למה משמש חומר נגד קפיאה?

כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר, הנהגים נוקטים בצעדים כדי להימנע מתנאים שעלולים להיות מסוכנים. רכבים הרגישים לתנאי מזג אוויר קיצוניים בחורף דורשים תחזוקה עונתית. בעונה זו מחליפים צמיגים לרכב, הערכה מחודשת של פרמטרים קדמיים לרכב, בירורים ביטוחיים ובבוא העת מתחדשים ביטוחי תעבורה ורכב. מי שלא רוצה להיחשף למזג אוויר גרוע צריך לשקול היטב כל סיכון. הוספת נוזל לרדיאטור למי הרדיאטור הוא התהליך החשוב ביותר לביצוע ברכבים בחודשי החורף. תהליך זה, המונע מהמנוע לקפוא ולהתחמם יתר על המידה, יכול להתבצע גם בקיץ. עם זאת, כמות האנטיפריז בשימוש בקיץ קטנה מאוד. מונע קיפאון, אלכוהול חסר צבע עוזר לקרר את המנוע ולהאריך את חייו. חומר מונע קיפאון בעל תכונות המורידות את נקודת ההקפאה של מי קירור המנוע מתחיל להגביר את הביצועים של משאבת המחזור, מה שמבטיח את תנועת המים.

כאשר יוצקים חומר מונע קפיאה לרדיאטורים של המנוע, זה עוזר למנוע בעיות כמו קורוזיה, חלודה ובלאי. כאשר מוסיפים לנוזל הקירור אנטיפריז, הוא מעלה את נקודת הרתיחה ומוריד את נקודת הקיפאון, ומאריך את חיי מנועי הרכב. צינורות גומי ומתכת במערכת הקירור אינם מושפעים מחומר מונע קפיאה. כאשר מוסיפים למי הקירור 35 אחוז חומר מונע קיפאון, נקודת הקיפאון של התערובת יורדת ל-19 מעלות. בהזרקת 50 אחוז אנטיפריז, הסיכון לקפיאת מי המנוע בממוצע של -38 מעלות ממוזער. בהתאם לתנאי הסביבה, ניתן לערבב כמויות שונות של נוזל לרדיאטור. לחומר מונע קפיאה טהור מוסיפים צבע כדי להבדיל בין חומר מונע קפיאה לצבע של מים רגילים.

מהם היתרונות של חומר נגד קפיאה?

היתרונות של אנטיפריז הם כדלקמן.

אנטיפריז מקרר את המנוע ומונע ממנו להתחמם יתר על המידה, מה שעוזר לו להחזיק מעמד זמן רב יותר.
בחודשי החורף משתמשים בחומר נגד קפיאה למניעת הקפאה על ידי העלאת נקודת הקיפאון של מי המנוע. יתרון זה מסייע גם בהפחתת נזקי המנוע.
חומר נגד קפיאה יכול להגן על הרדיאטור ומערכת הקירור מפני חלקיקים זרים ועלולים להזיק כמו חלודה. זה מאריך את חיי הרכב ומגביר את יעילותו. במילים אחרות, יש צורך בחומר מונע קיפאון כל השנה, לא רק בחורף. עם זאת, יש לציין כי כמות האנטיפריז המוסף למים עשויה להשתנות בהתאם לעונה.
מהם סוגי האנטיפריז?

ישנם ארבעה סוגים של חומרי מניעת קיפאון בשוק כיום. אלה מפורטים להלן.

חומר מונע קפיאה העשוי מחומרים טבעיים אין להשתמש בחומר מונע קיפאון אורגני לאורך זמן, לא תמצאו חומרים כמו פוספטים וסיליקטים המאבדים את תפקידם או משפיעים על קשיות המים. למעשה, חיי השירות שלהם הם 5 שנים ו-200 קילומטרים. עם זאת, הם אינם יעילים במניעת קורוזיה במים. לחומר מונע קפיאה אורגני לוקח זמן רב לחדור למערכת, אך הוא מספק הגנה לטווח ארוך. יש לזה יתרונות וחסרונות.
מונע קפיאה אנאורגני פוספט וסיליקט נמצאים בחומר מונע קפיאה אנאורגני. פוספט הוא חומר משמר לברזל וסיליקט הוא חומר משמר לאלומיניום ושניהם טובים למערכות קירור מנוע. בהתחשב בחומרי הגלם של בלוק המנוע וחלקים ממערכת הקירור, עדיפות תרכובות אנטיפריז אנאורגניות. החיסרון של חומר מונע קיפאון אנאורגני הוא בכך שהוא משקע ומאבד את תכונות ההגנה שלו אם לא נעשה בו שימוש תכוף. יש להחליף אותו כל 50 אלף קילומטרים או כל שנתיים.
נוגדי קיפאון אורגניים היברידיים, כפי שהשם מרמז, הם בעלי אופי היברידי. הוא מורכב משילוב של חומר נוגד קיפאון אורגני ואי-אורגני. פתרון כזה נבחר במהלך הפיתוח של מוצר זה בשל הקשיות הגבוהה של מי הברז באירופה. אנטיפריז אורגני היברידי משתמש ברכיבים אורגניים במקום פוספטים, ורכיבים אנאורגניים כגון סיליקטים מספקים הגנה מפני אלומיניום.
אנטיפריז בצורת חומר מונע קיפאון אורגני חנקן פותח עבור רכבים מסחריים בעלי פעולה רציפה. הוא מכיל יסודות כמו ניטריט ומוליבדן. על ידי שימוש ברכיבים אלה, ניתן להאריך את חיי השירות של מוצר האנטיפריז עד למיליון קילומטרים. נמצא בדרך כלל במשאיות, אוטובוסים ומכונות בנייה.
באילו מכוניות יש להשתמש באנטיפריז?

אין לשנן צבעי אנטי-אידלינג; שימו לב שכל יצרן משתמש בצבע אחר. כתוצאה מכך, כאשר מורחים חומר מונע קפיאה על מכונית, אתה לא צריך להסתמך רק על צבע. אנטיפריז מגיע במגוון צבעים, כולל ירוק, כתום, צהוב, כחול וורוד. כל צבע מתאים לרמת ביצועים אחרת. יש לציין שנקודת ההקפאה היא פרופורציונלית לכמות האתילן גליקול (אנטיפריז). כדי להפחית בלבול, סוג האנטיפריז במנוע מצוין הן במיכל ההרחבה והן במדריך. אנחנו צריכים תמיד להשתמש באותה איכות אנטיפריז. אם זה לא אפשרי, זכור שאינך יכול לערבב חומר מונע קפיאה אורגני ואי-אורגני כדי ליצור חומר מונע קפיאה היברידי.

מה קורה אם לא משתמשים בחומר מונע קפיאה?

אנטיפריז הוא חומר הכרחי מאוד, במיוחד במנועי רכב. לפני שאתה יודע מה קורה כאשר אתה לא משתמש בחומר מונע קפיאה, חשוב להבין איך המנוע שלך עובד. מנוע רכב; הוא זקוק למים כדי לתפקד והוא נשאר קריר. מי הקירור הללו, הדרושים לקירור בלוק המנוע, נשמרים בטמפרטורת החדר ברדיאטור ומוזרמים באופן קבוע. המנוע מקורר בסירקולציה. כידוע, נקודת הקיפאון של המים היא אפס. המים במנוע זה קופאים כאשר טמפרטורת האוויר יורדת מתחת לאפס. כאשר המים במנוע קופאים, מנוע המכונית לא יפעל. גם אם זה עובד, בלוק המנוע עלול להישבר בגלל שהוא לא מאפשר קירור בגלל מחסור במים. אם אינך משתמש בחומר מונע קפיאה, המים במנוע המכונית שלך עלולים לקפוא. אם נוזל המנוע שלך קופא, ייתכן שיהיה צורך להחליף את מנוע המכונית שלך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *