טורבינות גז עולות פופולריות

טורבינת גז היא סוג של מנוע בעירה פנימית שיש לו מדחס מסתובב בצדו במעלה הזרם, מחובר לטורבינה בצדו במורד הזרם. בין לבין, בתא הבעירה מעורבב דלק באוויר, נדלק, מתחמם ומתרחב בתוספת האנרגיה. בסביבת הלחץ הגבוה של הבעירה, הטמפרטורה מוגברת על ידי הבעירה של הדלק. פליטת הבעירה נאלצת לתוך קטע הטורבינה. משם, נפח ומהירות גבוהים של זרימת גז ישר דרך זרבובית מעל להבי הטורבינה, מסובב את הטורבינה שמניעה את המדחס ועבור חלק מהטורבינות, מניע את התפוקה המכנית. האנרגיה שניתנת לטורבינה היא מהטמפרטורה המופחתת והלחץ מגז הפליטה. לאחר מכן מופקת אנרגיה בצורה של אוויר דחוס או דחף, כוח פיר או כל שילוב של אלה. אנרגיה זו משמשת להנעת מטוסים, רכבות, גנרטורים, גנרטורים, ספינות וטנקים.

טורבינות גז הן תרמודינמיות. האוויר דחוס איזנטרופית, בלחץ קבוע מתרחשת בעירה, והתפשטות דרך הטורבינה מתבצעת באופן איזנטרופי בחזרה ללחץ ההתחלתי. תהליכי הנדסה וייצור בטכנולוגיה מודרנית שומרים על קרירות חלקי הטורבינה. הם משמשים לייצור חשמל. טורבינות גז תעשייתיות משתנות בגודלן ממפעלים ניידים פשוטים ועד למערכות מורכבות ועצומות. הם יעילים ב-60% לפחות כאשר הפסולת החום מטורבינת הגז מיועדת להנעת טורבינת קיטור קונבנציונלית בתצורת מחזור משולב. הם מופעלים בתצורת קוגנרציה יעילה של עד 80%. תצורת קוגנרציה היא המקום שבו הפליטה משמשת לחימום חלל ומים ו/או מניע צ’ילר לקירור או קירור.

אחד התחומים הקריטיים ביותר של שיקול לכל מדינה הוא ייצור חשמל. מדינות ברחבי העולם בוחנות את החשיבות של שימור אנרגיה, ייצור ושימוש בדרכים ואמצעים ליצירת אנרגיה. שיקול כזה הוא מימון בניית תחנות כוח של טורבינות גז. בניגריה, כיום יש להם ארבעה מקורות חשמל עיקריים. אלה הם תרמיים, הידרו, גז ופחם. בין אלה, לטורבינות גז יש יתרון על פני האחרות. ארבעת הגורמים שלו שהופכים אותו לאידיאלי:

מכונות עומס שיא.

טורבינות גז גמישות מאוד, ולכן הן נפרסות כמכונות עומס שיא במיוחד שהן שימושיות בתקופת שיא כאשר יש צורך בייצור במערכת הרשת. זה כאשר הצרכנים משתמשים בכוח המרבי מהרשת שהם עובדים ביעילות כמו מכונת עומס שיא.

עלות ההתקנה היא מינימלית מאוד.

עלות ההתקנה של כל תחנת כוח היא גורם מכריע בבחירת סוג הטורבינות שיותקנו בכל מערכת חשמל. טורבינת גז של 400 מגה וואט עם שלוש יחידות יכולה להיות מוזמנת ולבנות בעלות של לא יותר מ-300 מיליון דולר.

תחזוקה בעלות נמוכה.

הם בעצם מכונות תחזוקה נמוכות, בגלל עלויות התחזוקה הנמוכות הכרוכות בכך. עלויות התחזוקה קשורות לעובדה שרוב הפונקציות של טורבינות הגז הן אוטומטיות. זה לבדו מפחית את עלויות ההפעלה של המכונה.

הפעלה מהירה של המכונה.

כדי לגרום לזה להתחיל, זה לוקח רק חמש דקות בממוצע להגיע למהירות מלאה, ללא עומס ולבסוף מסונכרן לרשת. תכונה זו חשובה מאוד במיוחד כאשר יש צורך בכוח המערכת כדי להגיע למטרות פיתוח.

טכנולוגיית טורבינת הגז מתפתחת ללא הרף מאז ההתחלה הצנועה שלה. המחקר עובד על ייצור אלה לשריפות קטנות יותר ויעילות יותר, חלקי מנוע קירור טובים יותר, פליטות מופחתות וחזקות יותר. בצד הפליטה, הטכנולוגיה עובדת על מבער שיפעל כמו שצריך כדי לא להשיג פליטות. בשנות ה-90 הוכנסו לטורבינות גז מיסבי רדיד תואמים. אלה יכולים לעמוד ביותר ממאות מחזורי התחלה/עצירה ולבטל את הצורך במערכת שמן.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *