מינימוטו מקורר נוזלי (PocketBikes), כמה מהירים הם והאם הם סבירים?

כשהטירוף האחרון של Minimoto Madness נמשך בבריטניה. הביקוש לאופני כיס פירושו שהצרכן מחפש כעת מוצרים נוספים באיכות טובה יותר, אשר לא רק סבירים עבור המשתכר הממוצע אלא גם מייצרים כוחות סוס גדולים ומהירויות מהירות.

טווח מחירים של מינימוטו מקורר נוזלי?

רק לפני מספר חודשים זה היה כמעט בלתי אפשרי להשיג מינימוטו מקורר נוזלי בפחות מ-600 פאונד, אולם בשל חברות אמינות מבוססות אנגליה שהחלו לייבא אופני כיס מקוררים נוזלים באיכות מעולה, כעת תוכלו להשיג נוזל מינימוטו מקורר במחיר נמוך של 250 פאונד. (ראה להלן לאתר יבואן מינימוטו שמוכר את כל ארבעת אופני ה-Pocket המקוררים בנוזל הנידונים להלן)

נכון לעכשיו יש הרבה מינימוטו מקוררים נוזלים זמינים מחברות גדולות כמו GRC, Polini, Blata וכו’… מכיוון שאלו באיכות הגבוהה ביותר הזמינה הם יעלו לך אלפי פאונד! עם זאת, חברות מבוססות בריטניה אשר מייבאות כעת ישירות מאסיה יכולות להציע לצרכן אופני כיס מהירים עד ל-250 פאונד!

אילו דגמים זמינים מתחת ל-350 פאונד?

נדון כאן בארבעה מהמינימוטו הפופולריים ביותר עם מקורר נוזלים, שכולם זמינים בפחות מ-350 פאונד! תמונות של כל אלה מסופקות בקישור בסוף מאמר זה.

מינימוטו מקורר נוזלי בסגנון פוליני

למי שרק מתקדם מהמינימוטו מקורר האוויר, השלב הבא למעלה הוא המינימוטו המקורר נוזלי בסגנון Polini 911. מדובר באופניים אמינים עם שלדת אלומיניום באיכות סופר יצוק. המינימוטו הזה מגיע ל-55 – 60 קמ”ש בערך. מכיוון שהוא דומה בסגנון למינימוטו המקורר באוויר ולא עלייה דרמטית במהירות, הוא בדיוק המיני מוטו הנכון להשתמש בו כדי לתת לך את הריגוש הנוסף אבל לא לגרום לשיער שלך להזדקף!

כמו כן זהו מינימוטו אידיאלי ללמוד כיצד לצבוט ולכוונן, שכן זמינות החלקים גבוהה עבור דגם זה וחלקי מינימוטו מקוריים רבים יתאימו ישר. לאופנועי כיס אלה יש הכי פחות בעיות מחוץ לקופסה והם הקלים ביותר לתחזוקה.

מפרט של מינימוטו בסגנון פוליני

מנוע: 39 סמ”ק מקורר מים 2 פעימות (6.2 כ”ס)

בלמים: צמד דיסקים קדמיים ואחוריים בודדים

מסגרת: אלומיניום

התחלה: משוך כבל

צמיגים: חלקיקים למחצה

קירור: רדיאטור מקורר מים עם משאבת מים

פליטה: אגזוז ביצועים עם תא הרחבה גדול

מהירות: עד 60 קמ”ש (תלוי במשקל / מזג אוויר ותנאי הדרך)

מינימוטו מקורר נוזלי בסגנון בלטה אוריגמי

הבא בטווח, ומעט מהיר יותר הוא המינימוטו בסגנון אוריגמי. זה מעט מהיר יותר מהאופניים בסגנון Polini ויש להם מה שמכונה מסגרת mk 3. זוהי מסגרת מרובעת יותר ממסגרות המינימוטו הרגילות מקוררות אוויר. כאשר האצווה הראשונה של אלה הגיעה במקור מסין היו להם בעיות רבות כולל בעיות התחממות יתר אולם מאז הם שודרגו ושינויים שנעשו בהם כעת פירושם שכבר אין להם את הבעיות הללו. אם אתה רוצה את האמינות שלו כשלב הבא למעלה, אז עדיף ללכת על המינימוטו בסגנון פוליני מאשר המינימוטו בסגנון אוריגמי, אולם אם אתה רוצה יותר מהירות ולדעת קצת יותר על מינימוטו ומוכן לכוונן את אלה בסגנון האוריגמי. ישרת אותך היטב ולא תתאכזב!

מפרט של מינימוטו בסגנון אוריגמי:

מנוע: 39cc 2 פעימות מקורר מים

בלמים: גלי טווין קדמיים ואחוריים בודדים

מסנן: מסנן חרוט ביצועים גדול בסגנון K&N

התחלה: משוך כבל

צמיגים: צמיגי רחוב

קירור: רדיאטור מקורר מים עם משאבת מים

פליטה: אגזוז ביצועים עם תא הרחבה גדול

מהירות: עד 60 קמ”ש (תלוי במשקל / מזג אוויר ותנאי הדרך)

מינימוטו מקורר נוזלי בסגנון Blata Elite

לנציג ה-Elite יש את אותו מנוע מפרט כמו לנציג האוריגמי, אולם בשל המסגרת הקלה והחצייה שלו, האופניים האלה מפחידים! קטנים וקלים יותר מהאופניים האחרים המקוררים במים, תתאמץ לשמור על הגלגל הקדמי למטה בגלל הכוח הרב. לאחר שליטה, תשאיר את כולם עם פנים מלאות באדי פליטה כשאתה יורה למרחוק. אופניים אלו אינם מתאימים לרוכבים חסרי ניסיון וקטינים! למרות שהנציג של Elite מהיר, החיסרון הוא המסגרת, שצריך לחזק אותה עם קצת יותר ריתוך!

מפרט של המינימוטו בסגנון עילית:

מנוע: 39cc 2 פעימות מים מקוררים

קירור: רדיאטור מקורר מים עם משאבת מים

מסנן: מסנן חרוט ביצועים גדול בסגנון K&N

פליטה: אגזוז ביצועים עם תא הרחבה גדול

מהירות: 60+ קמ”ש (תלוי במשקל הרוכב, מזג האוויר, תנאי השטח)

בלמים: דיסק קדמי ואחורי

עומס מקסימלי: 110 ק”ג

צמיגים: צמיגים חלקים

קיבולת מיכל: 1.5 ליטר

התחלה: משוך כבל

הספק: 8.5 BHP/15000rm (טענת היצרן – נבדק להיות מאוד מאוד מהיר)

Banshee Sho (סגנון GRC – מינימוטו מקורר נוזל)

אחרון חביב הוא המינימוטו החדש ביותר שמקורר במים/נוזל שיצא מסין. יש קווי דמיון רבים מבחינה סגנון בין נציג BANSHEE SHO זה לבין המינימוטו של GRC. זה חייב להיות האופניים האולטימטיביים למחפשי ריגושים. האופניים האלה מוציאים את האדרנלין מאין כמוהו. מיני מוטו איכותי במיוחד עם מסגרת אלומיניום מלאה. המינימוטו הזה נוטף סטייל והציור על רובם פשוט מדהים! אופנוע pocket זה מגביר 11 כ”ס מדהימים ויש לו מנוע 50 סמ”ק 2 פעימות בהשוואה לאחרים שיש להם מנוע 39 סמ”ק.

האופניים האלה יתאימו רק לאלה שנוחים מאוד על מינימוטו. הם לא מתאימים לרוכבים חסרי ניסיון ולקטינים! זהירות מגיעה עם האופניים האלה מכיוון שהם מהירים במיוחד! למינימוטו הזה יש גם 3 רצועות כוח ותפיקו ממנו את המקסימום במסלול עם ישרים ארוכים.

מפרט של מינימוטו בסגנון Banshee:

מנוע: 50 סמ”ק מקורר מים 2 פעימות (11 כ”ס)

קירור: קירור נוזלי

מהירות: 65+קמ”ש

בלמים: דיסקים קדמיים תאומים ודיסק אחורי בודד

התחל: משוך התחל

רדיאטור: רדיאטור מקורר מים עם משאבת מים ושסתום דימום

צמיגים: צמיגים חלקים למחצה

מסגרת: אלומיניום

בהתאם להעדפתך, ארבעת אופני ה-Pocket שלעיל יספקו את רוב הרוכבים שרוצים לעלות מאופני כיס מקוררים באוויר. בקישור המצורף למטה יש תמונות ופרטים נוספים על כל המינימוטו המקוררים בנוזל.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *