הפונקציות של רדיאטורים לטרקטור

מנוע הטרקטור היעיל ביותר ינצל כ-35% מהאנרגיה שלו לפעולות שימושיות של נהיגה, חריש, משיכה, הובלה ועוד מטלות חקלאיות. 65% העודפים מהאנרגיה המופקת יאבדו בצורה של אנרגיית קול, אנרגיית חום, אנרגיית קרינה, רעידות וחיכוך.

מנוע מקורר מספיק, ומקבילו, מנוע חם מספיק, שניהם נחוצים לביצועים מיטביים של מנוע הטרקטור. מנוע מקורר יתר על המידה עלול לגרום לנזק מופרז לרכיבי המנוע. בוכנות וספינות נועדו לשמור על מרווחים מאוד ספציפיים ודקים.

מנוע מקורר יתר על המידה יקח את הספינות שלו יותר מהבוכנות החמות. בוכנות האלומיניום בדרך כלל מתרחבות מהר יותר מאשר ספינות פלדה, ולכן יהיו צלקות בין שני המשטחים. זה פוגע בבוכנות, בטבעות הבוכנה ובמשטח הציפוי.

מנוע חם מדי יגרום לכל הרכיבים הפנימיים להתרחב מעבר לסובלנות הרגילה, וליצור רכיבים רופפים וחלקי מנוע שרופים של טרקטור. זוהי תופעה המכונה מנוע “ירו” או מנוע “תפוס” על ידי המכונאים. רדיאטור הטרקטור מסיר חום יתר מהמנוע. ניתן לקרר את נוזל הקירור שמסתובב במנוע באמצעות רדיאטור הטרקטור.

התרמוסטטים מסייעים לתהליך קירור זה על ידי מניעת יציאת נוזל קירור מחומם מהמנוע בשלב ההתנעה כאשר המנוע קר, ומאפשרים לנוזל קירור לזרום דרך הרדיאטור כאשר טמפרטורת המנוע היא מעל גבולות הטמפרטורה המתוכננת. ניתן לייצר את רדיאטור הטרקטור מאלומיניום או נחושת או מסגסוגות של אלומיניום או נחושת. נעשה שימוש באלומיניום או בנחושת שכן לשניהם יכולת חום גבוהה, שהיא היכולת לספוג ולשחרר כמות גדולה של חום בקלות רבה.

לרדיאטור הטרקטור יש בעצם שורות של צינורות, ועל הצינורות האלה מחוברות רצועות מתכת דקות. נוזל הקירור נאלץ דרך הצינורות משאבת המים. בדרך כלל, נוזל הקירור זורם מהחלק העליון של הרדיאטור, כלפי מטה דרך הצינורות, וחוזר לתוך בלוק המנוע. צינורות רדיאטור שתוכננו במיוחד מבצעים את החיבורים הללו בטמפרטורה גבוהה בין המנוע לרדיאטור.

על שורות אלה של צינורות מתכת, מותקנות רצועות דקות של מתכת זהה או דומה. זה מגדיל ביעילות את שטח הפנים של הצינורות, ומאפשר לחום מהנוזל לעבור על ידי הולכה לסנפירים. הסנפירים מעוצבים בדרך כלל כסנפירים לאינץ’. לרדיאטור הטרקטור 8N פורד ולרדיאטור דיוויד בראון דגם 990 יש שמונה (8) סנפירים לאינץ’, לרדיאטור של אליס צ’אלמרס ל-D17 יש שבעה (7) סנפירים לאינץ’, לרדיאטור ג’ון דיר לדגם 3020 יש עשרה (10) סנפירים לאינץ’.

המרכיב העיקרי השני של מערכת הקירור הוא מכסה הרדיאטור. זה משמש לשמירה על לחץ גבוה ברדיאטור, ובכך מונע את רתיחה של נוזל הקירור, והוא פועל כמו שסתום שחרור לחץ המשחרר נוזל קירור למאגר כשהוא חם, ומושך נוזל קירור לתוך המנוע כשהוא קר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *