מה תפקידה של סעפת היניקה במנוע?

בכל מנוע, למערכת היניקה יש חשיבות עליונה שכן היא עוסקת בביצועי המנוע כולל הספק ומומנט. חשוב שתאי הבעירה יפיקו לחץ שווה כדי להבטיח את פעולתו החלקה של צילינדר המנוע. אתה יכול להשיג מטרה זו אם אתה שולח את אותה רמת טעינה לצילינדרים. מלבד זאת, המאפיינים הפיזיקליים, האיכות ויחס האוויר-דלק הטעינה חייבים להיות זהים. המשך לקרוא כדי לגלות עוד.

פוּנקצִיָה

תפקיד הקרבורטור הוא להזין את תערובת דלק האוויר לתא הבעירה. סעפת היניקה שולחת כמות שווה של תערובת דלק אוויר לכל צילינדר. תזמון השסתום חייב להיות נכון בו זמנית.

כל בוכנה חייבת לדחוס את המטען בהתבסס על יחס הדחיסה. אם תזמון ההצתה נכון, הוא יוודא שהניצוץ יתרחש בזמן. במציאות, מכיוון שסעפת היניקה כוללת טמפרטורות שונות, קצבי זרימה, קווי מתאר, זוויות וגדלי מעבר, ייתכן שהטעינה לא תהיה זהה עבור כל הצילינדרים. אתה יכול לחוות את ההבדל בביצועי המנוע במהירויות נמוכות.

לְעַצֵב

בדרך כלל, סעפת היניקה מורכבת מצינור אלומיניום או ברזל יצוק. סעפות של טודה עשויות להיות מצופות כרום או מצופות אבקה. כמו כן, הקרבורטור מותקן במרכז סעפת היניקה. הוא תוכנן באופן שתערובת האוויר והדלק יכולה להיכנס לצילינדרים של המנוע ללא כל בעיה. הקרבורטור מקובע על סעפת הכניסה, אשר קבועה על הבלוק בהתבסס על העיצוב.

סעפות היניקה של היום עוזרות לאדות את הבנזין בתערובת האוויר והדלק. כמו כן, מערכת קירור המנוע וגזי הפליטה היוצאים אחראים לספק חום. מלבד זאת, שסתומי התרמוסטט שולטים בכמות החום.

פריסת המערכת

צינור בודד:

סעפת יניקה במעבר יחיד כולל צינור יחיד היוצר חיבור בין צילינדרים של המנוע לקרבורטור. אבל סעפת אוגן כפול כוללת זוג צינורות נפרדים עבור הצילינדרים. לכן, אם יש לך מנוע ארבעה צילינדרים, יהיו ארבעה מעברים שמתמזגים לצינור אחד שהולך לקרבורטור.

צינור דו-קרב:

בדרך כלל, לסעפת יניקת דו-קרב יש שני צינורות ושני קרבורטורים, וכל צינור מזין 50% ממה שהמנוע צריך. הרעיון הוא למנוע מהשבץ לחפוף בסעפת. אז זה עשוי לעזור לשפר את האחידות של חלוקת תערובת הדלק באוויר.

מְרוּבָּע:

כמו כן, כמה מנועי רכב מודרניים מגיעים עם עיצוב של ארבעה צינורות. אם יש סעפת יניקה בעיצוב של ארבעה צינורות, השקע הראשון והשני עוברים לצילינדרים בסדר מסוים, שהוא 2, 3, 5 ו-8. מצד שני, שאר הצינורות הולכים לצילינדרים בשעה סדר של 1, 4, 6 ו-7.

בקיצור, זה היה הקדמה קצרה לתפקיד סעפת היניקה במנוע רכב. אם אתה רוצה לדעת יותר על זה, אתה יכול לעשות שיעורי בית שלך ותהיה לך הבנה הרבה יותר טובה של כל מערכת המנוע.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *