טיפול לרכב 101: כיצד לזהות את הנוזל המסתורי שטפטף מתחת למכונית שלך

דמיינו את זה: אתם נכנסים למוסך שלכם ומיד לפני שאתם קופצים למושב הנהג של המכונית שלכם, אתם מזהים שלולית של מראה מוזר נוזל מסתורי טִפטוּף על רצפת המוסך, אתה גם שם לב שזה הגיע מתחת למכונית שלך. איך תדעו אם המכונית שלכם בטוחה מספיק לנסיעה ושהוא לא יתפוצץ בכדור אש ענק?

הכרת סוגי נוזל המסתורין שיש להם אפשרות לדלוף מתחת לרכב הוא ידע בסיסי שגברים גברים צריכים לדעת, אז הנה הדרכים שבהן תוכל לזהות את השלולית המוזרה מתחת לרכב שלך ולאבחן איזו בעיה עשויה המכונית שלך יש.

נוזל קירור מנוע או אנטיפריז

נוזל קירור/אנטיפריז הוא בדרך כלל בצבע ירוק, אבל לפעמים הוא מגיע בכתום או ורוד, ויש לו תחושה מעט עבה ודביקה כאשר אתה משפשף אותו בין האצבעות. אם נוזל הקירור של הרדיאטור של המכונית שלך נגמר אז המנוע יתחמם יתר על המידה ויתקלקל; זכור כי זול יותר לתקן נזילה במערכת הקירור מאשר לבצע שיפוץ המנוע. בדוק את הרדיאטור של המכונית שלך, קווי הרדיאטור, מכיוון שהם הגורמים הנפוצים ביותר לדליפות אלו.

בֶּנזִין

זה די קל לדעת אם המכונית שלך דולף בנזין, פשוט השתמש באף שלך. אתה בוודאי תריח בנזין שנשפך גם אם לא תראה שלולית של הנוזל הדליק הזה. למרות שזה נשמע מסכן חיים, דליפת בנזין היא עדיין לא בעיה רצינית במיוחד; למעשה הרבה מכוניות דולפות גז בצורה כזו או אחרת. אבל עדיין קיימת הסכנה שהמכונית שלך תתפוצץ 10 רגל לשמיים אם תשאיר את דליפת הדלק ללא בדיקה.

שמן

שמן מנוע חדש בצבע אדמדם מעט; שמן ישן הופך לחום ולפעמים שחור גמור. זה רק טבעי למנוע של המכונית שלך לדלוף שמן, אבל רק אם אתה מוצא שהוא מחלחל החוצה בין בלוק המנוע ומכסה השסתום. אם אתה מבחין ששמן למעשה מטפטף מתא המנוע שלך אז יש לך בעיה. ייתכן שזו תוצאה של אטם סדוק, מסנן שמן שהותקן בצורה לא נכונה, או שזה עלול להיות פחות חמור כמו השארת מכסה השמן רופף.

נוזל בלמים

אם אתה מוצא נוזל צהוב חיוור שיש לו תחושה מעט שמנונית על רצפת המוסך, אז המכונית שלך דולף נוזל בלמים. במקרים כאלה עדיף לגרור את הרכב שלך למכונאי כי אתה בטוח לא יכול לנהוג בו שם! ייתכן שיש לך קו בלם קרע, קרוב לוודאי ליד הגלגלים. הדליפה עשויה להגיע ישירות מתחת לדוושת הבלם. אל תנסה אפילו לנהוג במכונית שלך אם אתה חושד שאתה דולף נוזל בלמים, זה לא שווה את זה.

אלו הם רק חלק מהנפוצים ביותר מבחר של נוזל מסתורי שתמצא מטפטף מתחת למכונית וטוב תעשה אם תכיר אותם. לדעת איזה סוג נוזל זורם מהמכונית שלך עשוי יום אחד להציל את חייך!

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *