ידע בחגורות: הסיפור המרתק של חגורות הנעה לרכב!

בואו לשמוע את זה עבור כל הגיבורים הבלתי מוזכרים המתגוררים בתא המנועים שלכם! כמה מהגיבורים החשובים ביותר הם חגורות ההינע שלך. בואו נדבר על חגורות, בסדר? לפעמים הם צריכים לצרוח ולצרוח לפני שנשים לב. הרעש הנורא הזה הוא בדרך כלל הסימן האחרון שהחגורה שלך תיתן לך לפני שהיא נשברת. לפעמים תקלה בחגורת רכב תגרום לאי נוחות זמנית קטנה, כמו למשל כשההגה שלך הופך להיות קשה בגלל שהמשאבה של הגה הכוח שלך לא מסובבת או שזה יכול להיות הרבה יותר חמור עם נורות האזהרה שלך מהבהבות בגלל שהאלטרנטור שלך לא מסובב . שני התרחישים הללו הם יצירת יום רע מאוד. המנוע שלך לא יכול לפעול כראוי בלי החגורות האלה

מה שהם עושים

רצועות ההנעה של המנוע שלך בעצם “מניעות” אביזרים המוברגים או תלויים באמצעות תושבות למנוע שלך. לאילו אביזרים אני מתכוון? מה לגבי משאבת ההגה שציינתי למעלה? רצועות הנעה גם הופכות את הגנרטור החשמלי הקטן הזה שנקרא אלטרנטור. הם גם “נותנים חיים” למדחס המזגן שלכם. במקרים מסוימים, רצועת הינע עשויה להיות אחראית להפעלת מאוורר קירור או אפילו למשאבת המים שלך. כל המכשירים הללו מופעלים בעצם על ידי כוח הסיבוב של המנוע שלך באמצעות חגורה כלשהי. רצועות הנעה הן קריטיות לרוב מערכות המנוע המשניות.

סוגי חגורות

ישנם מספר סוגים שונים של חגורות המשמשים במכוניות ואופנועים. נדון בסרפנטין, ברצועת ה-V וחגורות ה-V עם השיניים.

חגורת הסרפנטין היא סוג החגורה הנפוץ ביותר בשימוש ברוב המכוניות והמשאיות. חגורות אלו נקראות “סרפנטין” כי, ניחשתם נכון, הן ארוכות והניתוב שלהן דרך אביזרים הוא “כמו נחש”. סוג זה של חגורה בדרך כלל מפעיל הרבה אביזרים. הם תוכננו כדי לחסוך מקום על ידי חיבור רוב האביזרים, אם לא כל האביזרים באותו מישור, ובכך מונעים את הצורך לערום או לסובב את האביזרים אחד מול השני. חגורת סרפנטין בדרך כלל מצולעת בצד אחד ושטוחה בצד השני. זה עוזר לחגורה להישאר במקומה. בדרך כלל, הצד המצולעת בא במגע עם הגלגלת המצולעת של אביזר כגון האלטרנטור שלך. הצד השטוח בא במגע עם גלגלת חלקה כמו גלגלת סרק עליה נדון בהמשך. כל החגורות חשובות, אבל אני בטוח שאתה יכול לראות עד כמה סוג זה של חגורה חשוב מכיוון שהוא עשוי לספק כוח את כל של אביזרי המנועים שלך!

חגורת ה-V עדיין בשימוש במכוניות מודרניות. היא נקראת חגורת V מכיוון שתצוגת החתך שלה דומה לאות V. חגורות V משמשות בדרך כלל להפעלת אביזר בודד כגון מדחס מיזוג האוויר של הרכב שלך. הם פשוטים למדי ומתאימים לגלגלת בצורת V. לפעמים הם משמשים בזוגות על משאיות או כלי רכב חזקים אחרים.

רצועת ה-V בעלת השיניים משמשת ביישומי מומנט גבוה. מומנט הוא בעצם “כוח מפנה”. הם משמשים גם על מנועים חזקים ועל אופנועים. לסוג זה של חגורה יש שיניים המתאימות לחריצים של גלגלת שיניים.

גלגלות

גלגלות בעצם מאפשרות לחגורה לשנות כיוון כשהיא מנותבת לאביזר אחר. כל החגורות צריכות לפעול תחת כמות מסוימת של מתח או מתיחות כדי לסובב כראוי אביזר מבלי להחליק. איך שומרים על המתח? עם גלגלת סרק/מותחן כמובן! גלגלת מסוג זה מחוברת לקפיץ גדול וחזק או למערכת מסוג תמוך. גלגלות אלו יוצרות מתח על החגורה על ידי דחיפה כלפי מטה על החגורה כך שהיא מתהדקת. זה גורם למתח לכל אורך החגורה, ומאפשר לה “לאחוז” בגלגלות האביזרים. אותו הדבר היה קורה אם הייתם לוחצים למטה על חגורה בנקודה שבה היד שלכם נמצאת באמצע הדרך בין שתי גלגלות או אביזרים. תחזוקת הגלגלות שלך חשובה לא פחות משמירה על החגורות שלך.

סיבות נפוצות לכישלון

חגורות בדרך כלל נכשלות מכיוון שהן ישנות, שבירות או רקובות. הם עמידים מאוד; אולם חום המנוע בדרך כלל אינו חביב על רכיבי גומי ופלסטיק בתא מנוע. איך בודקים את החגורות? ובכן, אם יש לכם חגורה מרובת צלעות כמו חגורת סרפנטין, חפשו גומי גומי חסרים. ודא שאין רווחים בין צלעות החגורה. עבור חגורות V, הסתכל על הקירות הצדדיים של החגורה. זה לא צריך להיות מבריק או מזוגג. זה מצביע על כך שהחגורה מחליקה וכנראה לא נמצאת בכמות המתח הנכונה.

סיבה נוספת לכשל בחגורת ההינע היא גלגלות לא תקינות. הם צריכים להסתובב בצורה חלקה ולא צריכים להתנדנד בכלל. הגלגלת לא אמורה לצאת ממנה שומן. אם כן, אטם המיסבים עלול להישבר. מיסבים כדוריים עובדים טוב יותר עם חומר סיכה מתאים. בלי זה, כשל גלגלת קטסטרופלי קרוב וצריך להחליף אותה במוקדם ולא במאוחר. הגלגלת לא אמורה להיות מסוגלת לנוע מלפנים לאחור ואסור “להחליק” על הציר שלה.

גלגלות סרק/מותחן צריכות לספק את מידת המתח הנכונה על הרצועה כדי שהמערכת תפעל כראוי. בדרך כלל יש מחוון מתח על הבטלפון והוא צריך להיות קרוב לנקודת האמצע. זה לא צריך להיות על החלק ה”רופף” של המחוון. המשמעות היא שהחגורה נמתחה ויש להחליף אותה.

מחליפים חגורות

הצעד הראשון לשינוי נכון של החגורות שלך הוא לוודא שאתה יכול לשים את החגורה החדשה כראוי. בדרך כלל יש מדבקה עם תרשים של נתיב ניתוב החגורה דרך האביזרים. חפש את זה וודא שאתה מבין את התרשים. אם לא התמזל מזלכם לקבל תרשים, קחו פיסת נייר ועט וציירו תרשים משלכם. סמן את האביזרים באותיות כגון “A” עבור אלטרנטור ו-“C” עבור מדחס. זה יעזור לזהות את האביזרים ולשמור על הכיוון הנכון.

לאחר מכן, עליך למצוא את גלגלת הסרק/מותחן שלך. אם יש רק גלגלת אחת, ברור שזוהי. מה שאתה צריך לעשות זה להפעיל כוח הפוך על הגלגלת. אתה עושה זאת על ידי הכנסת ראצ’ט או מוט מפסק לתוך החור המרובע בגלגלת. לפעמים החור הזה לא יכול להיות ריבוע כפי שקורה עבור מכוניות גרמניות רבות. מכוניות אלו עשויות להיות עם חור בצורת כוכב במרכז הגלגלת, ובכך לדרוש התאמה של קצה טורקס לסרגל או מוט המפסק שלך. לכן, אם הגלגלת דוחפת לכיוון אחד, אתה צריך למשוך בכיוון ההפוך. כאשר אתה עושה זאת אתה אמור להרגיש שחרור הדרגתי אך חלק של המתח על הגלגלת. דחוף או משוך את גלגלת הסרק עד שתיעצר. בשלב זה תראו שהחגורה די רופפת. החזק את מוט המפסק או המחגר ביד אחת והסר את החגורה ביד השנייה. לאחר שהחגורה מוסרת מהגלגלת הסרקנית, תוכל לשחרר לאט את המתח הנגדי שהפעלת על הגלגלת. המשך להסיר את החגורה מכל האביזרים האחרים.

אם אין גלגלת סרק, כמו במקרה של רוב רצועות V, אתה פשוט משחרר את אחד האביזרים. ברוב הפעמים, זה יהיה האלטרנטור שלך. אם תשחרר את הבורג הימני, האלטרנטור פשוט יתנדנד על צירו. ברגע שתזיז אותו בכיוון הנכון, המתח על החגורה יקטן ותוכל פשוט להוריד את החגורה. אם יש לך יותר מחגורה אחת, ייתכן שיהיה צורך להסיר את אחת מהן תחילה כדי להקל על הסרה של השנייה.

כאשר אתה מוריד את החגורות, תסתכל על שלמות הגלגלות שלך. אם גלגלת גרועה או אם אתה יודע שיש עליה הרבה קילומטרים, עליך פשוט להחליף אותה גם כן.

כדי להרכיב את החגורה בחזרה, תסתכל על ניתוב החגורה באמצעות מדבקת הדיאגרמה או התרשים שציירת. זכור, הצד המצולעת של החגורה נמצא בדרך כלל במגע עם גלגלת אביזר מצולעת והצד החלק צריך להיות במגע עם הצד החלק של גלגלת הסרק/מותחן שלך. נחש את החגורה סביב כמה שיותר אביזרים. ודא שהצלעות על החגורה משתלבות בצלע שעל הגלגלות. זה צריך לנוח שטוח לחלוטין בגלגלת. כעת עליך לדחוף או למשוך את גלגלת הסרק באותו אופן שבו השתמשת כדי להסיר את החגורה. דחף או משוך ביד אחת וחבש את החגורה ביד השנייה. לפעמים זוג ידיים נוסף מועיל ומקל על העבודה. לאחר שהחגורה במקומה, שחרר באיטיות את המתח הנגדי על גלגלת הסרק/מותחן.

עבור חגורת ה-V, פשוט החזירו את החגורה; הפעילו מתח על האלטרנטור באמצעות מפסק או סרגל. לאחר מכן הדק את הבורג ששחררת במהלך ההסרה.

באיזו תדירות כדאי להחליף חגורה?

ובכן, התשובה הנכונה היא שתבדוק את מדריך הבעלים או השירות שלך מכיוון שתנאי השימוש ברכב משתנים כל כך. בהחלט הייתי מחליף את רוב החגורות כל 50,000 מיילים. אם האקלים ותנאי הנהיגה שלך קשים, החלף חגורה לעתים קרובות יותר.

החלפת רצועות ההנעה של המנוע שלך היא קלה יחסית. רוב הבעיות מתרחשות בעת ניסיון להשיג גישה לחגורות. לפעמים צריך לשנות אותם מלמעלה מהמנוע ולפעמים מלמטה. אם תשלימו את המשימה הזו בעצמכם, תוכלו בהחלט לחסוך הרבה כסף. ככל שאתה עושה את זה יותר, כך זה נהיה קל יותר. זו משימה שתוכלו להשלים תוך שעה-שעתיים בשבת בבוקר.

כולנו שמענו את צליל הצריחה הנורא של חגורות מחליקות. שמור על האוזניים שלך ושלי על ידי תחזוקה נכונה של חגורות ההינע שלך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *