מירוץ פולקסווגן וינטג’: תחילתו של דיאנו דינו-סואר

דין לורי הצטרף לג’ו ויטון ולסוכנות הפולקסווגן שלו Economotors בריברסייד, קליפורניה בשנת 1955. לאחר שהבין כמה קל לתקן ולשרת את פולקסווגן דין למד כל מה שהוא יכול והעלה את רמת המיומנות שלו. הוא החליט לעשות קריירה של פולקסווגן ולהגדיל את הביצועים שלהם ברצועת הדראג.

בזמן שעבד עבור Century Motors באלהמברה, קליפורניה, דין עזר לבנות חיפושית מרוצים של פולקסווגן שאליה רץ בקביעות במשך חמישה חודשים. לאחר מכן הוא בנה דראגסטר עם מנוע פורשה והחל להפעיל אותו בכמה אירועי מרוצי דראג מקומיים.

ג’ו ביקש מדין לחזור ל-Economotors ב-1963 והחל שוב לעבוד עם חלקי ביצועים של EMPI. הוא פיתח מערכות פליטה, ערכות קרבורטורים וערכות שסתומים. בשלב זה, דין בנה את מירוץ אינץ’ פינצ’ר המפורסם VW, אחת ממכוניות המירוץ המפורסמות ביותר.

ב-1968 דין עזב שוב את Economotors והתחבר עם אחיו קן כדי להקים חנות משלהם לתיקון ושירות של פולקסווגן בסנטה אנה, קליפורניה. האחים רצו להתמקד אך ורק בבנייה ובתיקון מנועי פולקסווגן במשרה מלאה. העסק החדש הזה נקרא Deano Dyno-Soars, על שם הכינוי של דין דינו או דינו.

האחים לורי דבקו בנושא הדינוזאורים לאורך כל העסק שלהם, ותפסו את הצבע הסגול. הם יצרו את מנוע Dyno-Soar Purple, שהיה צבוע בסגול. גם מכוניות המירוץ ואפילו חנות השירות שלהם נצבעו בסגול. זה הפך לצבע הסימן המסחרי שלהם.

הלוריס יצאו למירוצי דראג לעתים קרובות עם הנהג היומי של דין, מכונית פולקסווגן סדאן משנת 1954 עם מנוע 2180 סמ”ק. המכונית הוקלה כדי להפחית את המשקל. גלגלי אלומיניום מסתובבים קלים בהתאמה אישית תוכננו במיוחד עבור מכוניות מירוצי דראג ועשו את הופעת הבכורה שלהם ברכב המירוצים Dyno-Soar. הזמן הטוב ביותר שלו היה 11.62 שניות והיה המכונית שניצחה במחלקת NHRA H/Gas.

התקדמות מרכזית אחת שעשתה Deano Dyno-Soar בעולם המירוצים של פולקסווגן הייתה פיתוח מארז ארכובה לאחר השוק שאיפשר לבנות ולשמור מנועי פולקסווגן בגודל של 3 ליטר בתא המנוע האחורי. זה היה ידוע בשם ה-Ultra Case. Deano Dyno-Soar גם עיצב ופיתח את הסט הראשון של ראשי צילינדר לאחר השוק עבור מירוצי הדראג של פולקסווגן. הם אפשרו שימוש בשסתומים גדולים יותר מאשר ראש פולקסווגן רגיל.

לאחר שזכו במספר רב של מרוצים וגביעים, הם החליטו לפרוש את מרוצי הדראג פולקסווגן בשנת 1972. העסק גם קרא לדלתותיו בשנת 1972 והאחים הלכו לדרכם.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *