הונדה C70 החל לייצר בשנת 1967 כגרסה חזקה יותר של האופנוע הפופולרי ביותר בעולם, הונדה C50 Super Cub. בדיוק כמו ה-Super Cub, ה-C70 נשאר בייצור עד עצם היום הזה, מדבר רבות על האמינות והפופולריות שלו בקרב הרוכבים. עיצוב אופנוע תחתון קלאסי, ה-C70 דומה מאוד ל-Super Cub, אך נושא מנוע גדול יותר בנפח 72 סמ”ק מקורר אוויר שנתן לרוכבים 6.30 כ”ס לרכוב סביב עיירות או ערים צפופות. ה-C70, שיוצאה לראשונה מחוץ ליפן בשנת 1970, עשתה את דרכה לבריטניה בשנת 1972. כאן היא עקבה אחר הצלחת ה-C50, וזכתה להתקבלות מהירה בקרב רוכבים בכל הגילאים.

הבדל בולט אחד בין ה-C50 ל-C70 הוא השימוש במצמד אוטומטי עבור תיבת ההילוכים עם שלוש הילוכים. זה הקל על כמעט כל אחד לרכוב על ההונדה המשקלת הזו במשקל 180 קילו, אפילו בתנאי התנועה הגרועים ביותר, שבדרך כלל היה דורש שימוש מתמיד במצמד לצורך החלפת הילוכים. במראה, הונדה C70 המשיכה את המראה הפופולרי של הסופר קאבס המוקדמות יותר. עם זאת, המנוע הגדול יותר אפשר לרוכבי אופנוע לחצות מהירויות של 50 קמ”ש. הונדה C70 הגיעה עם גלגלים צנומים בגודל 17 אינץ’ הנושאים בלמי תוף, שעשו עבודה טובה למדי במתן אחיזה ויציבות. למרות שהוא אף פעם לא יכול היה להשתוות ל-C50 החסכני, האופנוע המדרגתי הזה עדיין נתן לבעלים מרוצים ערך רב, והחזיר נתונים של למעלה מ-100 קמ”ג.

במהלך עשרות השנים, המשיכו מהנדסי הונדה לשכלל את ה-C70, עם גרסאות עם שינויים קלים בעיצוב החיצוני. כמו כן, דגמי ה-C70 הפכו לזמינים במספר שילובי צבעים במהלך השנים. זה הפך את ה-C70 לאטרקטיבי מאוד עבור חובבי ואופנועים אספנים, כאשר חלק מהאוהדים של הונדה מחזיקים אופניים אחד מכל דגם ייצור. בשנת 1982, הונדה ביצעה את השינויים הטכניים הגדולים הראשונים, שדרגה את המערכת החשמלית של 6V ל-12V והציגה הצתה CDI לאמינות ויעילות דלק משופרת.

למעשה, אנשים ממשיכים להימשך להונדה C70 בזכות קלות התפעול, יעילות הדלק ויחס הכוח למשקל הסביר. בבריטניה, הבעלים מתחזקים ורוכבים בגאווה על דגמים קלאסיים ממש ליד דגמי ה-C70 העדכניים ביותר. כמו כל אופני הונדה ארבע פעימות, תחזוקה ושיקום קלים אם יש לך גישה לחלקי חילוף מקוריים ומהימנים. למרות שהיא אולי לא מהירה או רועשת, הונדה C70 ממשיכה להיות נסיעה מהנה שיכולה להוביל אותך ברחבי העיר בסגנון משלך!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *