היסטוריה של אופנוע סוזוקי A50

סוזוקי A50 (1971 – 76) היה רעיון פשוט ליצור שיבוט של 49 סמ”ק של אופנוע הנוסעים הפופולרי ביותר שלהם A 100. האופניים האלה בנפח 100 סמ”ק התגלו כפופולריים ביותר כרכיבה בסיסית ואמינה ברחבי העיר. סוזוקי שמרה על המסגרת והמפרט A 100 כפי שהיו, רק החליפה את המנוע. זה יצר אופנוע זול יותר, בעל הספק נמוך יותר, שהיה רב מכר, במיוחד באסיה, שם עדיין נמצאות גרסאות של האופניים.

המנוע החדש בשימוש בסוזוקי A50 היה דומה בעיצובו למנוע המנוסה והמנוסה במנוע חד-צילינדרי דו-פעימתי A 100. ערך דיסק סיבובי מקורר אוויר, הוא הגיע עם שימון משאבה אוטומטית ותיבת חמישה הילוכים. סוזוקי A50 הצליחה לספק 4.8 כ”ס ב-8,500 סל”ד, מה שלא היה רע לאופני ריצה בסיסיים או נוסעים. תיבת ההילוכים עם חמישה הילוכים נראית קצת הרבה עבור אופניים זעירים בנפח 50 סמ”ק, אבל היא בהחלט עוזרת לקילומטראז’! בכביש הפתוח, סוזוקי A50 יצאה מהליגה שלה, עם מהירות מרבית של מתחת ל-90 קמ”ש.

למעשה, סוזוקי A50 סווג כטוסטוס במקומות רבים בעולם. למעשה, הגרסאות הידועות היחידות של אופנוע זה הן דגמי סוזוקי A50P וסוזוקי A50PD המיועדים לשוק ההולנדי, שבו דוושות היו מחויבות על פי חוק לכל טוסטוס. גם היום, סוזוקי A50 ששרד יסווג כטוסטוס על כבישי בריטניה, תוך שהוא מספק חווית רכיבה ראויה.

גם סוזוקי A50 היו אופניים קלים מאוד, במשקל של 73 ק”ג בלבד. זה הפך אותו לפופולרי כרכיבה קלה וצומחת באזורים עירוניים צפופים ורכיבה מועדפת ברמת הכניסה לצעירים רבים. הבלמים היו די סטנדרטיים בשנות ה-70: בלמי תוף כפולים. עבור אופניים עם כוח וגודל כאלה, הם למעשה עובדים די טוב. אפשר גם למצוא אופנועי סוזוקי A50 אותנטיים משנות ה-70 עם דיסקים קדמיים; כמה אצוות מאוחרות יותר קיבלו אותם כסטנדרט במפעל.

כל סוזוקי A50 ששרד יהיה בדרך כלל קל לשחזר למצב מעולה. מנועי הדו-פעימות הישנים ידועים כבנויים לטווח ארוך… אתה עדיין יכול לזהות מטוסי סוזוקי A50 בכמה מדינות באסיה, כשהם עומדים במשך 3 עשורים מוצקים! בבריטניה, הבעלים הנאמנים ומועדון האופנועים הקלאסי עדיין משתמשים באופנוע הטוסטוס ההיברידי הקטן הזה בנפח 50 סמ”ק. עם חלקי החילוף הנכונים ניתן לשחזר אפילו סוזוקי A50 מוזנחת עבור מתנה מדליקה לאופנוענים גדלים. הוא איטי ובטוח, אך נושא בקרות אופנועים טיפוסיות, מה שהופך אותו לאופנוע למידה נהדר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *