מגזים מבוססי ביומסה, כמו יחידות הביומקס, מייצרים חשמל ואנרגיה תרמית מפסולת עץ כולל שבבי עץ מעץ קשה ורך, כדורי נסורת, קליפות קוקוס, קליפות אגוזים או קלחי תירס.

היחידות מחממות את הדלקים הללו עם כשליש מהחמצן הדרוש לבעירה מלאה לייצור תערובת של פחמן דו חמצני ומימן, המכונה סינגז. אנרגיית ביומסה מהווה כ-11% מאספקת האנרגיה הראשונית העולמית, וההערכה היא שכ-2 מיליארד בני אדם ברחבי העולם תלויים בביומסה לצרכי האנרגיה שלהם.

נראה כי גיזוז עץ תופס כטכנולוגיה בת קיימא להימנעות מפליטת גזי חממה. יש לו הרבה שימושים נהדרים. לפני כמה שנים גז עץ נתפס כמו זול יותר בכל האמצעים, אבל מגזי פחם היו קלים הרבה יותר לטיפול. ישנם מגזים רבים המייצרים גז מעץ ולאחר מכן שורפים את הגז ומשאירים אפר ופחם.

ניתן להזין שבבי עץ לתוך מגזי מפעלי הגיזוז והגז המיוצר משמש להדלקת התנור בתא. צמחי ביומסה עצי יכולים להראות כלכלה מקומית מאוד ויכולים לספק החזר בטוח על ההשקעה בנסיבות רבות. הטכנולוגיות נעות בין דוודים, לגזים, לפירוליזרים, ועד תנורי עץ פשוטים. גז עץ יכול לשמש להנעת מכוניות עם מנועי בעירה פנימית רגילים אם מחובר גז עץ. זה היה די פופולרי במהלך מלחמת העולם השנייה בכמה מדינות באירופה מכיוון שלצבאות הפעילים במלחמה לא תמיד הייתה גישה לנפט.

פרמטרים של ביצועים כגון מקדם אוויר, מיקום נקודת האכלה וגובה המיטה נקבעים על ידי הפעלת ניסויים וחיפוש יעילות מקסימלית של גז הגיז וערך חימום גז ותכולת זפת מינימלית בגז. פרמטרים נוספים שניתן לבצע אופטימיזציה באמצעות תוכנת CSFB הם ירידת הלחץ, קוטר הבועות ומהירויות הגז במיטה

גז סינת, המיוצר במפעלי תהליך גיזוז, יכול לשמש כדלק לייצור חשמל או קיטור, או כאבן בניין כימי בסיסי למגוון שימושים. כאשר הוא מעורבב עם אוויר, ניתן להשתמש ב-Sit במנועי בנזין או דיזל עם מעט שינויים במנוע.

סינגז הוא תערובת של מימן ופחמן חד חמצני וניתן להמיר אותו לדלקים כמו מימן, גז טבעי או אתנול. סינגז (המשאיר את הממיר בטמפרטורה של בסביבות 2,200 מעלות פרנהייט) מוזרם למערכת קירור המייצרת קיטור. תהליך הגיזוז הופך חומרי גלם כגון פחם, נפט גולמי, חומרים מבוססי נפט או גזים לדלקים ומוצרים סחירים.

הדגמים נעים בגודל מיחידות של 5 קילוואט לשימוש ביתי ועד למכונות של 15 קילוואט, מספיק כדי להפעיל עסק קטן. החברה מדגימה כעת שישה מגזיסי יישומי שטח מחוץ לרשת. תוצאות הדוגמנות מושוות לתוצאות הניסוי שפורסמו בספרות. ההשפעות החזויות של טמפרטורת המיטה, יחס השקילות ותכולת הלחות של הדלק על הרכב הגזים העיקרי, פליטת זפת ופליטות NH3 תואמות בדרך כלל את נתוני הספרות.

ניתן להשתמש ב-Syngas למגוון שימושים. כאשר הוא מעורבב עם אוויר, ניתן להשתמש בו במנועי בנזין או דיזל עם מעט שינויים במנוע.

תהליך הגיזוז הופך חומרי גלם כגון פחם, נפט גולמי, חומרים מבוססי נפט או גזים לדלקים ומוצרים סחירים.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *