הונדה CA 125, שהושק עוד ב-1995, היה בעל עיצוב בהשראת סיירות, אך מנוע נוסעים חסכני היישר מהונדה CB 125 של שנות ה-80. זה העניק לבעל CA 125 חוויה ייחודית, עם תחושת רכיבה דומה מאוד לסיירות האמריקאיות הגדולות יותר. אפילו המושב חיקה סגנון רוכב סולו, עם רק רפידה בסיסית לרוכב הפיליון. חברת האופנועים הונדה המשיכה בייצור במשך 5 שנים, שבמהלכן האופניים האלה היו אהובים מאוד על רוכבים שרצו קורטוב של תדמית אופנועים במהלך הנסיעה הקבועה שלהם.

הונדה CA 125 הונע על ידי מנוע מקורר אוויר, ארבע פעימות בדוק ומנוסה בנפח של כ-125 סמ”ק. לא בדיוק תחנת כוח, מנוע הנסיעה החסכני הזה העניק רק 11 כ”ס ב-9500 סל”ד. עם זאת, זו עדיין הייתה נסיעה מהנה, הודות לתנוחת הרכיבה בסיירת ומשקל עצמי קל של קצת יותר מ-300 פאונד. פעם אחת על הכביש הפתוח, ההונדה הזו יכלה לגעת במהירויות של כ-70 קמ”ש בהילוך החמישי. באופן מפתיע, הונדה נתנה לאופניים המעוצבים בסיירת זה מיכל דלק המכיל רק כ-2 ליטר בנזין.

תיבת ההילוכים בת 5 ההילוכים בהונדה CA 125 הייתה מוכרת גם לבעלי אופנועי הונדה. תוכנן להחלפות הילוכים תכופות בכבישים בעיר ובעיר, הגיע עם לוחית מצמד תלויה ויחסי העברה הגיוניים. ה-CA 125 לבש צמיגי 17 אינץ’, 90/90 מלפנים עם בלם דיסק יעיל, בעוד מאחור היו 15 אינץ’, גומי 130/90 קטן ושמן יותר ובלם תוף. השילוב הזה של צמיגים הוסיף לסגנון הקרוזר, יחד עם שימוש ליברלי בכרום על כל האופניים והפליטה המסוגננת.

בתנאי הרכיבה הנכונים, אופנועים בסגנון סיירת CB 125 יחזירו ממוצעי צריכה של 65 עד 70 קמ”ג. השילוב הזה של מנוע חסכוני עם עיצוב סיירות הוכיח את עצמו כפופולרי מאוד בעולם, כאשר כמה מדינות עדיין מייצרות שיבוטים של הונדה CA 125 עבור כלכלות צומחות. אתה יכול למצוא את ההונדה הקטנה והחסונה הזו גם ברחובות רבים בבריטניה, עם בעלים וחובבים ששומרים על הרוח בחיים. חלקי חילוף איכותיים עדיין זמינים שיכולים לעזור לך להחזיר כל דגם ייצור של CB 125 למצב ריצה מושלם. מנוע הונדה המצוין בדרך כלל במצב מושלם, גם אחרי אלפי קילומטרים מאחוריו. עם מעט גריז של מרפקים וכמה חלקים מקוריים, הנוסע הייחודי הזה משנות ה-90 עדיין יכול לספק לרוכבים צעירים ריגוש בתקציב מצומצם.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *