זוהי האחריות הקולקטיבית והאינדיבידואלית שלנו… לשמר ולטפל בסביבה בה כולנו חיים – דלאי לאמה

מכוניות ב.מ.וו תמיד היו יותר מסתם מכוניות. הם משהו כמו אולר שוויצרי; כלי מעוצב היטב עם כל מה שאתה צריך עבור כל מה שהדרך זורקת עליך. ב.מ.וו היא מכונה בנויה למטרות שאתה לובש כמו חליפת רובוט מן, כזו מתקדמת מבחינה טכנית; אתה צריך להיות מדען טילים כדי להבין את כל המורכבויות שלו. להעריך את כל הפוטנציאל הזה ולהבין היטב מדוע ב.מ.וו מייצרת את המכוניות שלהם כך; כל מה שאתה צריך לעשות הוא לנהוג באחד.

כשהעולם מסתחרר לתוך תהום של שינויי אקלים, ועתיד הנפט בטוח בערך כמו תפקיד הסרט הבא של לינדזי לוהנס, כולם פונים לכלי רכב ירוקים יותר. מכוניות היברידיות ומכוניות חשמליות הן כבר לא צעצועים אופנתיים, אלא הפכו לאבן יסוד הכרחית וחשובה בתוכנית לחופש מנפט. פעם שהוגבלה על ידי טכנולוגיה גרועה וטווח מיקרוסקופי, המכונית החשמלית נולדת מחדש כחלופה בת קיימא למנוע הבעירה הפנימית האהוב. ב.מ.וו הצטרפה למאבק עם לא רק מכונית חדשה, אלא קו מכוניות חדש שלם. ב.מ.וו i8 קונספט היא אחת הראשונות בקבוצת מכוניות המיוצרת על ידי BMW i, תת מותג חדש למסחור של רכבים בעלי פליטה נמוכה (ירוקה).

יחד עם ה-i8 מתכננת ב.מ.וו להציג גרסת רודסטר ניתנת להמרה בשם i8 Spyder, וכן האצ’בק חשמלית קטנה בשם i3. הרכבים החשמליים ההיברידיים i8 מתוכננים לשלב את הספורטיביות של מכוניות ב.מ.וו רגילות, עם חיסכון בדלק של מכונית קטנה. העיצוב כולל BMW Vision Efficient Dynamic Concept חדשה שהיא היברידית פלאג-אין חדשנית המשלבת את מערכת ההנעה החשמלית המותאמת של ה-i3 Concept. המנוע החשמלי מצויד מעל הסרן הקדמי עם מנוע בעירה בעל שלושה צילינדרים המותקן מאחור כדי להרחיב את הטווח. המנוע ישמש כגנרטור מובנה וב.מ.וו מבטיחה האצה של 0-62MPH תוך פחות מ-5 שניות, יחד עם 86MPG משוער.

המפתח לתצורה זו הוא מומנט, שזמין מהתחלה בעמידה וייתן האצה ללא הפרעה. טכנולוגיית הסוללה מבוססת על תאי ליתיום-יון חזקים במיוחד עם מערכת קירור נוזלית משולבת לטמפרטורות פעולה אידיאליות. ניתן להטעין את המכונית ממערכת אספקת חשמל ביתית, ויכולה לנסוע 20+ מיילים על סוללה בלבד. הארכיטקטורה ידועה בשם LifeDrive, והיא בעצם גישת שכבות חסכונית במשקל לעיצוב מכוניות. השכבה התחתונה היא קטע הכונן, המקיף את השלדה, מערך הסוללות, מערכת ההנעה, המתלים, ההיגוי והבלמים. השכבה העליונה היא קטע Life, שהוא תא נוסעים מחוזק בסיבי פחמן. זו הפעם הראשונה שבה נעשה שימוש בסיבי פחמן ברכב לשוק המוני, והוא פותח כאן בארצות הברית. שני החלקים מחוברים על ידי ארבעה ברגים בלבד ודבק תעשייתי. באמצעות ההגדרה הזו, BMW מבטיחה מרכז כובד נמוך, חלוקת משקל מושלמת של 50/50 וטיפול מדהים.

ה-i8 יפה להפליא, עם קווים סוחפים וצללית שטוחה. הוא כולל חממה שקופה גדולה (אם כי אני בספק שגרסת הייצור תישאר ללא שינוי) עם דלתות שמתנדנדות כלפי מעלה כמו כנפיים. המכונית היא פיסולית ואורגנית, עם צורת טריז קינטית ייחודית ועמידה גולשת קדימה. מלפנים, לרכב יש סממני עיצוב טיפוסיים של BMW אשר מתוגברים על ידי שתי תצורות אור LED מלא בצורת U. יש גם V שחור חצי שקוף שעולה ממכסה המנוע ומציע הצצה למנוע החשמלי ולתא Life סיבי פחמן. מאחור יציאות אוויר תלת מימדיות, מפזר אחורי מאסיבי ופנסים אחוריים “צפים” התואמים לפנסים בצורת U. גם הפנסים והפנסים האחוריים פועמים כמו לבה של איזו מפלצת עתידנית והאפקט שומט לסתות.

בתוך ה-i8 משטחים שקופים גדולים בדלתות ובגג שנותנים לכל חלק במכונית מראה של התמזגות יחד. החלק הפנימי בגימור בעיצוב שכבות עם מבנה תומך לבן פורצלן, רמה טכנית שחורה וחלק נוחות בגימור מוקה בראון. האפקט מודרני ומנחם בו זמנית, ולוח המחוונים והקונסולה המרכזית נקיים מכפתורים ומתגים מוגזמים. אשכול המכשירים מורכב מתצוגה גדולה עם מידע הנמסר בפורמט תלת מימדי ברזולוציה גבוהה. יש גם צג מידע עצמאי המותקן במרכז. מחיר ה-i8 צפוי להיות כ-122,000 דולר. ההפקה צפויה להתחיל מתישהו ב-2014.

המאמר באדיבות כריס ריימונד

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *