טיפול באופנועים – מסיירות ועד רקטות מפשעות

בין אם אתה איפשהו על כביש מהיר מדברי נוהג בהארלי-דיווידסון או טס בכבישים האחוריים על דגם הונדה CBR, מעט זן וקצת תחזוקה של אופנוע יכולים לעתים קרובות להיות ההבדל בין ביצוע מדרכה או לא. אתה רק צריך לנחות על הגב באמצע שדה דשא פעם אחת כדי להעריך עד כמה ההבדל הזה באמת יכול להיות חשוב.

ברור שדרישות הניקוי שלך ישתנו בהתאם למספר הקילומטרים שאתה רושם ומה תנאי הדרך כשאתה אוסף אותם. בלי קשר, זה לא רעיון טוב לשטוף ולנקות את האופנוע שלך בשטיפת מכוניות מסחרית. אז, אלא אם כן אתה עשיר באופן עצמאי ותוכל להרשות לעצמך לשטוף את האופניים שלך ביד על ידי חבורה של דוגמניות-על לבושות ביקיני, בסופו של דבר אתה תעשה את זה בעצמך (כנראה באותה מידה… דוגמניות-על הן לא באמת ידועים בתשומת הלב שלהם לפרטים). הנה כמה המלצות לשמירה על האופניים שלך במצב מעולה.

לפני שתתחיל, תמיד עיין במדריך למשתמש שלך. אם אין לך את זה או שקנית את האופניים משומשים, נסה לאתר אחד באינטרנט (רוב היצרנים יציעו אותם כהורדת PDF בחינם דרך אתרי האינטרנט שלהם). מדריך לבעל אופנוע יכיל הוראות ספציפיות לכביסה, כולל עצות ניקוי ומוצרים המומלצים על ידי היצרן.

ודא תמיד שהמנוע התקרר לפני הכביסה. שטפו את האופניים שלכם באזור מוצל מכיוון שהשמש יכולה לייבש את תמיסת הסבון לפני שתוכלו לשטוף אותה, ולהשאיר סימני סבון על פני השטח (מה שפחות או יותר מביס את נקודת השטיפה מלכתחילה). כאשר אתה מקרצף את הלכלוך של הכביש, בדוק את כל החלקים היטב. היזהרו אחר דליפות וחומרה רופפת, וודא שהכל צמוד ומאובטח.

לאחר שטיפה יסודית, יבש את האופניים שלך עם מטלית כותנה לבנה רכה או מגבת שאין לה סיבים רופפים. מגבות זולות משאירות מאחוריהן סיבים רופפים שמופיעים כמו שיער חתול על חליפת עסקים. כמו כן, הימנע משימוש במגבת נייר מכיוון שהיא עלולה לשרוט את המשטחים הצבועים. בהתחשב בשטיפות המכוניות המסחריות, אוויר דחוס הוא אופציה מצוינת לייבוש ועובד טוב במיוחד במקומות שקשה להגיע אליהם, כמו סביב מסגרת לוחית הרישוי של האופנוע. אם אין לכם מדחס אוויר, תוכלו להשתמש בוואקום בצורה דומה על ידי חיבור הצינור ליציאת הפליטה, אם כי השקעה צנועה במייבש אופנוע תשתלם בשימושים ספורים בלבד. עקוב אחר תהליך הניקוי עם ציפוי טוב של שעווה לרכב כדי להגן על הגימור ולחסום הלכלוך מלהיאחז באותה קלות.

למי שיש דגם אספנות או שפשוט אין לו זמן לעלות על הכבישים בתדירות הרצויה, ישנם מספר אביזרים שימושיים – כמו כיסוי לאופנוע או רמפה להעמסה לאופנוע – שמגנים על האופניים שלך למנוע ממך לשטוף אותו לעתים קרובות.

כיסויי אופנוע מספקים דרך איכותית להגן על האופניים שלך מפני פגעי מזג האוויר וחומרים מאכלים אחרים הנישאים באוויר כמו אבק. אל תשתמש ביריעת פלסטיק. הם לוכדים לחות ואינם נושמים, ומאפשרים לעובש ולקורוזיה להשתלט. כיסויי אופנוע מגנים גם מפני קרני UV, גשם, לכלוך ומזהמים בעוד שפתחי האוורור המובנים מאפשרים ללחות להתאדות.

אביזר שימושי נוסף, רמפות לאופנועים, כולל קיבולת משקל חזקה, דפנות מובילות גלגלים ומשטחי רמפה בטוחים, המספקים אחיזה, יציבות ובטיחות בעת הובלת האופניים ממקום אחד לאחר או לפלטפורמה מוגבהת או מונמכת.

אחסון האופניים שלך דורש קצת טיפול נוסף. ראשית, העלה את לחץ האוויר בצמיגים הן מלפנים והן מאחור ל-PSI המומלץ. לאחר מכן, מצא מקום לא מהדרך לאחסון אותו, והצב את האופניים על המעמד המרכזי. לאחר מכן, חסמו אותו מספיק כדי להרים את הגלגל הקדמי מהקרקע או להסיר את הסוללה או לחבר אותה למטען טפטוף, תוך שמירה על הטעינה והבריאות של הסוללה בזמן שאינה בשימוש פעיל.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *