המלצות תחזוקה עבור משאבות חום וחלקים אחרים של מערכת HVAC שלך

הקיץ הוא העונה של טיולי כביש, ברביקיו בחוץ, חופשות חוף ופעילויות משפחתיות אחרות. צמרמורת החורף רחוקה מדעתם של רוב האנשים. בתוך העומס שמזג אוויר טוב מביא, חשוב להקדיש את הזמן לבצע את התחזוקה הביתית והמקצועית הנדרשת כדי להבטיח שמשאבות החום ביחידת ה-HVAC שלך יוכלו לשמור על כל בני הבית חמים וטוסטיים כשהחורף מגיע. .

הטמפרטורות החיצוניות באזור המערב התיכון של ארצות הברית הגיעו ל-30 מעלות מתחת לאפס רק כמה חורפים אחורה, ומטאורולוגים הזהירו כי זה לא יהיה אירוע נדיר בשנים הקרובות. בימים דמויי ארקטיים כמו אלה, הפוטנציאל להשלכות מזיקות מחוסר היכולת לספק אקלים ראוי למגורים עולה להסתברות שלרוב אין רצון לפלרטט איתה.

אמצעי תחזוקה פשוטים

תחזוקה עצמית פשוטה ושימוש אחראי הם דרכים קלות שכל בעל בית יכול להבטיח שיוכל לשמור על אקלים בבית נוח ונגיש בעת הצורך. השארת המאוורר על הגדרה “אוטומטית” לא רק חוסכת כסף בחשבון החשמל ואחראית יותר מבחינה אקולוגית אלא גם מפחיתה את הבלאי של המאוורר. פעם בחודש יש להחליף מסנני אוויר, כך שהיעילות של המדחס ומשאבות החום היא מקסימלית. יש לנגב סלילים מלוכלכים, ויש להסיר פסולת מסביב ליחידה. כל מה שבעל הבית יכול לעשות כדי למנוע מחומר אורגני וגם לא אורגני להיכנס למערכת החימום והקירור ישמור על המצב טוב יותר לתקופה ממושכת.

קבל בדיקה

גם בדיקה שנתית על ידי איש מקצוע היא שלב מומלץ ביותר. מחלקת האנרגיה של ארצות הברית מעודדת בחום טכנאי HVAC מורשה לבצע סדרה של בדיקות ושלבים, כולל מדידת הביצועים המדויקים של זרימת האוויר וטעינת נוזל הקירור. בזמן שהם במקום, על הטכנאי לבדוק גם את פעולת התרמוסטט ואת בקרת החשמל והטרמינלים. הם צריכים לוודא בזמן שהמחמם פועל, נוזל הקירור ננעל מחוץ למערכת, וגם הפעולה ההפוכה פועלת כראוי.

חיבורים חשמליים צריכים להיות נקיים והדוקים, והם צריכים להכניס ציפוי לא מוליך על החיבורים אם הדבר מחייב זאת. יש לאטום ולתקן כל נזילות בתעלות ובחומר הקירור ולשמן את המנועים. משאבות חום, סלילים פנימיים ומפוחים צריכים להיבדק עבור כל דבר שעלול לחסום את זרימת האוויר ולגרום ליחידה לפעול ביעילות נמוכה יותר. ניצול מהיר של מחקר מנועי החיפוש יניב רשימה של טכנאי HVAC מקומיים שאמורים לעמוד בהמלצת משרד האנרגיה.

צעדים פשוטים כגון אלה דורשים מינימום מאמץ וזמן. הן גם שיטות בטוחות להבטחת אקלים נוח לכל תושבי הבית.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *