בעיות נפוצות עם משאבות דלק מכניות בלחץ נמוך

מכוניות מדגמים ישנים יותר עם מנועי קרבורטור משתמשים במשאבות דלק מכניות בלחץ נמוך כדי לשאוב דלק ממיכל הדלק למנוע. הם מותקנים מחוץ לטנק, בעיקר בצד המנוע. עם כניסתן של מערכות הזרקת דלק, רוב משאבות הדלק המכניות מוחלפות בחשמליות, אם כי, מעטים מבעלי המכוניות הישנות שעדיין שומרים על משאבות אלו.

משאבות דלק מכאניות בלחץ נמוך פחות פונקציונליות בהשוואה לגרסאות חשמליות וגורמות לבעיות תכופות שמובילות לבעיות נסיעה. עם זאת, במכוניות מדגמים חדשים יותר עם מנועים מצוידים ב-GDI, הם עושים קאמבק. במיכל יש משאבת דלק חשמלית המספקת דלק למשאבת דלק מכנית המותקנת במנוע בלחץ גבוה.

במאמר זה, נדון רק בבעיות הנפוצות עם משאבות דלק מכניות בלחץ נמוך המשמשות במנועי קרבורטור יחד עם הדרכים לזהותן ולפתור אותן.

מנעול אדי: נעילת אדים מתרחשת כאשר הדלק הנוזלי במערכת האספקה ​​משתנה לצורה גזי וחוסם את מעבר הדלק. מכיוון שהוא ממוקם בתא המנוע, חום המנוע הגבוה בצד הלחץ של המשאבה מרתיח את הדלק בקווי הדלק המוביל לאידוי.

עקב נעילת אדים, פעולת משאבת הדלק מופרעת. זה גורם לאובדן לחץ הזנה, מה שגורם לאובדן העברת הכוח למנוע או לעצירה מוחלטת של הרכב. סימנים נפוצים של נעילת אדים הם ללא או לחץ דלק נמוך, צופר אוויר יבש של קרבורטור וללא פריקת משאבת מאיץ, עצירה, התנעה קשה והספק נמוך.

קצף דלק: זה מתרחש כאשר דלק קר נכנס לקרבורטור חם המוביל לסדרה של טלטולים קצרים בהאצה ולבסוף גורם למנוע מת. הסימנים הנפוצים הם עשן שחור הנפלט מצינור הפליטה, צופר אוויר קרבורטור רטוב והתנעת מנוע לאחר ארכובה ארוכה של מצערת פתוחה לרווחה.

תערובות אלכוהול: תוספי בנזין כגון תערובות אלכוהול ומגברי אוקטן משפיעים על תנודתיות הבנזין ומביאים לבעיות ביצועים ויכולת נסיעה. תוספים אלו גורמים גם לקורוזיה של מערכת הדלק, לעקור חלודה וחלקיקים זרים לתוך המיכל המוביל לסתימת המסנן ולבסוף להשפיע על הפונקציונליות של משאבת דלק.

גורמים לכישלון: דיאפרגמה בלויה או דולפת בתוך משאבת דלק מכנית מובילה לכשל שלה. דיאפרגמה דולפת גורמת לדליפת דלק או לאובדן לחץ דלק. זה בסופו של דבר מגביר את הלחץ על המשאבה וגורם לה להיכשל. גם שסתומי כניסה או יציאה דולפים וקפיץ שבור גורמים לאותו הדבר.

לפני שמשאבת הדלק שלך מפסיקה לפעול לחלוטין, היא מציגה כמה סימנים של כשל. זהה את הסימנים הללו ותקן את הבעיה מוקדם ככל האפשר. למרות שישנן טכניקות מקצועיות לפתרון בעיות לבדיקת הפונקציונליות, ישנן כמה דרכים פשוטות אחרות שעוזרות לך לזהות את הרע גם אם אתה חובבן.

• בשלבים הראשוניים של משאבת דלק פגומה, אתה עלול להיתקל בחוסר כוח, תקלות בהתנעה, קפיצות וכו’.

• טפטוף של דלק מהמשאבה מעיד על דיאפרגמה כושלת, לפיכך, החלף אותה.

• בדוק את הגרון של הקרבורטור על ידי הסרת מנקה האוויר, ואז שאבו את מצמד המצערת ובדוק אם דלק מתיז לתוך הקרבורטור. שום השפרצת דלק לא יכולה להעיד על כישלון.

• נתק את קו הדלק בקרבורטור והנח אותו במיכל. הפעל את המנוע וראה אם ​​משאבת הדלק שואבת את הדלק. זריקות קבועות של דלק מצביעות על כך שהוא פועל כראוי, בעוד שזרם חלש או חוסר דלק מצביע על כשל.

• משוך החוצה את המקל כדי לבדוק את מפלס השמן. מפלס שמן מעל הסימון המלא יכול להעיד על דליפה של דיאפרגמה, מכיוון שהיא מאפשרת לדלק לדלוף לתוך בית הארכובה ולכן מדללת את השמן ומעלה את מפלס השמן.

תיקון/החלפה בזמן מונע בעיות מנוע: ביצועי המנוע מושפעים לרעה אם הבעיות לא מטופלות בזמן. אם הוא אינו מסוגל לספק את הדלק בלחץ הנדרש, הוא מרעיב את המנוע ולבסוף מפסיק את פעולתו. לפיכך, זיהוי ותיקון של הבעיה בזמן חיוני למדי כדי למנוע בעיות מנוע.

ודא שאתה משתמש במוצרים אמינים לאחר השוק בזמן החלפת רכיבי מנוע. זה חשוב לביצועים טובים יותר של מערכת אספקת הדלק.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *