בדיקת בנק עומסים חושפת בעיות פוטנציאליות במחוללי חשמל ומאפשרת למנהלים לנקוט באמצעי מניעה.

בדיקת בנק עומסים היא כנראה הטכניקה היעילה ביותר להבטיח תפעול יעיל של מחוללי גיבוי. לא משנה מה האופי או סוג של מערכת בנק עומסים, היא יכולה לא רק לבדוק את הציוד אלא גם לשפר את הבריאות הכללית של יחידות הגיבוי. בדיקת בנק עומס היא תהליך ל:

ודא את פעולת מערכת הקירור

בדיקת עומס גורמת לגנרטור להזרים חום נוסף לזרם האוויר הקירור. תהליך זה יצביע על תקלות במערכת הקירור. החום הנוסף שנוצר במהלך התהליך גורם ללחץ גם על רכיבים של מערכת קירור: תרמוסטט, מצנן שמן, רדיאטור וכו’. אנו יכולים גם לקבל נתונים יקרי ערך מתהליך בדיקה שיכולים לעזור לנו בהפרש טמפרטורה. נתוני הטמפרטורה גם עוזרים לאמת את תאימות יחידת הגיבוי. התהליך מאמת את הפעולות של אזעקות מערכת הקירור כגון התחממות יתר של נוזל קירור המנוע ואזעקת טמפרטורת מי קירור גבוהה.

ודא את פעולת מערכת הדלק

דגמי מנועי הדיזל האחרונים הם בעלי מגדש טורבו גבוה, מה שגורם להם להיות מועדים לבעירה לקויה בעומסים נמוכים ותדלוק יתר. לפעמים מערכות חשמל אינן פועלות בעומס גבוה מספיק כדי ליצור מהירויות זרימה וטמפרטורות פליטה גבוהות. מצב זה יכול להוביל לבעיות כמו ערימה רטובה או הצטברות פסולת במערכת הפליטה. בעיות אלו עלולות לפגוע קשות בביצועים הכוללים של מערכת גיבוי; פעולה במצב לא עומס או שימוש מתמשך בפחות מרמת העומס המומלצת יכולה להפחית את קיבולת תפוקת המנוע.

ודא את פעולת הבקרה

ספקי כוח ובקרות של גנרטור רגישים לחולפים, וכאשר עומס משתנה, עלולים להיסגר באופן בלתי צפוי. בדיקת עומס אינדוקטיבית או התנגדות היא הדרך הטובה ביותר להבטיח פעולת גנרטור חלקה. הליך בדיקה אמין יכול לעזור לחשוף בעיות חשמליות ותפעוליות רבות כגון התאמות מתח ותדר, חיבורים כושלים, הגדרות הפעלת מפסק וביצועי ווסת מתח. הוא גם מספק מצב מדומה בעולם האמיתי המתאים ביותר שבו ניתן לחקור בצורה יעילה יעילות, הרמוניות וירידה במתח.

אלו הם חלק מהיתרונות של בדיקת בנק עומס. ודא שאתה מטפל היטב בציוד החשמל שלך ובערכות הגנרטורים שלך. אתה יכול לשכור חברה פרטית שתספק שירותי בדיקת עומסים להשכרה ותחזוקה מונעת בפתח ביתך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *