כיצד לבחור את מנוע האוויר הטוב ביותר?

אז אתה צריך מנוע אוויר. כל הדברים בחשבון, בחירת המשימות הנכונות עבור המשימות שאתה חושב אינו דבר קל. תצטרך לחפש את סוגי היחידות הללו בשוק, כמו גם את המפרט והדגשים הייחודיים שלהן. אם אתה צריך עזרה בניווט בעולם של הובלות אוויר, המשך לקרוא.

מהו מנוע אוויר?

בעיקרון, ליחידה מסוג זה יש מאוורר מכני המייצר זרימת אוויר במהירות גבוהה כדי לקדם את זרימת האוויר והגברת האידוי. ניתן להשתמש בו לפונקציות שונות, כגון זמן ייבוש מהיר יותר, אוורור משופר וקירור.

בהתאם ליצרן ולתעשייה, יחידה זו עשויה להיקרא גם מפוח אוויר מכני, מאווררי מפוח מסחריים ומאווררי ייבוש רצפה. חלקם אפילו מכנים אותם מייבשי שטיחים ומחלצי אדי צבע.

מכיוון שיחידות אלו מגדילות את זרימת האוויר, ניתן להשתמש בהן לייבוש שטיחים, קירות, רצפות ובורות קיר. ואכן, הם יכולים לייבש שטיח תוך 20 דקות. זה יכול לשמש גם לייבוש צבע ומלט. יש אנשים שמשתמשים במוצרים אלה כדי להסיר אדים או גזים בסביבת עבודה בעוד שאחרים משתמשים בהם כדי לקרר ציוד.

סוגי יחידות אלה

באופן כללי, ישנם 3 סוגים של מפוחי אוויר, שלכל אחד יש מפרט ופונקציות ייחודיות משלו.

יחידות ציריות

מדובר במפוחי אוויר ענקיים שמייצרים CFM גבוה (רגל מעוקב לדקה). הוא תוכנן במיוחד כדי להפריח כמות גדולה של אוויר בחלל רחב. עם זאת, ניתן להזיז את האוויר הזה רק אופקית. אלה אידיאליים לייבוש קירות או שטיחים לייבוש מלמעלה למטה. אתה יכול גם להשתמש ביחידות אלה לאוורור וקירור.

יחידות צנטריפוגליות

בניגוד למפוחי אוויר ציריים, אלו יכולים להזיז אוויר לכיוונים שונים. הם גם שואבים אוויר מכמה מקורות ומכוונים אותו לנקודה אחת. מאווררים אלה קטנים וקומפקטיים יותר ומשמשים לעתים קרובות בעת ייבוש אזורים שקשה להגיע אליהם. לדוגמה, הם יכולים לשפר את זרימת הדם בחללי זחילה, ארונות בגדים וארונות. בהשוואה לסוג האנקסיאלי, לצנטריפוגלי יהיה CFM נמוך יותר.

קוֹמפָּקטִי

אלה הם המגוונים ביותר מכל מובילי האוויר. הם קטנים יותר ויש להם רק מנועים של ¼ HP, ובכל זאת הם יכולים לשמש לייבוש שטחי רצפה גדולים ולבצע טיפולים נקודתיים, כגון ייבוש השטח מתחת לדלפקים, בפינות ובמחסנים. בהשוואה ליחידות צנטריפוגליות, אלה תופסות פחות מקום ועושות פחות רעש.

דברים חשובים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתה קונה אחד

כוח ומהירות מנוע

בעת בחירת מפוח אוויר, אתה יכול לשקול את המנוע שישלוט בו, שיכול להשתרע ממנוע של ¼ כ”ס למנוע 1 כ”ס. מלכתחילה, תצטרך לשקול היכן תשתמש במוצר.

זרימת אוויר (CFM)

CFM או רגל מעוקב לדקה היא ההערכה של כמה אוויר מועבר על ידי המכונה בדקה אחת. זכור שמומנט גבוה יותר אינו אומר CFM גבוה יותר. לרוב, אתה יכול לצפות שמוצרים ציריים צריכים להיות בעלי דירוג CFM של לפחות 3000. יחידות צנטריפוגליות פועלות באופן קבוע 2400-2700 CFM.

קלות אחסון וניידות

בדרך כלל, אתה לא יכול פשוט להשאיר את המוצר שלך שוכב. תצטרך להבטיח שניתן להרחיק אותו ביעילות, במיוחד במקרה שאתה מקבל יותר מאחד.

הטייק אווי

שלא כמו מאוורר רגיל, מובילי אוויר פועלים על ידי מתן פיצוץ עקבי של אוויר שתוכל לכוון למקום מסוים. אז, אתה יכול להשתמש בהם עבור מגוון משימות, כולל ייבוש משטחים רטובים, שיפור זרימת האוויר ומניעת סוגים שונים של מכשירים להתחמם יתר על המידה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *