המרת אנרגיה תרמית באוקיינוס ​​- שימוש באוקיינוס ​​כמקור אנרגיה חלופי

בשנת 1881, מהנדס צרפתי בשם ז’אק ד’ארסונבל חזה ב-Ocean Thermal Energy Conversion או OTEC. מצד שני, מפעל ה-OTEC הניסיוני המוכר היחיד היה במעבדת האנרגיה הטבעית של הוואי. להמרת אנרגיה תרמית באוקיינוס ​​יש אפשרות להפוך לאחד ממקורות האנרגיה. כדי להשיג את מטרתה זקוקה OTEC לתמיכה הכספית ולמחקר הרבה יותר ממצבה הנוכחי. המכשול העיקרי שמפריע ליישום OTEC הוא העלות. להוריד את העלות לרמה סבירה יותר זה לא כל כך קל בגלל השיטה, המשמשת להנעת OTEC. אנרגיה תרמית באוקיינוס ​​נחשבת בטוחה לסביבה. זה גם מונע מזהמים לחדור לאוויר. עם זאת, המרת אנרגיה תרמית באוקיינוס ​​תצטרך ליצור קשר עם הטכנולוגיות הנוכחיות שלנו, כי אם לא, למפעלי OTEC יש את היכולת להפריע או רק לפגוע בסביבה המקומית. ישנם שלושה סוגים של OTEC כגון Closed Cycle OTEC, Open Cycle OTEC ו-Hybrid Cycle OTEC.

מחזור סגור OTEC משתמש בנוזל בעל נקודת רתיחה נמוכה. דוגמה לנוזל זה הוא הפרופאן. פרופאן פועל כנוזל ביניים. המפעל להמרת אנרגיה תרמית באוקיינוס ​​מניע את מי הים הממוזגים לתוך תא התגובה ואז מרתיח את נוזל הביניים. התוצאה של אדי נוזל ביניים המניעים את הטורבינה של המנוע היא חשמל. לאחר מכן, האדים מתקררים על ידי הנחת מי ים קרים.

Open Cycle OTEC דומה כמעט לרכיבה סגורה. עם זאת, במחזור הפתוח הוא אינו משתמש בנוזל ביניים. Open Cycle OTEC משתמש במי ים כדי להדוף את מנוע הטורבינה. הוא משתמש בוואקום כדי להמיר מי ים ממוזגים לאדים בלחץ נמוך. אדי הלחץ הנמוך חופשיים לאזור מסוים ויוצרים מספיק כוח להניע את הטורבינה. כדי ליצור מים מותפלים ולקרר את האדים, מים קרים נוספים של אוקיינוס ​​עמוק יותר מוכנסים לאדים לאחר שיצר מספיק חשמל.

לבסוף ה-Hybrid Cycle OTEC, אולם ברגע זה מדובר רק בספקולציות. Hybrid Cycle בוחן כדי להמחיש את הגישה שאפשר לעשות את השימוש המרבי באנרגיה התרמית ממימי האוקיינוס. למעשה, תחת הספקולציות של רכיבה היברידית יש שתי תיאוריות משנה. ראשית, זה מתקשר לשימוש ברכיבה סגורה ליצירת חשמל. החשמל שנוצר שימש לאחר מכן ליצירת סביבת הוואקום הנדרשת לרכיבה פתוחה. שנית, הוא שילוב של שני Open Cycling, על מנת שכמות כפולה של מים מותפלים או שתייה תיווצר במחזור פתוח אחד בלבד.

יתר על כן, כמקור חשמל, למפעל OTEC במחזור סגור יש פוטנציאל לטפל בכימיקלים. מצד שני, מפעלי OTEC, הן רכיבה על אופניים פתוחה והן רכיבה על אופניים קרובה יכולים לשמש להסעת מי ים עמוקים קרים, אשר שימשו מאוחר יותר לקירור ולמיזוג אוויר. בנוסף, כאשר המפעל מוקף במי ים, ניתן להשתמש בסביבה גם לחקלאות ימית ולפיתוח חקלאות ימית כמו חקלאות דגים. למעשה, ישנם מוצרים ושירותים מיוצרים שונים שניתן לפתח ממקור אנרגיה חלופי זה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *