סוזוקי GT50, שיוצר בין השנים 1978 עד 80′, הוא אחד מאופני סוזוקי הפחות מוכרים. האופנוע הדו-פעימתי הפשוט הזה, הידוע כ-RG50 ביפן, נמכר גם במקומות אחרים בעולם תחת השמות X-1 ו-ZR50. בנוסף לבלבול, מפרט ה-GT50 שונו גם לייצוא למדינות מסוימות. לדוגמה, בהולנד כל הדו-גלגליים בנפח 50 סמ”ק סווגו כטוסטוסים והיו חייבים להיות בעלי דוושות. במדינות אחרות, היה צורך להגביל את תפוקת המנוע כדי לשמור על מהירויות מתחת ל-30 קמ”ש. כתוצאה מכך, לאופנועי ה-GT50 הקיימים יש לרוב מגוון רחב של נתוני הספק וצריכת דלק.

הפתעה אחת בסוזוקי GT50 הייתה שהוא הגיע עם מושב אחד בלבד לרוכב, מה שהיה יוצא דופן עבור אופני 50 סמ”ק בשנות ה-70. המנוע של ה-GT50 לא נשא הפתעות לחובבי אופנועים המתעניינים באופני נוסעים יפניים משנות ה-70. זה היה מנוע פשוט בנפח 49 סמ”ק מקורר אוויר שסיפק 6.3 כ”ס מכובדים ב-8500 סל”ד. מכיוון שסוזוקי GT50 שקל רק כ-140 קילוגרם, זה היה די והותר כדי לאפשר לרוכב יחיד רכיבה מרוכזת ברחבי כבישים בעיר או בעיר. עם זאת, ה-GT50 בהחלט לא נועד לשימוש בכבישים מהירים או לטיולים. תיבת ההילוכים בעלת 5 הילוכים העניקה לרוכבים שליטה רבה יותר על כוח המנוע, ואיפשרה יעילות דלק משופרת.

בשנת 1979 הציגה סוזוקי את דגם ה-GT50P Special, כשההבדל העיקרי הוא שכעת היו לו מושב מסורתי יותר לשני אנשים וחישוקי סגסוגת במקום חישוקי תיל. מלבד זאת, מפרט הדגם נשאר זהה לסוזוקי GT50. כל דגמי ה-GT50 נשאו צמיגים 2.50-17 קונבנציונליים, עם בלם דיסק יחיד לגלגל האחורי ובלם תוף מלפנים. איכות הרכיבה הייתה הוגנת בכבישים עירוניים טובים, אך ירודה למדי בשטח.

כיום, סוזוקי GT50 נדיר לראות בכבישים בבריטניה, אם כי עדיין ניתן למצוא כמה חובבים מושבעים ששומרים על דגמים במצב מעולה. קשה מאוד למצוא חלקי חילוף מקוריים, אם כי חלקם עדיין זמינים אצל סוחרים מומחים. תכונה נהדרת אחת של עיצוב המנוע והמרכב הפשוט של ה-GT50 היא שניתן לשחזר או לשנות אותו בקלות. לדוגמה, רוכבים צעירים רבים לוקחים את העיצוב של מושב אחד וממירים אותו באופני מוטוקרוס טובים למדי. כמו בכל אופנוע סוזוקי קלאסי, עדיין אפשר למצוא חובבים שרוצים לקנות דגמים ישנים או משוחזרים לאוספים הפרטיים שלהם. עם טיפול נכון וחלקים באיכות טובה, אתה עדיין יכול ליהנות מנסיעה מהנה וקלה ברחבי העיר על אופנוע סוזוקי GT50.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *