מכונאות אופנועים, ימיים ומנועים קטנים – הזדמנויות להכשרת קריירה

אופנועי ים. מסורי שרשרת. אופנועים. מכסחות דשא. גנרטורים ניידים. מפוחי שלג. בכל מקום שאתה מסתכל יש מנועים קטנים שמניעים כלים וכלי רכב. למנועים אלה יש דבר אחד במשותף: במוקדם או במאוחר, כולם זקוקים לתחזוקה ותיקון.

מרכבי פנאי כגון סירות מנוע ועד כלי עבודה חשמליים כולל מפוחי עלים, מנועי בעירה פנימית קטנים נמצאים בשימוש יומיומי באמריקה. אם אתה אוהב לעבוד עם הידיים שלך, לא אכפת לך עם קצת שומן, ונהנה לגרום לדברים לעבוד כמו שצריך, אז קריירה כמכונאי מנועים קטנים עשויה להיות בדיוק בשבילך.

לאור העובדה שישנם מאות סוגים שונים של מנועים קטנים בשימוש, רוב המכונאים והטכנאים מתמחים. בעל החנות השכונתית שמתקן את מכסחת הדשא שלך לא מתכוון לתקן את האופנוע שלך. המכונאי שמכוון את ההארלי שלך כנראה לא יוכל לטפל במנוע הימי החיצוני של Yahama שלך. הסיבה לכך היא שהמכונאים והטכנאים של היום מרבים להשתמש באבחון ממוחשב ובמכשירים מתוחכמים אחרים, ולעתים קרובות מקבלים הכשרה מיצרן או בית ספר טכני מוסמך.

הכשרה חשובה. בדוק מה אומרת לשכת העבודה לסטטיסטיקה של ממשלת ארה”ב: “בשל המורכבות הגוברת של אופנועים וסירות מנוע, מעסיקים מעדיפים להעסיק מכונאים שסיימו תכניות הכשרה פורמליות”. רוב מכונאי האופנועים והסירות עובדים עבור סוכנויות מורשות, ומתמחים במותג הנמכר על ידי הסוחר. לעתים קרובות הם חייבים להשלים תוכנית הכשרה מאושרת על ידי יצרן, ואף עשויים להישלח לקורסי רענון שנתיים כדי להרחיב את הידע שלהם ולהתעדכן במוצרים חדשים.

היכן ניתן לקבל הדרכה? מגוון רחב של בתי ספר טכניים מציעים תוכניות הכשרה מורשות סוחר. לדוגמה, נניח שאתה רוצה לעסוק במכניקה ימית. תוכנית אימונים טיפוסית עשויה להימשך 60 שבועות. בדרך כלל, תוכנית היא משני חלקים. החלק הראשון מציע הכשרה בסיסית במגוון רחב של תחומים. הנושאים הנידונים יכולים לכלול מנועי שתי וארבע פעימות, מנועי חוץ, מנועי הנעה ירכתיים, מערכות חשמל, מערכות דלק, קיצוץ והטיה ועיצוב גוף. התלמידים מקבלים הדרכה מעשית עם ציוד אבחון, תיקון ותחזוקה. תוכניות רבות כוללות מידע על הכישורים העסקיים הדרושים לבעלות ולתפעול של חנות תחזוקה או סוכנות.

לאחר השלמת התיאוריה והטכנולוגיה הבסיסית של התוכנית, התלמידים מתקדמים לעתים קרובות לקורסים בחסות יצרן, כגון Marine Honda, Marine Volvo Penta, Marine Suzuki, Mercury MercTech או Marine Yamaha. המטרה היא להעניק לבוגר את הכישורים והניסיון הדרושים כדי להתחיל קריירה כטכנאי ימי ברמת התחלה.

איך סיכויי העבודה? על פי הלשכה לסטטיסטיקה של העבודה, במהלך העשור הנוכחי מ-2008 עד 2018, סיכויי העבודה צריכים להיות מְעוּלֶה לאנשים שמסיימים תוכניות הכשרה רשמיות. אלו חדשות טובות! במהלך העשור הנוכחי יגדל מספר הפנסיונרים, ויש להם זמן פנאי והכנסה לבזבז על ציוד פנאי כמו אופנועים וסירות מנוע. העלייה המתמדת באוכלוסיית אזורי החוף והאגמים של אמריקה אמורה להגביר את השימוש בסירות מנוע, והפופולריות של אופנועים בקרב צעירים וגם בקרב פנסיונרים תתרום לעלייה במכירות האופנועים.

סירות, אופנועים, אופנועי ים ועוד – יש מיליוני כלים וכלי רכב באמריקה שמשתמשים במנועים קטנים, והמספר צפוי לגדול. נשמע כמו בחירת קריירה די טובה עבור האדם הנכון.

איך מחפשים תוכנית אימונים? הדרך המהירה ביותר להתחיל היא להיכנס לאתר ספרי מכללות מכובד. אתה יכול לחפש תוכניות באמצעות מילות מפתח כגון “מכונאות אופנועים” או “בתי ספר טכניים בקליפורניה”. אתה יכול לקרוא על בתי הספר לקריירה העונים על הקריטריונים שלך. אל תשכח לבדוק תוכניות מקוונות או היברידיות (מקוון ובקמפוס). לאחר מכן תוכל לבקש מידע חינם מבתי הספר העומדים בקריטריונים שלך. השווה תוכניות, לוחות זמנים, סיוע פיננסי ושירותי השמה לעבודה. אז פנה לבתי הספר המתאימים לך. תוך פחות זמן ממה שאתה חושב תוכל להתאמן לקראת קריירה חדשה ומתגמלת.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *