מדחסים הם מכונות שדוחסות אוויר או גז. הדחיסה מושגת באמצעות הפחתת הנפח שהגז (או האוויר) תופס. כתופעת לוואי של מזעור הנפח, הטמפרטורה של האוויר או הגז עולה.

ככל שיחס הדחיסה גבוה יותר, כך הטמפרטורה נוטה לעלות. עם זאת, יצרני מדחסים לוקחים זאת בחשבון. הבעיה נפתרת על ידי דחיסה על בסיס שלב ובו זמנית קירור הגז.

ישנם סוגים רבים של מדחסים. סוגי מדחסים שונים משיגים יחסי דחיסה שונים. יתרה מכך, כוח הסוס שמדחסים שונים יכולים להשיג נע בין 1 ל-2 HP (כוחות סוס), עד כמה אלפי HP. חלק מהמדחסים דורשים שמן כדי לפעול בעוד שאחרים לא.

עיצובי המדחס החשובים ביותר מפורטים להלן.

מדחסים הדדיים מצוידים בגל ארכובה, המניע את הבוכנות. הם נמצאים בדרך כלל בגרסאות המפיקות 5 עד 30 HP. עם זאת, גדולים יותר המשמשים למטרות תעשייתיות יכולים לייצר עד 1,000 HP.

מדחסים צנטריפוגליים משמשים למטרות תעשייתיות כבדות. מדחסים צנטריפוגליים מייצרים מ-~100 HP עד כמה אלפי HP. הם בדרך כלל נייחים, ואחד מהיישומים שלהם הוא מנועי טורבינת גז קטנים.

מדחסים בורגיים סיבוביים הם מדחסים המיועדים לשימוש מסחרי. כוח הסוס שלהם נע בין 5 ל-500 כ”ס, והם משמשים בדרך כלל כמגדשי-על במנועי רכב.

מדחסים אלכסוניים/מעורבים דומים למדחסים צנטריפוגליים למעט כמה מאפיינים טכניים.

מדחסים בזרימה צירית משמשים בעיקר במנועי טורבינת גז גדולים.

מדחסי גלילה אינם יעילים כמו מדחסי בורג סיבוביים. ניתן למצוא אותם כמגדשי-על בכלי רכב.

יחד עם השימושים המפורטים לעיל, מדחסים משמשים בתחומים כמו מנועי סילון, קירור, ייצור תרופות, צלילה, מגדשי טורבו, צוללות ומיזוג אוויר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *