מהנדסים אפריקאים: פרנק אוואה

פרנק אוואה בילה מספר שנים בבריטניה ועבד עבור חברות הנדסה גדולות, כולל British Rail ו-London Transport, שם הוא צבר מיומנות וניסיון רב במה שהוא כינה עיבוד עיבוד שבבי. כשחזר לגאנה בסוף שנות ה-70, החליט להקים מפעל קטן משלו במגזין Suame, קומסי, אך הוא נאבק להתחיל כי למרות שהיו לו מספיק כספים המכונות שהוא צריך לא היו זמינות במקום. עם זאת, הונו השתנה כאשר יצר קשר עם מרכז הייעוץ הטכנולוגי (TCC) של אוניברסיטת Kwame Nkrumah למדע וטכנולוגיה (KNUST).

בשנת 1979 קיבלה ה-TCC מימון מקבוצת פיתוח הטכנולוגיה הביניים (ITDG) של לונדון לייבא כלי מכונות משומשים טובים כדי לתמוך בהקמתם של ארבעה מפעלי הנדסה קטנים. שניים מהמפעלים הללו היו מושכרים לסדנאות ביחידה להעברת טכנולוגיה ביניים של סואמה (ITTU) כאשר הפעילות החלה באוגוסט 1980. פרנק אוואה צפה בהתפתחות זו והגיע ל-TCC כדי לראות אם ניתן לעזור לו בדרך דומה. גם הוא קיבל מקום סדנא ב-Suame ITTU שם התחיל לעבוד עם מכונת קידוח מחדש של צילינדרים, אבל הוא נאלץ להמתין עד שהמענק הבא של מט”ח יהפוך לזמין ל-TCC כדי לממן את ייבוא ​​הציוד הדרוש האחר. כלי מכונה.

פרנק אוואה קרא לחברה שלו Crafton Engineering Services Ltd. הייתה לו תוכנית להקים תיקון של מנועי פולקסוואגון חיפושית, ולשם כך הוא נזקק למחרטה מרכזית גדולה. סבלנותו התוגמלה כאשר ה-TCC הקצתה לו את המחרטה הגדולה ביותר בתוכנית הייבוא ​​שלה: קמע קולצ’סטר עם מיטה ארוכה. כמו כן סופקה לו מכונת כרסום אוניברסלית וציוד נלווה. פרנק אוואה היה אז בעמדה להציג כמה שירותי תיקון מנועים שלא היו זמינים קודם לכן במגזין Suame. אלה כללו לא רק את ההחלפה המתוכננת של מושבי המיסבים הראשיים של פולקסוואן, אלא גם החלפת מושבי שסתומי הפליטה השרופים וייצור טבעות בוכנה.

בתחילת שנות ה-80, לגאנה היה מחסור מאוד במט”ח ואפילו חברות בינלאומיות שפעלו במדינה התקשו לייבא את החומרים וחלקי החילוף הדרושים להם כדי להמשיך בעסקים. החברה הצרפתית, L’Air Liquide, הפעילה מפעלי גז נוזלי ואצטילן בקומאסי ובתמה, אך הייצור שלה היה מאוים כאשר מדחסי הגז שלה נזקקו להחלפת טבעות בוכנה. על ידי אספקת החלקים באופן מקומי, פרנק אוואה הצליח לסייע בשמירה על אספקת גז דחוס חיונית לאורך תקופה קריטית זו. כמו סטיבן אוקונור עם גלגלי ההילוכים שלו, פרנק אוואה, באמצעות איכות עבודתו, הצליח להיות חלוץ בקישור בין הנדסה עממית ותאגידים בינלאומיים.

כאשר בשנת 1987 ד”ר פרנסיס אקווה, מזכיר המדינה לתעשייה, מדע וטכנולוגיה, הקים את פרויקט GRATIS להקמת ITTUs בכל עשרת האזורים של גאנה, הוא היה חרד שהדירקטוריון יכלול כמה נציגים מהמגזר הבלתי פורמלי. פרנק אוואה נבחר לייצג את בעלי המלאכה של מגזין Suame ואזור אשנטי. יועצו הנבון עזר לשמור על התמקדות הפרויקט בצרכים של הלקוחות הבסיסיים המשרתים את ה-ITTU בכל אזור. הוא עזב את מועצת ה-FREE רק כשתפקידו שונה עם הקמת קרן GRATIS הקבועה בסוף שנות ה-90.

בסדנה שלו ב-Suame ITTU, פרנק אוואה היה שכנו של סטיבן אוקונור. מידת ההשראה שבה כל טכנאי מיומן נתן השראה לשני, לעולם לא תהיה ידועה. עם זאת, מה שבטוח הוא ששני המופתים הללו מילאו תפקיד מרכזי בהרחבת שירותי תיקוני הרכב של מגזין Suame בתקופה שבה הסתמכות עצמית כזו הייתה נחוצה נואשות.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *