היישום הפוטנציאלי של טכנולוגיית HHO לתוך גנרטורי דיזל

זה לא סוד ש-HHO או מה שמכונה בדרך כלל גז בראון שימש במנועי דיזל ובנזין בעירה בכלי רכב כגון מכוניות, מכוניות MPV, משאיות, נגררים, מנוף ומחפרים. אבל רבים אינם מודעים לשימוש הפוטנציאלי של HHO בגנרטורים של דיזל. מתוך ההגדרה של גנרטורים דיזל בוויקיפדיה, “גנרטור דיזל הוא שילוב של מנוע דיזל עם גנרטור חשמלי (המכונה לרוב אלטרנטור) להפקת אנרגיה חשמלית. ערכות ייצור דיזל משמשות במקומות ללא חיבור לרשת החשמל או כספק כוח חירום אם הרשת נכשלת. גנרטורים דיזל ניידים קטנים נעים בין כ- 1kVA ל-10 כספקי כוח לבנייה לרכב. כמו בתים ניידים”.

גנרטורי הדיזל הנכונים ליישום HHO פוטנציאלי

אבל כרגע אנחנו מדברים על גנרטורים דיזל גדולים יותר 100 KVA ומעלה המשמשים בדרך כלל להנעת מבנים, כמו אזורי מנוחה ליד כבישים מהירים, מגדלי תקשורת, עגורני הרמה מלט באתרי בנייה וכו’. רוב הסוגים האלה של דיזל גנרטורים פועלים מדי יום בין 12 שעות ל-24 שעות, שהמשתמשים עצמם מוציאים אלפי עד עשרות אלפי דולרים בפעילות החשמל שלהם מדי חודש.

סוף הנפט הזול הופך לבעיה יקרה

הבה נבחן את הנושא הנוכחי של גנרטורי דיזל ספציפיים אלה. ייתכן שזו הייתה תקופה בתקופת הנפט הזול; אנשים לא יהיו מוטרדים מהשימוש הרב בסולר בסולר גנרטורים לייצור חשמל לשימוש במתחם שלהם. במהלך אמצע 2008, הנפט הגיע לשיא של יותר מ-100 דולר לחבית, מה שגרם למהומה בעסקים המסתמכים על סולר עבור גנרטורי הסולר שלהם. שזה היה גורם לעלייה בעלות התפעולית שתשפיע עמוקות על הרווחים של החברות הנשענות על חשמל המיוצר על ידי דיזל גנרטורים.

בזבוז כסף על שריפת דלק לא יעילה ולא שלמה בגנרטורים דיזל

רבים עשויים שלא להיות מודעים לכך, עקב השימוש הממושך במנועים בגנרטורים של דיזל בין אם זה חודשיים או יותר, המנועים, בדיוק כמו כל מנועי בעירה פנימית אחרים, יצברו משקעי פחמן ויגרמו לשריפת דלק לא מלאה. לכן, אין ספק שהדיזל גנרטורים משתמשים בהרבה יותר דלק ממה שהם צריכים לייצור חשמל. הבזבוז מוערך בכ-20 אחוז לפחות, שבטווח הארוך, מדובר בסכום כסף גדול; יכול להגיע לאלפי דולרים בחודש. כמו כל מחלקות של חברה, יעילות התפעול תחסוך זמן וכסף לכל אנשי עסקים. זה מוכיח את עצמו גם לגבי היעילות של גנרטור דיזל. אין ספק, כפי שציינו רבים, המטרה העיקרית של כל בעל עסק היא לשרוד את השפל הכלכלי הנוכחי היא לפתח תפעול רזה יותר, חסכוני ויעילה יותר.

האזנה לקיצוניות של שני המומחים לא תחשוף את האמת של HHO טכנולוגיה

ישנן דעות שטכנולוגיית הרכב והדלק נעצרה בכוונה ואנשים נסתרו בחושך לגבי המצאות ותגליות מדהימות. הם מאשימים את זה על חברות הנפט הגדולות. לדעתי, HHO או Browns Gas היא “טכנולוגיית דלק” כזו, אבל אני מתחנן להבדיל שהטכנולוגיה הזו מתעכבת אבל נחקרה פחות בגלל ספקנות על ידי מספר רב של אנשים. “מומחים” יגלו תיאוריה ויבנו מחוללי מימן כמו ה”אלקטרוליזרים” הידועים, ויטענו טענות מוגזמות של 50% עד 70% אפילו כפול מקילומטראז’ של מכונית. בעוד ש”מומחים” אחרים היו מעלים תיאוריה ומפריכים את HHO או את טכנולוגיית הגז של בראון, ומתייחסים לטכנולוגיה כמו הונאות. הם הקיצוניות של שניהם; עם זאת, ישנם כמה אחרים כמונו שיישמו את הטכנולוגיה הזו כדי לגלות את האמת.

פוטנציאל HHO לקראת גנרטורים דיזל משך את תשומת ליבנו

במאמר זה, לא ארחיב יותר על HHO או בראון’ס גז ואניח שלקורא יהיה ידע בסיסי על טכנולוגיה זו לפני שקרא את זה. מניסיון אישי של התקנת גנרטורי מימן או הידועים בכינויים “אלקטרוליזרים” לתוך גנרטורים דיזל 100 KVA ומעלה, אנו עצמנו הופתענו מהתוצאות של הדלק שנחסך באותם גנרטורים דיזל. התוצאות כמובן משתנות, עבור גנרטורים דיזל, אבל מה שמשך את תשומת ליבנו היה החיסכון הקטן ביותר עבור גנרטורים דיזל היה 30%.

להלן שאר הפידבקים מבעלי הדיזל גנרטורים עצמם במהלך ריצת הניסיון

1) המנוע פועל בצורה חלקה יותר

2) פליטת פחמן פחות מסוכנת

3) הגידול ההדרגתי של חסכון בדלק (ככל שהמנועים הפנימיים נעשים נקיים יותר מבעירה מלאה)

אין יותר בעירה לא שלמה של דלק עבור כל גנרטורי הדיזל

זה פתר את הבעיות העיקריות של שריפה לא מלאה של דלק עבור כל גנרטורי הדיזל. משריפת דלק מלאה, היו מרבצי פחמן משמעותיים השוכנים במנועים, המאפשרים ביצועי מנוע יעילים יותר עבור גנרטורי הדיזל.

איך HHO עוזרת לשריפת הדלק המלאה בגנרטורים דיזל

מחוללי המימן או “אלקטרוליזרים”, באמצעות תהליך אלקטרוליטי, מימן וחמצן (הידוע כגז בראון) מופרדים ממים מזוקקים או אוסמוזה הפוכה ומסופקים לסעפת היניקה של מחולל הדיזל באמצעות ואקום שנוצר על ידי המנוע. לאחר מכן, ה-HHO או Brown’s Gas משולבים עם הדיזל ומשפרים באופן דרמטי את הבעירה. כ-45% מהדיזל נשרף בדרך כלל במהלך הבעירה. עם HHO זה קופץ ל-90%.

ה-HHO בתוך מנוע הדיזל

1) יניקה (אוויר ומימן נכנסים לצילינדר)

2) דחיסה (מיקס מתחמם)

3) בוכנה דוחסת אוויר עם HHO

4) הצתה (תוספת דלק, בעירה)

5) שריפה מהירה יותר, שחרור מהיר יותר: יותר כוח

6) פליטה (גזים נפלטים)

7) פחות פליטות גז פליטה מנקה (פחות משקעי פחמן)

שלבים להתקנת מערכות ביקוש מימן לגנראטורים דיזל

תהליך ההתקנה הוא הרבה יותר פשוט מאשר בדיזל מכוניות. למעשה, זה לוקח רק שעה בזמן שגנרטור הדיזל פועל.

1) זהה את הסוללה (12 וולט/24 וולט). זאת כדי לזהות את סוג מחולל המימן הדרוש להפעלה. לדוגמה, לאחר שזיהינו שגנרטור דיזל פועל על סוללת 24 וולט סטרטר. אנו נבחר את מחולל המימן הפועל על 24 וולט.

2) זהה את המיקום של ואקום האוויר (סעפת היניקה). חור נעשה על ידי קידוח וצינורות מרפק מקובעים ומודבקים להכנסת צינורות

3) מזוהה מיקום להצבת מחולל המימן

4) רתמת החיווט הכוללת נתיך, ממסר, שקע ממסר וחוטים שסופקו משמשת להתקנת מחולל המימן

5) מקור החשמל יילקח מהאלטרנטור באמצעות הגדרת חיווט (חוט חיובי ממחולל המימן)

6) מקור כדור הארץ יילקח מכל חלק במנוע הגוף של מחולל הדיזל (חוט שלילי מהמימן)

7) מים מזוקקים או אוסמוזה הפוכה וזרז ממולאים לתוך מחולל המימן

8) הזרם החשמלי הזורם בתוך מחולל המימן מותאם ל-12 אמפר עם הערכה של 3 ליטר גז לשעה.

אלטרנטיבה זולה יותר בהשוואה לאנרגיית השמש והרוח

עדיף לא לקבל את המילה שלנו או להקשיב ל”מומחים” כלשהם שמתארים ומפריכים טענות. אנו ממליצים שעדיף לקורא עצמו לנסות ולהיות מעורב בטכנולוגיית HHO זו במיוחד ביישומים של גנרטורים דיזל. כפי שגילינו שגנרטורי דיזל הם אחד המתאימים ביותר ביישומי HHO בגלל עקביות פעולת המנוע שלו בהשוואה לרכבים התלויים במידה רבה בתנאי הדרך ובהרגלי הנהיגה של המשתמש. ידוע שמשתמשים החיים מחוץ לחשמל ברשת מסתמכים במידה רבה על דיזל לייצור חשמל למשך 12 שעות או יותר. ישנן הצעות של אנרגיה סולארית וטורבינות רוח לשילוב שימוש עם גנרטורים דיזל כדי להוזיל עוד יותר את עלות התפעול. עם זאת, העלות הגבוהה של השקעה מוקדמת היא זו שמשאירה את המשתמש בספק לגבי תקופת ההחזר על ההשקעה שלו לכמה שנים. HHO או Brown’s Gas היא האלטרנטיבה הזולה יותר כדי לאפשר למשתמשים לחסוך חלק גדול מכספם תוך חודש או חודשיים של החזר על ההשקעה (ROI). ייצור ופריסה של מחוללי מימן בהרבה יותר חסכוני מאשר ייצור ופריסה של פאנלים סולאריים וטורבינות רוח.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *