מדריך כוונון מירוץ סוזוקי קטאנה AY50

אחד מהקטנועים המוקדמים יותר בהשראת המירוץ על ידי סוזוקי, הכולל מזלגות Showa הפוך ולוחות מחוונים במראה סיבי פחמן, סוזוקי קטנה זכה ללהיט מיידי והפך מהר מאוד לפופולרי לכוונון, עם שפע של חלקי מירוץ ביצועים מ-Malossi ויצרנים רבים אחרים.

במנועים המוקדמים של סוזוקי קטאנה היה מנוע מקורר אוויר של סוזוקי, בעוד שלאחר מכן של סוזוקי קטאנה היה מנוע מקורר נוזלי חדש של סוזוקי, והיכן שיועד AY50R לגרסת ייצור המירוץ.

תכונה בולטת אחת של הסוזוקי קטאנה היא ההילוכים הנמוכים מאוד שלהם, מה שאומר שהמנוע עושה יותר סיבובים לכל סיבוב גלגל בהשוואה לקטנועים אחרים, זה מספק תאוצה מהירה מאוד אבל מהירות מרבית נמוכה יותר, אפילו במנועים מכוונים, רוב הקטנועים הבלתי מוגבלים יכולים לשמור לעלות במהירות שיא, אבל יתקשה להתאים למירוץ מכוון סוזוקי קטאנה בהאצת גזירה.

למרות שחלק מהאנשים רואים בהילוך הנמוך של סוזוקי קטנה בעיה, זה גם הכוח הגדול ביותר של הקורקינטים, עם תאוצה מהירה להפליא, רוב הקורקינטים האחרים יתקשו לעמוד בקצב בסביבה עירונית, כמו גם כאשר אחרים מכוונים ומתקנים. עם חלקי ביצועים הם עדיין יתקשו להשוות 0-30 פעמים של סוזוקי קטאנה. כאשר סוזוקי קטאנה מקורר הנוזל מכוון, הוא כמעט בלתי ניתן לגעת מול כל שאר קטנועי ה-50 סמ”ק בשוק בזמנים אלה, הוא ישתחרר רק בכבישים ארוכים יותר שבהם ניתן להשיג מהירויות של 50 קמ”ש+ על ידי קטנועי LC אחרים.

הסוזוקי קטאנה מוגבלות בעיקר באגזוז, כך שבדגמים המוקדמים מאוד היא דורשת איסוף והחלפה באגזוז מירוץ, בעוד שבגרסאות המאוחרות יותר עם אגזוז 2 חלקים, ניתן לטחון את קונוס המגביל הפנימי ולהחזיר את האגזוז. , אם כי שום דבר לא ישתווה לביצועים שמעניק אגזוז מרוץ אפטרמרקט לסוזוקי קטנה. בדגמים המוקדמים מאוד, גם ה-CDI מוגבל ודורש החלפה בדגם אפטר-מרקט, אם כי זו לא בעיה בקטנועים המאוחרים יותר.

בדומה להמלצה הרגילה שלי, אגזוזים של ג’יאנלי בדרך כלל מייצרים את האגזוזים עם הביצועים הטובים ביותר עבור קטנועים, ומכיוון שכולם מסומנים אלקטרוניים, חוקיים לחלוטין לכבישים ומגיעים עם אחריות כאשר הם מותקנים על ידי מכונאי מורשה, אז הם ללא ספק אפשרות הכוונון הטובה ביותר לכבישים של סוזוקי קטאנה, וכל שאר הקטנועים שמכוונים לכביש.

כאשר מתקינים אגזוז ג’אנלי מירוץ לקטאנה שלך, זה ידרוש סילון מעט גבוה יותר (0 עד 2 גדלים בסוזוקי קטאנה לא מזורזים, אני לא חושב שהם יצרו כאלה עם ממירים קטליטיים) ורולים מעט קלים יותר, מכיוון שאגזוזים ביצועים מאפשרים הקטאנה כדי לייצר יותר כוח אבל בסל”ד גבוה יותר. קל יותר ב-0.5 – 1 גרם מהסטנדרטי בדרך כלל עושה את העבודה עבור אגזוזים ממרוצי ג’יאנלי ב-Katana’s, אבל זה משתנה בין אגזוזים למנגינות, והסוזוקי לוקחת רולים של 17×12 מ”מ.

לאחר התקנת אגזוז מירוץ, היתרון הגדול ביותר שהקטנוע קטאנה יזכה הוא בהתאמת ערכת ביצועים גדולה, הוספת גידול של 40% בקיבולת ויותר מהכפלת ההספק. Malossi ו-Polini מייצרים את ערכות ה-Big Bore הטובות ביותר עבור כוונון סוזוקי Katana, ויספקו את הביצועים והאמינות הטובים ביותר בהשוואה לערכות ה-Big Bore הזולות יותר בשוק. ככל שאתה מגדיל את הקיבולת עם ערכת הקידוח הגדול, יש צורך להרכיב סילון גדול יותר בפחמימות, בדרך כלל בסביבות 6-8 גדלים גדולים יותר, אם כי מומלץ לבצע גזירת פלאג לאחר נסיעת מבחן כדי לבדוק את הסילון. הקטנוע שלך לא רזה אחרי שהוא מכוון, אחרת הוא עלול להיפגע.

כאשר מכוונים את סוזוקי קטנה שלך, חשוב לוודא שאתה מפעיל אותו על שמן סינטטי מלא ואיכותי ביותר, במיוחד עם מערכת משאבת השמן של הקטאנה, מכיוון שהיא עלולה להיות מועדת לסתום את האגזוזים, במיוחד הסטנדרטיים. זו אחת הסיבות לכך שהתאמת אגזוז מרוץ לאחר השוק לקטנועים אלה יכולה לספק הבדל כה עצום בדגמים ישנים יותר.

לאחר הרכבת אגזוז המירוץ של Gianelli וערכת צילינדר Malossi 70 סמ”ק מכווננת, תקבל קטנוע האצה במהירות יוצאת דופן, אך ללא עלייה מדהימה של מהירות מרבית בהשוואה לקטנועים אחרים, בשל ההילוך הנמוך של סוזוקי קטאנה. כעת אתה יכול לשמור על ההאצה המהירה, או להקריב מעט ולהתאים ערכת הילוכים לקטאנה שלך, מה שיאפשר לו להשתמש בחלק מהכוח החדש הזה שמסופק על ידי ערכת ה-Malossi big bore 70cc שלך כדי לתת לך קצה עליון טוב יותר, טוב לעוד 10 קמ”ש ברוב המקרים. למרות שהוא מאבד תאוצה מסוימת על ידי התאמת ערכת העלאת הילוכים, הקטנוע שלך עדיין יאיץ מהר יותר מאשר סוזוקי קטאנה רגילה לא מכווננת, אז אל תחשוב שערכת העלאת הילוך תגרום לביצועים גרועים יותר מבעבר.

לעליות גבוהות עוד יותר בהספק, זמינים פחמימות גדולות יותר ווריאטורים לאחר השוק, אבל לא עושים הבדלים גדולים יותר כמו מפלטי המירוץ של ג’יאנלי, ערכות ה-Malossi Big Bore 70cc וערכות ההילוכים. הווריאטור יספק יתרון משמעותי אם הוא יותקן על סוזוקי קטאנה ותיקה יותר ועשתה הרבה נסיעות, שכן זה בשילוב עם חגורה חדשה יעניק תאוצה חלקה הרבה יותר ועלייה קלה במהירות המירבית.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *