מכוניות דיימלר קרייזלר יצוידו במערכת הנעה לכל הגלגלים של BorgWarner

קבוצת קרייזלר הודיעה לאחרונה כי קרייזלר סברינג 2007 והדודג’ אוונג’ר 2008 יצוידו במערכת הנעה מתקדמת טכנולוגית. המכוניות האמורות יצוידו במערכת ניהול מומנט אינטראקטיבי (ITM 3e) של BorgWarner. הטכנולוגיה תשפר גם את היציבות, הביצועים ויעילות הדלק של ה-Sebring וה-Avenger. מערכת ה-ITM 3e של BorgWarner כבר נמצאת בשימוש על ידי קרייזלר פסיפיקה 2007 וכבר עשתה רושם טוב על ציבור המוטורים. הטכנולוגיה שה-Sebring והנוקם ישתמשו היא רק אחד ממוצרי מערכות ניהול המומנט של BorgWarner וזו הטכנולוגיה העדכנית ביותר שפותחה על ידי החברה האמורה.

סינדי ניקאמפ, הנשיאה והמנהלת הכללית של BorgWarner TorqTransfer Systems, שמחה לספק מערכת נהיגה נוספת עבור קבוצת קרייזלר. “אנו גאים להשיק אפליקציית הנעה קדמית נוספת עם דיימלר קרייזלר, תוך שימוש במערכת ה-ITM 3e החדשה של BorgWarner. ניקאמפ גם הצהיר שעם השילוב המוצלח של המערכת עם קרייזלר פסיפיקה 2007, זה הגיוני עבור מכוניות אחרות של דיימלר קרייזלר. להשתמש באותה טכנולוגיית נהיגה. השימוש במערכת במכוניות משפר את האחיזה, היציבות וההתנהגות שלהן. כל אלו חיוניים כדי להעניק למכונית יעילות דלק מצוינת וביצועים מעולים שלא לדבר על שמירה על שקט נפשי בידיעה של הנוסעים. שהמכונית לא תהיה מועדת להתהפכות”.

BorgWarner תספק את החומרה הדרושה לקבוצת קרייזלר כדי לשלב את המערכת האמורה במכוניות המיוצרות בהמוניהם. מלבד רכיבי החומרה החברה תספק גם את המערכות האלקטרוניות הנדרשות ובקרות תוכנה. החברה גם תספק לדיימלר קרייזלר את התמיכה הנדרשת באינטגרציה של הרכב. מוצרים אלה הם חלק מהמחויבות של BorgWarner לספק ליצרן הרכב שירות מוכשר. השילוב של המערכת האמורה למכוניות דיימלר קרייזלר יהיה מאמץ משותף של יצרן הרכב וספק יישומי הכוח לרכב. עם הכלים הדרושים שסיפקה בורגוורנר והיכולת של קבוצת קרייזלר, זה לא יפתיע אם קרייזלר סברינג והדודג’ אוונג’ר ייצאו ממפעלי ההרכבה שלהם כמכוניות מכוונות עדינות.

מערכת הנהיגה שפיתחה BorgWarner משתמשת בפקדים מתקדמים טכנולוגית לזיהוי החלקה על גלגלי המכונית והעברת כוח מהמנוע לגלגל האמור ללא מאמץ. הטכנולוגיה צריכה רק כמה אלפיות שניות כדי להמיר גם את ה-Sebring וגם את הנוקם ממכונית הנעה קדמית לרכב בעל הנעה לכל הגלגלים. זה מהיר בדיוק כפי שמאוורר רדיאטור של וולוו יכול להגיב לצרכי הקירור של הרדיאטורים. הטכנולוגיה הרדיקלית מאפשרת לסברינג ולנוקם משיכה מצוינת לא רק בגלגלים הקדמיים אלא גם בגלגלים האחוריים.

במהלך נהיגה במהירות גבוהה של המערכת, ללא התערבות אנושית, מערכת כזו מפחיתה את הכוח הניתן לגלגלים האחוריים. טכנולוגיה חדשנית זו מאפשרת למכונית בה היא מצוידת צריכת דלק טובה יותר מכלי רכב אחרים בעלי תצורת הנעה לכל הגלגלים.

המערכת לא רק נוחה במובן זה שהיא מגבירה את צריכת הדלק, הטיפול והיציבות של המכונית. זה גם פותח כדי להיות תואם למערכות בטיחות אחרות לרכב. מערכת הבלמים נגד הנעילה יכולה להשלים ללא מאמץ את הטכנולוגיה כדי לספק בטיחות נהיגה טובה יותר. מערכת רכב נוספת שיכולה לעבוד עם מערכת ITM 3e היא היציבות האלקטרונית המופיעה ברוב כלי הרכב המיוצרים כיום. השימוש במערכת ITM 3e המשולבת הן במערכת הבלימה נגד הנעילה והן בתכונת היציבות האלקטרונית מגדילה מאוד את היציבות והמשיכה של המכונית וכן מספקת בטיחות ונוחות לנהג ולנוסעים במכונית בה היא משולבת.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *