חדשות מיוחדות מאוד: להלן אמצעי הבטיחות! – GEREDE GARDEN CONTROL | מקומי – אזורי

Turkish Coal Enterprises (TKİ) פתחה את שעריה לעיתונות לרגל יום הכורים העולמי ב-4 בדצמבר. נלקח ממכרות בהקשר זה; ישנם אמצעי בטיחות רבים הממזערים את הגורם האנושי, כגון קווי חילוץ, מסכות חילוץ עצמי של חמצן, מערכת ניטור מרכזית בה מנוטרים צוותים ו-111 גזים שונים בכל שנייה, שקיות מים המשמשות למניעת פיצוצים במנהרת המכרה, נשימה בלחץ. בתחנות, נקבעו אמצעי אבטחה למכונות מבצר במשקל 29 טון.

ה-4 בדצמבר נחגג בכל העולם כיומם של הכורים שעובדים במחתרת למען עתיד מזהיר. במסגרת זו, Western Lignit Enterprise Western Lignit Enterprise, המייצרת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בשלוש משמרות, עם 533 עובדים ו-22 מהנדסים, פתחה את שעריה לעיתונות. במכרה, בו נערכו חפירות מ-100 עד 400 מטר מתחת לאדמה, הסביר הצוות את תולדות הפחם, כל אמצעי הזהירות במכרה, מערכת העבודה של הכורים ומצב הכורים.

בהתאם לכך, לפני הכניסה לבור, על הכורים לחבוש מכשיר ניטור אישי, מסיכת חמצן לחילוץ עצמי (OFK), מנורת אוויר וחגורה עם סוללה. יש לחצן פאניקה במכשיר ניטור כוח אדם למקרה שהכורים ימצאו את עצמם במצב קשה. כורה במצב קשה שולח את מיקומו למרכז על ידי לחיצה על כפתור זה למשך שלוש שניות. מסיכת החמצן העצמית משמשת במקרה של פיצוץ אבק וגז במכרה או כאשר הכורים אינם יכולים לנשום. כאשר מתרחש מצב כזה, הכורים עוטפים את חגורותיהם סביב המותניים ומניחים מולם את ה-OFC. לאחר מכן מושך את תפס OFK כלפי מעלה כדי להגיע לשק הריאות ולצינור החמצן. לבסוף, עונד שופר ופקק אף, הוא מושך את התקע על מיכל החמצן ויש לו גישה לאוויר צח למשך 30 דקות.

כמו כן הוקם מערך ניטור מרכזי לבטיחות הכורים העובדים בשלוש משמרות בסך הכל 7 וחצי שעות ביום. מהנדס החשמל אורהן כמאל קורפה הסביר את המערכת הזו ואמר כי 111 חיישני גז, חיישני לחות וחיישני טמפרטורה בתנור נבדקים בכל שנייה במערכת. שמיכה אמרה שהמערכת כוללת את מצב ההפעלה של מאווררי הפליטה של ​​התנור, מצב המפסקים הראשיים, המצב הנוכחי של 14 חיישני המתאן, ומצב סרגל הזרם לגבי האם יחידת החנקן ויחידת המדחס פועלות או לֹא. אינו מסומן.

קווילט ציינה שכאשר חיישן מתאן כלשהו במכרה עולה על אחוז וחצי, הם מוציאים את המפסק המתאים, משבית את החשמל של המכרה, וערכי הגז, הטמפרטורה והלחות מנוטרים 24 שעות ביממה, 7 ימים ביממה. שָׁבוּעַ.

לבוש בבגדים מחזירי אור, קסדת מגן ונעליים מיוחדות, הוא יורד אופקית דרך המנהרה לתוך המכרה באמצעות מכשיר הנקרא קוליקר, המשתמש בסולר ומגיע למהירות של 4 קילומטרים לשעה.

כורים במנהרה מתמודדים עם רוחות חזקות. הסיבה לכך היא מערכת האוורור, המסייעת להילחם בגזים רעילים. מערכת האוורור, השואבת אוויר צח למכרה, מדללת את הגזים הרעילים שבתוכו ומאפשרת את הוצאתם.

יש גם תחנות נשימה בלחץ כתומות כל 50 מטר במנהרה. יש חמישה פיות בתוך התחנות. אם הכורים נמצאים במצוקה קשה שבה הם לא יכולים לצאת החוצה בשעת חירום, הם יכולים לפתוח את התחנות הללו ולנשום אוויר צח לתוך אפם. כך יקבלו הכורים אוויר צח עד להגעת צוות החילוץ האישי.

בנוסף, ישנן שתי תחנות OFC במנהרה עבור כורים שאין להם זמן להשתמש ב- OFC שלהם בכל מצב מצער. לתחנה זו יש OFK פנוי לכל כורה.

כדי להבטיח את שלומם של הכורים במנהרה, הפחם בכביש המכרה מכוסה בקצף ריסוס על מנת לנתק את החמצן מהפחם, שעלול להתלקח אם יבוא במגע עם חמצן.

אמצעי זהירות נוסף שננקט במנהרה מפני אפשרות של פיצוץ במכרה הוא מערכת סכרים המורכבת מ-24 שקי מים תלויים. בהתאם לכך, במקרה של פיצוץ במכרה, ישנן שקיות מים דליקות מיידיות לבלום את האש ולמנוע את התפשטות הפיצוץ.

המנהרה כוללת גם מערכת תקשורת חירום תת קרקעית כשהיחידה המרכזית במערכת הבקרה המרכזית ממוקמת בנקודות מסוימות של הבור למקרה חירום. במערכת זו מאותתים לכורים לעזוב את המכרה והם נחקרים עם אלו שמעל פני הקרקע.

למנהרה יש גם חבל הצלה המאפשר לכורים לנווט את המוקש אל פני השטח במצבים קריטיים כמו פיצוץ או קריסה. עשוי מפלדה וחבל, חבל זה כולל לוחות וחורוטים מחזירי אור ירוק ואדום. אם כורה רוצה לצאת מהאדמה במצב רע, הוא צריך להחזיק בחבל הזה, שעוטף את כל המכרה מכף רגל ועד ראש. אחר כך מתקדמים הכורים בגרירת ידיהם על החבל, והנה הם נתקלים בלוח ירוק. אם הם רואים אריח ירוק, הם יוודאו שהם עולים מהאדמה. אם הכורים לא יכולים לראות את הלוחות, משחקים קונוסים. כורה שנע קדימה עם אגרופו על החבל יודע שהוא בדרך הנכונה ברגע שהוא מרגיש את היד שלו זזה מהצד הצר של החרוט לצד הרחב. אם הוא פוגע בצד הרחב של החרוט ולא נפתח כמו אגרוף, הוא עלול להבין שהוא במסלול הלא נכון ולשנות כיוון. צורות בלון כתומות על החבל מעידות שהן הגיעו לתחנות הנשימה של האוויר הדחוס.

לאחר נסיעה של כ-30 דקות במנהרה, מגיעים הכורים למכרה. כאן עובדים עם מכונות ביצור של 29 טון שלא נופלות על המכרה. ישנם 52 ביצורים אלה ברוחב של 175 סנטימטרים בבור התת-קרקעי של אומורר. כורים יכולים ללכת בבטחה אל ומכל חלק במכרה על ידי שכופף והליכה לאורך השבילים של ביצורים אלה.

מהנדס המכרות ברקאי בארוטקו הסביר את פרטי המכרה. “אנחנו נמצאים בפאנל A6, שאנו מייצרים 100 מטר מעל פני הקרקע”, אמר בארוטקו. כאן, עם סך של 533 עובדים ו-22 טכנאים, אנו תורמים לכלכלת המדינה באמצעות ייצור פחם בשלוש משמרות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. לדבריו, “שיטת הייצור בה אנו משתמשים היא מערכת ממוכנת, ובאמצעות ייצור ממוכן מלא עם מערכות ביצורים וחיתוך, היא ממזערת את הגורם האנושי ומנסה למזער את הסיכון לתאונות”.

האקן אקשיט, מפעיל מכונות חיתוך במכרה זה 13 שנים, הסביר את עקרון העבודה של מכונות המבצר. אקשיט השתמש בהצהרות הבאות:

“המכונה הזו חותכת את לוח כריית הפחם, שאנו קוראים לו מראה. הוא מסתובב וחותך עם להבים בקצוות. מכשיר זה יכול לנוע גם הלוך ושוב. תלוי באיזה כיוון נרצה לבצע את החיתוך, החל מהזנב (הסוף) או מהראש (ההתחלה) של המנוע, נוכל ללכת הלוך ושוב באמצעות הפקדים שיש לנו. זה משתנה בהתאם למצב המסירה שלנו באותו יום, האם המראה שלנו עבריין או לא. אנחנו יכולים לעשות לפחות קיצוץ אחד בכל משמרת. ניתן לחתוך עד 80 סנטימטרים מאזור זה. להבים פולטים מים במהלך הפעולה. בפנים יש מזרקה. הוא מנקז מים כדי שאבק לא יזוז על המראה במהלך הפעולה. “זה גם פועל כחומר קירור”.

Jihan Pynar, שעבד כמפעיל מבצר במכרה זה 13 שנים, אמר שהמבצר הוא מערכת המשמשת לאחיזה של מראות המשמשות ברציפים ממוכנים לחלוטין. פינאר סיפר כי התושבות הועברו מיחידות הבקרה ולאחר תיקון המראות על ידי הזזת התושבות הפעילו את האחיזים.

(סוכנות ידיעות)

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *