החשיבות של מגדש טורבו ברכב

רכב רץ טוב הוא מה שרוב בעלי המכוניות היו רוצים לקבל במיוחד אם הוא נחוץ לעבודה שלהם. ניידות משטרה הן דוגמאות לרכבים שצריכים להיות מהירים ותמיד במצב מצוין כדי שיוכלו לתפוס פושעים ולהגיב לשיחות בזמן המהיר ביותר. כעת, מסיבה זו, ישנם אביזרים רבים לרכב שיכולים לעזור להאיץ את היחידה שלך, להוסיף יותר כוח ולגרום לה לפעול בצורה חלקה יותר. מגדש טורבו הוא אחד האביזרים החשובים ביותר לרכב שלך. מגדשי טורבו יכולים להגדיל את כוח המנוע שלך עד 35% בהשוואה ללא מגדש טורבו.

כל כלי הרכב בין אם הם מונעים על ידי דיזל או בנזין חייבים להיות עם מגדש טורבו במנוע. מגדש הטורבו מסייע בהגדלת כוח סוס המנוע. בדרך כלל, מגדש טורבו בודד משמש למנוע דיזל בעוד שני מגדשי טורבו משמשים למנוע בנזין, וזה מכונה בדרך כלל טורבו כפול.

תפקידו העיקרי של מגדש הטורבו הוא להגדיל את כמות צריכת האוויר הדרושה למנוע לשריפת דלק טובה יותר. הוא מחובר למעשה על סעפת הפליטה של ​​היחידה העשויה משני סוגים של אימפלר המופרדים על ידי תא. כאשר סעפת הפליטה משחררת אוויר, היא למעשה מסובבת את האימפלר של מטען הטורבו בצד סעפת הפליטה ומכיוון ששני האימפלרים של הטורבו מחוברים ישירות יחדיו, האימפלר בקצה השני המחובר ישירות לסעפת היניקה בסופו של דבר. להפוך את עצמו להוסיף אוויר בתהליך הבעירה.

אימפלרים של מגדש טורבו מסתובבים כמעט 3000 סל”ד ובגלל זה הוא נוטה להתחמם יתר על המידה בדיוק כמו המנוע עצמו. ישנם שני תהליכי קירור שנעשו עבור מטענים טורבו כדי למנוע התחממות יתר, הראשון הוא באמצעות חומרי סיכה בשמן והשני הוא באמצעות שילוב של מים ושמן. בחומרי סיכה שמן, מטען הטורבו מוזן באופן קבוע על ידי שמן מנוע דרך צינור פלדה המחובר ישירות למנוע הראשי. הוא מקרר את מטען הטורבו על ידי שימון החלקים המסתובבים שלו שהם האימפלרים ובגלל זה הוא מקרר את עצמו בקלות. השילוב של מים ושמן, הוא משמש בדרך כלל על מטען טורבו גדול, כי שמן מנוע לפעמים לא מספיק כדי לקרר את הטורבו. חיבור המחובר ישירות לדרך מעבר המים של המנוע מחובר ועובר דרך הטורבו כדי לקרר אותו.

אחת הדרכים לשמור על מצבו הטוב של מטען הטורבו שלך היא להבטיח שתמיד יש שמן מנוע נקי. כדאי גם לבדוק באופן קבוע אם יש נזילה או נזק בחיבור שלו. הימנע מהפיכת מנוע במיוחד כאשר זה עתה התחלת את המנוע שלך. בעלים חוו בעיה במטען טורבו כאשר הם מפעילים את המנוע שלהם ומפעילים את המכונית שלהם מבלי לאפשר לו להתחמם במיוחד במזג אוויר קר. נזקי הטורבו הרגילים הם בעיקר באימפלר עצמו מכיוון שהוא בדרך כלל מתפרק לחתיכות כאשר הוא ניזוק. כעת הדבר החשוב ביותר לשמור על הטורבו במצב טוב מלבד בדיקת מערכת הקירור שלו הוא הימנעות מהפכת מנוע מוקדמת. עדיף גם להתניע את המנוע ולהמתין עד שיגיע לטמפרטורה המיועדת לפני הפעלת הרכב.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *