מדוע מנועי טרקטור יכולים להתחמם יתר על המידה וכיצד לתקן זאת

זמן החקלאות שלו, בין אם מדובר בעבודת אדמה, בחריש או סתם עבודה חקלאית רגילה. זה יום חם, ויש הרבה דברים לעשות ברחבי החווה. עם זאת, פתאום אתה שם לב שמד הטמפרטורה מראה קריאת טמפרטורה גבוהה מהרגיל. בשלב זה, כדאי להפסיק את הפעלת הטרקטור, ואם רמת הטמפרטורה אינה בשיאה במד, בצע בדיקה מהירה של אזור המנוע כדי לזהות נזילות או בעיות ברורות אחרות, ולאחר מכן חזור במהירות לפנייה המנוע כבוי.

לטרקטורים הישנים יותר לא יהיו אמצעי כיבוי בטיחותיים. לטרקטורים המבוקרים הממוחשבים החדשים יהיו אזעקות קוליות ובמקרים רבים, בקרות אלו יכבו את המנוע באופן אוטומטי כאשר קיימות קריאות טמפרטורה מופרזות.

מערכת קירור של טרקטור מורכבת ממספר רכיבים. יש רדיאטור, מאוורר רדיאטור, משאבת מים, צינור רדיאטור תחתון, צינור רדיאטור עליון, תרמוסטט, ונוזל שזורם דרך המנוע, אל הרדיאטור שם הוא מקורר, ואז מוחזר חזרה אל המנוע. להמשיך בתהליך הקירור.

השלב הראשון באבחון בעיית התחממות יתר הוא לוודא שיש מספיק נוזלים ברדיאטור. ניתן לבדוק זאת על ידי הסתכלות במיכל הגלישה. אם זה מתמלא, ואין חסימה מהרדיאטור למיכל הגלישה, אז יש לאפשר למנוע להתקרר. לאחר הקירור, יש להסיר את מכסה הרדיאטור ולבדוק אם יש נוזלים ברדיאטור.

אם יש מחסור בנוזלים, אז צריך לזהות את הסיבה למחסור. ניתן להחליף צינור רדיאטור תחתון ועליון פגום. ניתן להדק או לשנות את המהדקים במערכת.

למחסור בנוזל, צריכות להיות דליפות גלויות סביב הרכיב הפגום, או הצינורות, רדיאטור דולף או משאבת מים שבורה. אם אין דליפות נראות לעין ונוזל קירור חסר, אז זה יכול להעיד על אטם ראש צילינדר פגום המאפשר לנוזל לדלוף לתוך המנוע, או להיגרר לתוך תא הבעירה, להישרף ואז להתיש.

התרמוסטט, מכשיר פשוט, ממוקם ישירות בנתיב הנוזל הזורם. הוא מכיל דיסק דו-מתכתי, הנפתח כאשר טבילה בנוזל בטמפרטורה גבוהה, ונסגר כאשר טמפרטורת הנוזל יורדת מתחת לרמה שנקבעה מראש. בדרך כלל, רוב התרמוסטטים ייכשלו בצורה פתוחה, ובכך יאפשר קירור יתר ולא להיפך, התחממות יתר.

דרך פשוטה לבדוק את התרמוסטט היא להכניס אותו למיכל מים ולהביא את המיכל לרתיחה על כיריים או פלטה. כאשר טמפרטורת המים מגיעה לרתיחה, התרמוסטט אמור להתחיל להיפתח. אם לא, אז צריך לשנות את זה.

חלקים אחרים של מערכת הקירור שלא נדונו כאן הם משאבת המים, ומערכות הרדיאטור, המדדים ומאוורר הרדיאטור.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *