השימושים הרבים לחומר נגד קפיאה

אנטיפריז משמש למטרת הגנה על היחידה מפני נזקי הקפאה. כשהמים הופכים לקרח זה יכול להזיק מאוד. אנטיפריז משמש כנוזל העברת חום. הוא משמש בהרבה דברים למשל הוא משמש בצ’ילרים HVAC וגם בדודי שמש. ישנם יסודות כימיים מסוימים שמתווספים למים כדי לסייע בהפחתת נקודת הקיפאון. כך שהוא יכול להיות בטמפרטורה הנמוכה ביותר. טמפרטורה זו היא מה שהיחידה תטפל בסבירות הגבוהה ביותר. זה גם מועיל בהגנה על היחידה מפני קורוזיה.

אנטיפריז עוזר לנקודת הקיפאון כאשר אתה מערבב אותו עם מים. אבל זה גם עוזר לנקודת הרתיחה. אז חומר נגד קפיאה יכול להיקרא גם נגד רתיחה. הוא משמש במנועי מכוניות מכיוון שהוא עובד כל כך טוב כנוזל העברת חום. כשמשתמשים בו במנוע של מכוניות אנשים קוראים לזה נוזל קירור מנוע כי זה בדיוק מה שהוא עושה למנוע.

אחד מהנוגדנים הנפוצים ביותר בשימוש הוא אתילן גליקול. אתילן גליקול הוא תמיסה על בסיס מים. זה עובד כנוזל העברת חום נהדר. הוא משמש כנוזל העברת חום כאשר הטמפרטורה מסוגלת להגיע מתחת ל-32 מעלות פרנהייט או 0 מעלות צלזיוס. הוא משמש לרוב כאשר היחידה פועלת על ידי מנוע מקורר מים. לדוגמה, הוא נפוץ ביותר במכוניות ובמכונות.

עליך להיות מודע לכך שלא בטוח להשתמש בסוג זה של חומרי קירור וחימום כאשר אתה מפעיל ציוד לעיבוד מזון. הסיבה לכך היא כי אם יש סיכוי כלשהו לדליפה זה יכול להיות רעיל. בעת הפעלת ציוד לעיבוד מזון עדיף להשתמש בחומר אחר כגון פרופילן גליקול. אתילן גליקול הוא תרכובת אורגנית. לא רק הוא משמש במכוניות ובמכונות. אבל הוא משמש גם במזגנים ובמחשבים מקוררים בנוזל. יש לו נקודת הקפאה נמוכה בגלל נקודת ההקפאה הנמוכה הוא עמיד מאוד בפני הקפאה.

לאתילן גליקול נקודת רתיחה כה גבוהה ותאימותו למים. זהו חומר ייבוש שימושי. הוא משמש גם כדרך לעכב את היווצרותם של גז טבעי. הוא משמש בצינורות רב-פאזיים ארוכים המעבירים גז טבעי משדות גז מרוחקים למתקן עיבוד יבשתי.

לאנטיפריז יש שימושים רבים ושונים וכאשר אנשים שומעים את המילה הקפאה הם פשוט מתדלדלים מקור. אבל במקרה זה ניתן להשתמש בו עבור יחידות קרות או חמות.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *