האם אתה יכול להאריך את אורך החיים והקילומטראז’ של מערכת הפליטה והשתוק של המכונית שלך?

רוב בעלי הרכב לא נותנים למערכת הפליטה של ​​הרכב שלהם דקה אחת. זאת עד שהם שומעים בום חזק, חריקות פליטה או רעשי רעש שמגיעים די מפחידים מאחורי המכונית או המשאית שלהם. נוסף על כך יש דאגות בריאותיות ובטיחותיות מגזי פליטה. אתה כמעט יכול להמר עד שהם מגיעים לנקודה הזאת שהם עומדים לקבל חשבון גדול לתיקון משתיק קול או מערכת פליטה. האם יש דרך שבה רוב הנהגים יכולים להאריך את החיים ואת תוחלת הנסיעה של מערכת או מערכות הפליטה והקולק שלהם?

ביסודו של דבר, מערכת הפליטה של ​​המכונית או המשאית שלך כוללת את סעפת הפליטה, משתיק קול, צינורות חיבור ובמקרים מסוימים תהודה. לכל רכב שיוצרו ב-30 השנים האחרונות יהיה בהחלט ממיר קטליטי שאפשר להמר עליו. מערכי פליטה בודדים משתמשים בסעפת פליטה של ​​צינור פליטה בודד, מכלול משתיק קול וצינור זנב המשתרע מתחת לפני הפגוש האחורי ואילו בסידור מערכת פליטה כפולה משתמשים בשני צינורות פליטה ומכלול משתיק קול יחד עם שני מהודים, שניים. צינורות זנב. כל מכלול מחובר לסעפת הפליטה שלו ונושא את גזי הפליטה לחלק האחורי של הרכב.

אורך החיים של משתיקי הקול והצינורות תלוי במידה רבה בסוג השירות שבו נעשה שימוש ברכב. אם הוא מונע ברובו בתנועת עצירה ויציאה בעיר עם מעט נסיעות העולה על חמישה קילומטרים, אתה יכול להמר שהמשתיק יחליד בקרוב, תוחלת חיים קצרה יותר ושבעל הרכב יבקר גם אצל המקומי שלו. מכונאי במוסך שלהם או למרכז השירות של הסוכנות שלו. היות והתקנת משתיקי קול ומערכות פליטה היא עבודה מיוחדת מוסכים רבים עצמם, כמו גם אותם בעלי רכב, מבצעים לעתים קרובות את העבודה בחנויות ובמוסכים המתמחים בתיקון והחלפה של מערכת פליטה וקולק קולי.

הסיבה לתוחלת חיים קצרה כל כך של משתיקי קול היא שבנסיעות קצרות, האדומים והצינורות לעולם לא יתחממו, לא משנה חם מספיק כדי לאדות את הלחות במערכת – שבסופו של דבר פועלת להחליד את כל רכיבי מתכת הפלדה של משתיקי קול ומערכות פליטה. הלחות הזו לא רק נצמדת לרכיבי המתכת וגורמת לה חלודה אלא לבשה אותי חומצית ביותר באופייה והכי קורוזיבית – התערבבות עם שאריות גזי הפליטה ושאריות שאריות מתהליך הבעירה של מנוע הבעירה הפנימית. כתוצאה מכך, הצינורות והשתיקי קול נשחקים במהרה ויש להחליף אותם.

אם המכונית נוסעת בעיקר בנסיעות קילומטרז’ ארוכות וארוכות יותר, או בעיקר במהירויות טובות בנסיעה בכביש מהיר, אז לעומת זאת, הקולפים והצינורות שהם מחוברים אליהם יתחממו במהרה מספיק כדי פשוט לאדות את הלחות הזו, בדומה לאופן שבו חם קומקום רותח מים. כתוצאה מכך פעולה קורוזיבית (כלומר החלודה והיווצרות חלודה על חלקי המתכת והמשטחים של משתיק הקול) תואט ותעכב. כתוצאה מכך לרכב שלך יהיה משתיק קול ומערכת הפליטה שלו יחזיקו מעמד זמן רב יותר ותוחלת חיים ארוכה יותר.

באופן מעניין נראה כי משתיקי קול וצינורות המשמשים במערכת פליטה יחידה, יחזיקו מעמד זמן רב יותר מהתקנות משתיקות כפולות מכיוון שכל גזי הפליטה החמים מונעים ועוברים דרך צינור אחד בודד – כלומר משתיק קול בודד. כתוצאה מכך, במערכת משתיק קול טמפרטורות בדרך כלל מגיעות לערך גבוה יותר במוקדם ולא במאוחר. מכאן שללחות הקורוזיבית יש סיכוי טוב יותר להתחמם ולהתאדות לאטמוספירה עם פחות סיכוי שתשתהה על משטחי מתכת ורכיבים לעשות את עבודתה המחלידה.

כלל האצבע הכללי ממכונאי רכב מנוסים וסוכני רכב מנוסים הוא שיש להחליף את משתיקי קול וצינורות לפני שהם מחלידים לחלוטין, שכן אם יש דליפות במערכת, מה שלא יהיה, הפליטה שהיא רעילה ומזיקה לבריאות. יברחו לתוך פנים הרכב, שם הם עלולים לגרום למוות של הנוסעים והרוכבים או לתאונה קשה אם הנהג ייפגע מגז פליטה וגזים.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *