הונדה אקטיב 125 DLX נגד וספה S נגד סוזוקי סוויש נגד מהינדרה רודיאו – קרב בארבעה כיוונים

מגזר הקטנועים בהודו הוא חלק בלתי נפרד משוק הדו-גלגלי בהודו. צרכני הקטנועים גדלים מיום ליום, הודות לקלות הטיפול הקיצונית בכלי רכב אלו. קטנועים אלו הם קלים, חסרי הילוך, קלים לטיפול ומגיעים עם נתוני קילומטראז’ טובים למדי. כל הגורמים הללו הפכו את הקטנועים לרכב אמין לנסיעה לעבודה ולמרחקים קצרים.

כמה מהדגמים הראויים לציון בפלח הקטנועים ההודיים הם הונדה אקטיב, וספה S, סוזוקי סוויש והמהינדרה רודיאו. הנה מבט על הדגמים הללו זה מול זה.

מראה – אם מראה יכול להרוג, אז לאף קטנוע אחר יש את הכריזמה של ה-Vespa S, שהוא מאוד תוסס ומחפש תשומת לב. זה עומד בנפרד מהקהל בגלל זה, ולכן, לא יכול ללכת אדם שם לב. קטנועים כמו הונדה אקטיב, לעומת זאת, נושאים את אותו עיצוב וצבעים ותמים, שהם הכי פחות מעוררי השראה.

עם זאת, המהינדרה רודיאו וסוזוקי סוויש מגיעות עם צבעים וגרפיקה הרבה יותר אטרקטיביים מאשר מובילת הסגמנט Activa. אם הסגנון הוא הבחירה העיקרית שלך, אז וספה היא הטובה ביותר, ואחריה סוויש ורודיאו. ה-Activa יהיה הדגם הפחות מועדף עבור אלה שמחפשים קטנוע מסוגנן.

כוח מנוע – הונדה אקטיבית מונעת על ידי מנוע מקורר אוויר בנפח 124.9 סמ”ק, הספק של 8.75 PS ומומנט של 10.1 ננומטר. קילומטראז’ ממוצע של 55 קמ”ש מוצע בכבישים עירוניים. הווספה S מונעת על ידי מנוע 125 סמ”ק מקורר אוויר, 10.1 PS, 10.60NM חזק, עם קילומטראז’ של 57 קמ”ל בכבישים עירוניים. סוזוקי סוויש מונע על ידי מנוע מקורר אוויר בנפח 124 סמ”ק בהספק של 8.7 כ”ס ומומנט של 9.8 ננומטר, עם קילומטראז’ של 56.3 קמ”ל בכבישים עירוניים. המהינדרה רודיאו פועל על מנוע מקורר אוויר בנפח 124.6 סמ”ק עם הספק של 8.2 כ”ס ומומנט של 9 ננומטר, עם קילומטראז’ של 45.6 קמ”ש. הווספה היא המהירה והחזקה במגרש, בעוד הרודיאו היא החלשה מכולן.

עלות – האקטיבה החדשה לגמרי מגיעה בתעריף של אולם התצוגה לשעבר של INR 68700/- ומעלה. הנתונים המקבילים עבור Vespa S, Swish ו-Rodeo הם INR 87450/-, 57300/- ו-57600/- בהתאמה. הווספה היא היקרה ביותר, בעוד שהסוויש והרודאו במחירים זהים, ואקטיבה לא זולה במיוחד.

מסקנות – למרות שה-Vespa נראית נהדר ומבצעת ביצועים מהירים וחזקים יותר מהאחרים, לא ניתן להצדיק את מחיר הפרימיום שלה על ידי הביצועים. הונדה מציעה איכות נסיעה סבירה ויש לה תכונות נחשקות רבות, אך המחיר שלה עשוי להיות מעבר לרבים. Swish במחיר תחרותי ומגיע עם איכות נסיעה ותכונות טובות. רודיאו, למרות המחירים התחרותיים, מאוכזב בגלל הביצועים הגרועים שלו.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *