הלם בונוס לחקלאים בדימוס! – עיתון התעשייה

מכונית היברידית פלאג-אין ראשונה שהושקה בטורקיה: במכירת הטויוטה C-HR PHEV החדשה שנערכה במפעל בסאקריה בהשתתפות שר התעשייה והטכנולוגיה מהמט פאטיח קציר, הוקרא הודעה מהנשיא רג’פ טאיפ ארדואן והוקרן סרט היכרות.

בנאום בטקס אמר יו”ר משרד ההשקעות הנשיאותי בוראק דגלווגלו כי טויוטה המשיכה להשקיע, להעסיק, לייצר ולייצא כלי רכב בטורקיה במשך 30 שנה.

בהדגישו כי סיפור ההצלחה אינו מקרי, הדגיש דגלווגלו כי טורקיה הפכה למרכז ייצור עולמי ולמרכז מחקר ולוגיסטי חשוב באזורה עם המדיניות המיושמת בהנהגתו של הנשיא ארדואן.

Dagluoglu הדגיש את הצורך להתכונן לעתיד, תוך גאווה בהישגי העבר ובירך את ההווה, ואמר כי המאה הטורקית החלה והם רוצים לכלול את המדינה בעשרת הכלכלות המובילות בעולם.

Dagluoglu הדגיש כי טורקיה רוצה להגדיל את נתח ההשקעות בעולם. אנו יודעים עד כמה תעשיית הרכב חזקה במדינה הזו וכיצד תעשיית הניידות תאמץ בהצלחה את העתיד. “אנו מצפים ושואפים ממך להשקיע בטכנולוגיות חדשות בטורקיה בעתיד, במיוחד רכבים חשמליים, רכבי מימן ורכבי פחמן אלטרנטיביים אחרים ללא דלק”. הוא אמר.

Dagluoglu הזכיר כי יום השנה ה-100 ליחסים הדיפלומטיים בין טורקיה ליפן יצוין ב-2024 והביע כי הם מצפים לפרויקט חדש מטויוטה בשנה הבאה.

בורק דגלווגלו הזמין את מנהלי טויוטה, הפעילה בתחום הייצור בטורקיה מזה 30 שנה, להקים מרכז מחקר, הנדסה או עיצוב במדינה.

Dagluoglu אמר כי תחת הנהגתו של הנשיא ארדואן, כל המשקיעים הבינלאומיים והמקומיים יתמכו, והם שמחים לקבל את הטכנולוגיה החדשה.

יעד היצוא יגדל

המנכ”ל והמנכ”ל של טויוטה תעשיית הרכב טורקיה, ארדואן שאהין, סיפק גם מידע על ההשקעה של החברה שנוסדה ב-1990.

בהדגיש כי בכל פעם הושגו הצלחות חדשות עם תרומות העובדים, אמר שאהין: “השקענו 308 מיליון יורו באמצעות טכנולוגיות ידידותיות לסביבה כדי להפעיל את המכונית החדשה של Toyota C-HR, והיקף ההשקעה הכולל הגיע ל-2.5 מיליארד יורו. – יהיו לנו שווקי יצוא חדשים עם משאבי אנוש. כעת נייצא מכוניות טויוטה מתוצרת טורקיה לאוסטרליה וניו זילנד. “אנחנו מגדילים את סך היצוא שלנו ב-50 מיליארד דולר מדי יום”, אמר.

סאהין הביע שביעות רצון מכך שהם תרמו לעתיד המוצלח ולתחרותיות של הכלכלה הטורקית באמצעות ייצור, ייצוא, השקעות ותעסוקה. זה והתרומות והתמיכה החשובות שלהם סוללים לנו את הדרך”. אנו אסירי תודה למנהלים היקרים של משרד ההשקעות. ” הוא אמר.

באומרו שהוא שמח שהמתקנים החדשים שהוזמנו על ידי הפרויקט החדש יתרמו תרומה חדשה לתעשיית הרכב הטורקית עם ייצור סוללות היברידיות וקו צבע ידידותי לסביבה על בסיס מים, הודה Sahin למי שתרמו לפרויקט.

שאהין דיבר גם על עבודות הסיוע שבוצעו באזור לאחר רעידת האדמה במרכז קהרמנמראש.

יושיהירו נאקאטה, נשיא טויוטה מוטור אירופה, אמר: “אנו נרגשים מאוד להתחיל בייצור של טויוטה C-HR החדשה, המתאפשרת בזכות יכולות ההנדסה המתקדמות של טויוטה, איכות הייצור הגבוהה ושיתוף הפעולה של טורקיה. “יחד עם גרסאות הפלא-אין ההיברידיות והסוללות שפותחו ב-TMMT, הדור הבא של טויוטה C-HR יתרום ליעד של טויוטה של ​​אפס פחמן דו חמצני באירופה עד 2035”. נתן את הערכתו.

“לטורקיה וליפן יש פוטנציאל כלכלי גבוה”

גם שגריר יפן באנקרה, טאקהיקו קצומטה, בירך את יום השנה ה-100 לרפובליקה של טורקיה.

ההצלחה המתמשכת של טויוטה טורקיה לאורך השנים, אמר קצומטה, נובעת מהניצול הטוב של טורקיה ביתרון הגיאוגרפי שלה בייצוא, הערכתה לכוח העבודה הצעיר שלה והבנה חזקה של הפוטנציאל העתידי שלה.

בהתייחס לתרומתה של טויוטה טורקיה לתעסוקה וליצוא של המדינה, אמר קצומטה כי החברה מייצרת 200,000 כלי רכב מדי שנה, ומייצאת 85% מהם לאירופה.

קצומטה, שאמר כי טויוטה טורקיה מהווה מקור תעסוקה עבור סאקריה והמחוזות הסובבים אותה על ידי העסקת 5,000 עובדים, הסביר כי החברה מספקת פיתוח משאבי אנוש והעברת טכנולוגיה.

באומרו שלטורקיה וליפן יש פוטנציאל כלכלי גבוה, ציין קצומטה כי מתנהל משא ומתן להסכם כלכלי משותף שיבטיח את המשך התפתחותן של שתי המדינות. קצומאטה ציין כי 2024, יום השנה ה-100 ליחסים הדיפלומטיים בין שתי המדינות, חשובה מאוד.

קצומטה בירכה את החברה על הצלחתה ואמרה, “תחי הרפובליקה של טורקיה, תחי טויוטה”. אמר.

לאחר הנאומים ביקרו קכיר ופמלייתו במפעל.

בטקס השתתפו מושל סאקריה, ישר קרדיניז, ראש עיריית הבירה אקרם יוסה, סגני מפלגת AK עלי אינצ’י, ארטוגל קוצ’יץ’ ומוראט קאיה, ראשי ערים, פקידי משרד ועובדי טויוטה. בחגיגת יום השנה ה-100 לרפובליקה על ידי התחלת ייצור סדרתי של טויוטה C-HR החדשה, החברה עשתה פריצת דרך משמעותית עם השקעה זו, והפכה למפעל הראשון מבין מפעלי טויוטה באירופה לייצור מכוניות פלאג-אין.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *