טיפים לקירור אגזוזים לאופנועים

אופנועים הם לא כמו מכוניות ולמרות שמישהו יכול לנהוג במכונית מבלי לדעת הרבה על המנוע, מומלץ שכל מי שבבעלותו או רוכב על אופנוע יהיה בעל הבנה בסיסית במנוע וכיצד לבצע תיקונים קלים וזמניים. הנקודה הפשוטה מאחורי זה היא שמנועי אופנועים יכשלו ולהיות תקוע בצד הדרך זה אף פעם לא כיף. אופנועים נוטים להתקלקל לעתים קרובות יותר ממכוניות ורוב רוכבי האופנוע יתעסקו עם המנוע שלהם בכל מקרה כדי לבצע התאמות מותאמות אישית ולהתקין חלקי ביצועים. הכרת היסודות של מנוע האופנוע שלך יכולה להוביל לתיקון מהיר או זמני שיניע אותך לזוז עד שתוכל למצוא מכונאי מהימן שיבצע עבודת תיקון יסודית יותר.

בגלל העבודה שאגזוז עושה ישנן מספר בעיות שיכולות להתרחש בחלק ובכל מערכת הפליטה. זכור, האגזוז הוא בעצם פתח האשפה עבור גזי הפליטה של ​​האופניים שלך, והחלק הפנימי והחיצוני של אגזוז עלולים להתחמם מאוד בעת רכיבה. צינורות הפליטה והגרירה שלך עלולים לחוות מספר בעיות נפוצות כולל התחממות יתר שתגרום לאפקט “הכחול” על קצות הצינורות. גם עם גימורי כרום מלוטשים לאורך זמן החום יגרום לצבע כחלחל או שחור על הצינורות. למרות שזה עשוי להיראות כבעיה קוסמטית בלבד לאורך זמן, החום המוגזם עלול לגרום לחלקים להידרדר מה שעלול להוביל לשחרור גזים מזיקים לכל כיוון.

מכיוון שחום הוא הדאגה העיקרית שלך, שקול את הדרכים השונות שבהן תוכל לשמור על הטמפרטורה באגזוז כדי שלא יתחמם יתר על המידה ומה אתה יכול לעשות אם המערכת תסבול מהידרדרות או אפילו פנצ’רים מחום מוגזם. אפשרות אחת להכנת אופניים מראש היא התקנת מגיני חום מצופים כרום באיכות גבוהה. לעתים קרובות מגיני חום בציפוי כרום כפול או משולש מתוכננים להתאים לרוב צינורות הגרירה הסטנדרטיים של אופנוע ומגיעים עם קליפסים להרכבה. מגיני חום יספקו כמה שכבות נוספות של הגנה כדי להפחית את ההשפעות המזיקות מהחום ולהפחית את ההכחלה. מגיני חום לא רק מגנים על מערכת הפליטה אלא גם מוסיפים גימור כרום מבריק לחלק החיצוני של האופניים שלך.

טיפ נוסף לשימור הפליטה באופנוע שלך הוא לסובב מעת לעת את הצינורות אם יש לך צינורות תאומים. הגז לא תמיד מתפזר באופן שווה ואם עשיתם התקנה מותאמת אישית עם פליטה לאחר השוק מומלץ לסובב את צינורות הפליטה כך שאם יש עודף חום לצד אחד תוכלו למתן את ההשפעה שיש לו על הצינורות שלכם. עליך לבדוק את כל חלקי מנוע האופנוע על בסיס קבוע כדי להשיג ביצועים מיטביים, אך ויסות החום במנוע הוא הדאגה העיקרית שלך.

רעיונות נוספים לקירור א אגזוז אופנוע הם להתקין מלחצי קירור ולהשתמש במערכת קירור נוזלית או אוויר במנוע. ייתכן שתרצה לשקול שימוש במערכת פליטה של ​​סיבי פחמן עם כיסוי פליטה של ​​סיבי פחמן מכיוון שחומר זה מתחמם הרבה יותר לאט ממתכת.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *