יסודות שירותי בטיחות סופר

השירותים הניתנים על ידי הכבאים לחילוץ הקורבנות שנלכדו באסונות טבע או פריצות שריפות ידועים כשירותי בטיחות סופר. שירותים אלו ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים בעלי כושר ומיומנות טכנית עם הציוד של כיבוי אש.

כלי רכב משמש להובלת הכבאים לתמיכה בכיבוי השריפות במקום ולספק לנפגעים מקום להתרחק מהאש. רכב זה נקרא כבאית או כבאית שהוא רכב מופתי המשמש לנשיאת לוחמי האש וציוד הכיבוי שיספק שירותי בטיחות. מכוניות כיבוי אלו נושאות ציוד כמו חורי פייק, סולמות, ציוד חיתוך, גרזנים, מטפים, מוטות גיליגן, ציוד אוורור, רמפות לצינורות, פנסים, כלים כלליים ומכשירי נשימה עצמאיים.

כבאיות אלה הן כמו דגמי משאיות עם מתלים כבדים, צמיגים, בלמים, אלטרנטור, מערכת קירור, תיבת הילוכים, אזהרות חזותיות וקוליות כמו צופרים, סירנות, רדיו דו-כיווני ואורות מהבהבים. לכבאיות אלו תהליכים שונים של שאיבת מים על האש, כמו שימוש בשאיבה של קנון הנקראת אקדח סיפון או מוניטור או העברת מים דרך צינורות. משאיות אלו מורכבות ממאגרי מים על הסיפון. רכבי כיבוי אלו נושאים סולמות לסילוק נפגעים מבניינים רבי קומות ולגישה לאש או ווים המשמשים למשיכת הקירות או לשבור חלונות כדי לחשוף שריפות נסתרות. אלה מצוידים גם בכלים לחילוץ טכני של אנשים מקריסות מבניות או התנגשויות תנועה.

מנגנון האש הקונבנציונלי השתמש בתהליכי שאיבת מים לשריפה בעזרת צינורות או אוסף שסתומים. הוא גם השתמש בשאיבה של קאנון כמו אקדח סיפון או מוניטור אש המשמש לכיוון המים. מוניטורים משמשים לשליטה בקהל. כעת לכבאיות המודרניות יש מערכת IF-EX או דחף כיבוי אש שיכולה ללחוץ מים לאדי ערפל והיא יעילה יותר ממים. מזרקים משמשים עם כבאיות לערבוב קצף עם מים שהוא גם יעיל ממים. מערכות קצף אוויר דחוס משמשות גם כדי להפוך את זרם המים ליעיל יותר על ידי ייצור קצף אוויר דחוס אשר מקצר את נזקי המים ואת זמן הכיבוי.

רכב חילוץ כבד הוא EMS או מכשיר כיבוי מיוחד. הרכב מורכב מארגזי כלים ענקיים הממוקמים על הגלגלים המיועדים לחילוץ טכני בהתנגשויות תנועה, חילוץ רכבים, חילוץ חבלים, חילוץ במקומות סגורים, קריסות מבנים או חילוץ מים מהיר. נותני שירותי בטיחות אלו תקינים מבחינה טכנית כך שבפעולת חילוץ הם מסוגלים אפילו לחתוך את הרכב עצמו. בתאונות חילוץ רכבת וטנקים מובלים ציוד מיוחד כמו שקעים הידראוליים בעוצמה של קטרים ​​נעים או הרמת קטרים.

למכבי אש רבים יש מכשירים מיוחדים לחילוץ תאונות חומרים מסוכנים. מכשיר זה מורכב מיחידות טיהור לניקוי שמן שנשפך בכבישים מהירים או ברחובות ולניקוי מצילים ונפגעים ממזהמים לאחר התאונה. רכב תמיכה מדעי מוצב על ידי מכבי האש. מעבדות ניידות נוכחות בדרך כלל כדי לנטר ולבצע ניתוח מדעי המאפשר ללוחמי האש לזהות ולהאיץ את תהליך ההצלה ושירותי חירום אחרים לתגובה נכונה לאחר התאונה המסוימת.

כל סוגי המידע על שירותי בטיחות סופר זמינים באינטרנט. מתעניינים יכולים לגלוש באינטרנט כדי לקבל את המידע הרלוונטי.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *