היכן ניתן למצוא את ה-Tucker Convertible היחיד בעולם?

פרסטון טאקר, האיש מאחורי מכונית טאקר, היה מורד כריזמטי שלמרבה הצער היה דיבוק ביצירתיות שלו ונחוש לעשות מה שרבים אמרו שאי אפשר לעשות. כוס היצירתיות שלו בעבע מפעילות. ככל שהקריירה שלו התגלגלה, התברר שגורלו היה להתנער מבני דורו ולעשות מה שמעולם לא נעשה קודם לכן. הוא היה דוד שחיפש את הגוליית שלו. הוא היה חסר פחד ויותר ממעט מהמר. מוכן לסכן את התהילה וההון שלו, הוא קפץ ראש ראשון לתוך התנגשות בלתי נמנעת עם הממסד. הוא היה נחוש ללכוד את חלומו ולבנות מכונית שלדעתו מגיעה לאמריקה – מכונית סדאן בטוחה יותר, ספורטיבית ולגמרי לא שגרתית עם הנדסה אפויה שמתחריו לא יכלו להשתוות אליה.

בתחילת הקריירה שלו הוא ושותף עבדו כדי לעזור להנרי פורד בהנדסה ועיצוב מכוניות מרוץ. טאקר היה הממציא של צריח טאקר, צריח אקדח ממונע שהותקן על כלי רכב צבאיים במלחמת העולם השנייה. צריח טאקר היה חידוש שמילא תפקיד מפתח בהצלחת צבאות בעלות הברית.

טאקר זכור בעיקר בזכות הניסיון שלו לאתגר את שלושת יצרניות הרכב האמריקאיות הגדולות על ידי הקמת חברת רכב משלו, חדשנית במיוחד, תאגיד טאקר. המטרה של טאקר הייתה ליישם את החוכמה והשכל הישר הלא שגרתיים שלו כדי לבנות מכונית המצטיינת בתחומים כמו עיצוב, בטיחות, ביצועים, ערך והנדסה. אם טאקר היה מצליח, היה לוקח ל”שלושת הגדולים” כמה שנים ומאות מיליוני דולרים לתקן את המכוניות שלהם בניסיון להתחרות. וכשהם עשו זאת הם היו נדחקים לצד הדרך כשהם צופים בטאקר ​​חולף על פניו, שוחק את שליטתם בתעשיית הרכב האמריקאית. טאקר השיג את מה שהוא התכוון לעשות עם מה שהוא כינה הטאקר 48.

הטאקר 48 סדאן לא הייתה דומה לשום מכונית אחרת בעולם כשהוצגה. חלק מהמאפיינים הייחודיים ביותר שלו היו “ששת קדמית בטיחותית”, פנס שלישי מסתובב ממורכז, מערך חילופי כוח מהיר ומנוע מטוס “שש שטוח” המותקן מאחור, שעודכן במעילי מים לקירור נאות. שמשת הבטיחות הייתה בעלת למינציה נגד רסיסים ותוכננה להסרה בקלות במקרה של תאונה. הפנס השלישי המסתובב במרכז היה מסונכרן לתנועת ההגה כדי לעזור לנהג לראות סביב עיקולים בכביש. גם כיום, פנסים מסונכרנים אינם מופיעים באף אחד מלבד המכוניות היקרות ביותר והמראה שלהם הוא תוספת עדכנית יחסית למה שאמורים להיות מכוניות “מתקדם”.

מערך ההחלפה המהירה של מערכת ההנעה (מנוע ותיבת הילוכים) תוכננה להחלפה בקלות תוך חמש עשרה דקות מהגעה למחלקת שירות של טאקר. מערכת זו פותחה כך שלקוחות יוכלו להוריד את מערכת ההנעה בסוכנות ולצאת מהירה עם “מערכת הנעה משאילה”. זה יאפשר לבעלים להימנע מהמתנה, לפעמים במשך ימים, עם תיקון המכונית שלו, אי נוחות שכיחה בקרב מכוניות קונבנציונליות. דמיינו את היתרון של אופציה כזו אם הייתם בטיול למרחקים ארוכים עם מכונית מלאה בילדים.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *