מהו אזור זמן ומה הוא עושה?

אחד החלקים החשובים ביותר במנוע של רכב, רצועות טיימינג שבורות הן אחת הסיבות הנפוצות ביותר לתיקוני רכב. אז מהי רצועת טיימינג, מה היא עושה, והאם יש להתערב מיד כשהיא נשברת? הסברנו את העובדות המעניינות על אזור הזמן וענינו על השאלה מתי לשנות אותו.

גם אם מעולם לא נהגתם במכונית או ראיתם תא מנוע לפני כן, לפחות בסצינת קולנוע תוכלו לראות מכונאי מרים את מבטו ממכסה המנוע כשפניו מכוסים בשמן מנוע. “רצועת הטיימינג שבורה וצריך להחליף אותה”. שמעת אותו אומר. בין אם כל האנשים מעוניינים או לא, מהו אזור זמן? הסיבה לדעת זאת היא כי חלק זה חשוב מאוד למנוע המכונית ולכן לרכב.

מהי רצועת טיימינג, מה היא עושה ומתי כדאי להחליף אותה? שאלות כאלה הן בין השאלות הנפוצות ביותר. כי אף אחד אזור זמן הוא לא רוצה להיתקע באמצע הכביש עם רכב מקולקל. ענינו על כל השאלות על החלק החשוב הזה במנוע הרכב והסברנו את הפרטים החשובים שאתם צריכים לדעת בנושא. מדהים איך פלא הנדסי ענק יכול לסמוך על רצועה קטנה כל כך.

מהו אזור זמן?

רצועת התזמון, המכונה בשונות גל זיזים ורצועת תזמון, קולטת את תנועת גל הארכובה ומעבירה אותה לגל הזיזים. נמסר הודות לתנועה זו, השסתומים ממשיכים להיפתח ולהיסגר. וכך נוזל קירור המנוע מופץ בכל המערכת.

בחלק מדגמי המכוניות, רצועת התזמון מבטיחה את פעולת מערכת המחזור הראשית. הודות למערכת התזמון, המורכבת משלושה חלקים עיקריים נוזל קירור המנוע מסתובב בכל מקום זה מונע מהמנוע להתחמם יתר על המידה ולתפקוד לקוי תחת לחץ.

מה עושה אזור זמן?

מערכת טריגר; הוא מורכב מחגורת נמר שמעבירה תנועה בין הפירים, כדור מתח המבטיח יישור נכון של החגורה בין הפירים, וכן המאפשר נוזל קירור מנוע לזרום בכל המערכת הוא מורכב ממשאבת מחזור. מערכת הזמן היא אחת ואי אפשר לחלק אותה. במילים אחרות, אם חלק כלשהו במערכת אינו תקין, יש להחליף את כל המערכת.

במרווחים שנקבעו על ידי היצרן בהתאם ליצרן ודגם הרכב רצועת טיימינג מותקנת על גלגלי השיניים של גל הארכובה וגל הזיזים, זהו החלק החשוב ביותר המבטיח את פעולת המערכת כולה. רצועת טיימינג שלא הותקנה כהלכה, אם כפגם במפעל או מאוחר יותר, תשבש את המערכת ותגרום לכשל במנוע.

מתי לשנות אזור זמן?

ישנן שתי נקודות שיש לקחת בחשבון בעת ​​שינוי אזורי זמן; משך השימוש וכמה קילומטרים נסע הרכב. בהתאם לשני המשתנים הללו, בהתאם ליצרן ודגם הרכב, תדעו מתי הגיע הזמן להחליף רצועת טיימינג. בנוסף, גם אם אין נזק גלוי לחגורה או למערכת, יש להחליף את החגורה מטעמי בטיחות.

חיי השירות של רצועת הטיימינג מקסימום 3 שנים. יש להחליף את רצועת הטיימינג לאחר 3 שנים. קילומטראז’ שבו נעשה שימוש באזור הזמן מקסימום 100 אלף. יש להחליף רצועת טיימינג של מכונית שעברה 100,000 קילומטרים. בהתאם ליצרן ולדגם של המכונית, תקופה זו עשויה להיות מעט קצרה יותר או מעט ארוכה יותר.

רצועות טיימינג מיוצרות בדרך כלל על ידי שילוב של חוטי פלדה, בד וגומי. לחלק מהחגורות יש חומרים מרובים, כגון סיבי פחמן, קוולר וארמיד. ניתן להשתמש בחומרים חזקים. איכות החומרים הללו יכולה גם לקבוע את זמן החלפת החגורה. עם זאת, סך הקילומטראז’ המחושב הוא 100 אלף ומשך הזמן הוא 3 שנים.

יש גם משהו שנקרא סדרת זמן:

הפלא ההנדסי הזה קורה כי אין טעם להפקיד חלק גדול מהמנוע בחגורה העשויה רק ​​מחוטי פלדה, בד וגומי. סדרות זמן עם אותה פונקציה יצירה בשם “Made”. שרשרת התזמון היא כולה פלדה ומחזיקה מעמד הרבה יותר זמן.

אז אם אתם שואלים למה מכוניות לא משתמשות בשרשרת תזמון, לכל אדם יפה יש חטא. לשרשרת התזמון יש גם תכונות שליליות. בשימוש ארוך טווח, שרשרת התזמון נשחקת על גלגלי השיניים, השרשרת נמתחת עקב חום ומתעוררות בעיות שונות עקב מוצקים במערכת כולה. לכן, אזור הזמן עדיין נחשב לאופציה היעילה ביותר.

מה קורה אם אזור הזמן נשבר, מה לעשות?

אם אתה שומע פתאום קולות מוזרים מהמנוע בזמן נהיגה בקצב שלך או אם אתה רואה שעשן הפליטה שחור יותר מבעבר ראשית, משוך לאט את המכונית ימינה. אם תרים את מכסה המנוע ותסתכל, גם אם אתה לא שיפוצניק, תבין שרצועת הטיימינג שבורה.

כאשר רצועת התזמון נשברת, תזמון השסתומים מופרע, השסתומים נשארים פתוחים, השסתומים פוגעים בבוכנות, וכאשר הבוכנות פוגעות, השסתומים מתכופפים, מלחיצים את החלקים המתואמים המנוע מפסיק לפתע ברעש חזק. לכן זה כל כך חשוב לעצור ולעצור את המכונית אם אתה חושד שרצועת טיימינג שבורה.

בהתחשב בכך שאינך נושא מערכת זמן פנוי בתא המטען של המכונית שלך, זה המקרה הקפד לפנות לסיוע בדרכים. גם אם השירות קרוב למיקומך, אל תתניע את המכונית ותמתין לתמיכה. אם תמשיך בעקשנות לנהוג במכונית עם רצועת טיימינג שבורה, אתה עלול לגרום לנזק קבוע למנוע.

ענינו על שאלות נפוצות לגבי מהי רצועת טיימינג, מדוע היא נחוצה, כיצד היא פועלת ומתי להחליף אותה. על החלק החשוב הזה של מכלול המנוע אמרנו לך מה שאתה צריך לדעת. גם אם יש לכם ניסיון עם רכבים, הקפידו לקבל עזרה מקצועית במקרה של רצועת טיימינג שבורה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *