מאפיינים של מכונאי טוב לתיקון רכב

בעל ידע בחלקי רכב שונים.

זה אולי המאפיין הבסיסי ביותר שכל מכונאי רכב צריך להיות. הרבה חלקי רכב שונים נמצאים היום בשוק. ומכיוון שאנחנו, כבעלי רכב, לא בהכרח מחזיקים בידע מספיק בכל הנוגע לחלקי רכב, בהכרח נהיה תלויים במומחיות של המכונאי שלנו. טריק פשוט כדי לקבוע אם מומחה הרכב שבחרת באמת יודע את העסק שלו הוא לבקש ממנו להבדיל בין כמה חלקים ולמדוד אם הוא עונה בביטחון על השאלה שלך או סתם עושה את דרכו.

רקע מגוון על חוויות תיקון רכב.

לפני שנים, כאשר יצרני הרכבים שלנו היו הרבה יותר פשוטים, כל מכונאי היה בסדר. אבל עם רכבי ההייטק והמורכבים של היום, לרבות מכוניות סדאן משפחתיות, מכוניות ספורט ויוקרתיות, רכבי שטח וטנדרים, אנחנו צריכים מישהו שיש לו רקע מגוון בשירותי תיקוני רכב. לטעויות אין מקום בכל הנוגע לתיקון רכב מכיוון שהדבר רק ייקר עוד יותר. בחר מכונאי בעל הסמכות של תוכניות הכשרה ושיעורים בהם השתתף. הזמן המושקע של המכונאי בלימודים כמו גם בפועל של תיקון רכב הוא יתרון רב עבורנו בעלי הרכב.

ASE מוסמך להיות מקצוען תיקון רכב.

אם כבר מדברים על אישורים, אולי המפורסמים והמוכרים שבהם, כשמדובר באנשי מקצוע בתעשיית הרכב היא הסמכת ASE. מדי שנה, כ-100,000 טכנאי רכב ניגשים לבחינות הסמכה של ASE בכל חודש מאי ונובמבר בלמעלה מ-750 מקומות.

עם הסמכת ASE, מובטח לנו שלמוסכניק שלנו יש רקע טוב בכל שירותי הרכב מכיוון שהסמכת ASE דורשת ניסיון עבודה של שנתיים לפחות בנוסף למעבר של סדרת בחינות הכוללות תיקון מנוע, ביצועי מנוע, מערכות חשמל/אלקטרוניות , בלמים, חימום ומיזוג אוויר, מתלים והיגוי, רכבת הנעה וסרנים ידנית ותיבות הילוכים אוטומטיות לטכנאי רכב בלבד. ישנן בדיקות נפרדות למי שרוצה להיות טכנאי תיקון התנגשות, מכונאי מנועים, מומחי חלקים ואחרים.

יתר על כן, לכל אישורי ה-ASE יש תאריכי תפוגה המחייבים את הטכנאים לבצע בדיקות חוזרות כל חמש שנים כדי לעמוד בקצב הטכנולוגיה ולהישאר מוסמכים.

עובד במרכז רכב מכובד.

למרבה הצער, אישורי ASE חלים רק על אנשים פרטיים ולא על מרכזי רכב. עם זאת, מרכז רכב עם מכונאי מוסמך ASE אחד לפחות רשאי להציג את השלט ASE. יתרה מזאת, למרכז רכב שיש לו 75% מכונאים מוסמכים ASE בקרב עובדיו מוענק חותם המצוינות הכחול של ה-ASE.

מלבד ההכרה ב-ASE, סימנים נוספים שעלינו לחפש מרכז רכב כוללים מתקן מסודר ומאורגן היטב עם ציוד מודרני, צוות אדיב ומדיניות טובה (לגבי תעריפי עבודה, דמי אבחון, ערבויות וכו’).

מומלץ בחום על ידי משפחה וחברים.

שום דבר לא יכול להעיד על השירות האיכותי שכל מרכז רכב ומכונאי יכולים לתת מאשר עדויות של בני משפחתנו, קרובי משפחה וחברים שלנו. בקשו הפניות והמלצות. ארגונים קהילתיים מקומיים ורישומי עסקים הם גם מקורות מידע טובים.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *