מכוניות Eyyam-ı Bahur פגעו גם ביוזגט! מי שיתעלם מהאזהרות אלו עלול לעמוד בפני עמלות גבוהות יותר.

גל החום האחרון ביוזגט משפיע על אנשים וגם על כלי רכב נטושים. בימים אלה, כאשר טמפרטורת האוויר עולה ל-35-40 מעלות, מספר המכוניות התקועות על הכביש הולך וגדל, במיוחד עקב התחממות יתר של מנועי המכוניות. עם הגידול בבעיות הנגרמות ממזג האוויר החם הזה, מכונאי רכב מדגישים את החשיבות של תחזוקת רכב בקיץ.

תחזוקה תקופתית חשובה

ככל שהטמפרטורה עולה, החשיבות של מערכת קירור המנוע של הרכב עולה. כאשר טמפרטורות מנוע הרכב עולות, במיוחד בעיר, צינורות העברת נוזלים וכן נוזלי קירור מנוע ממלאים תפקיד מרכזי. לפי מכונאי רכב, אחד הגורמים הגדולים ביותר לטמפרטורות גבוהות של המנוע הוא סכנת השריפה שעלולה לנבוע מפיצוץ צינורות העברת נוזלים. מסיבה זו, הם שמים לב לצורך בתחזוקה תקופתית.

בעיות קטנות לכאורה הופכות לבעיות גדולות

Mehmet Emin, מנהל תחזוקה ותיקוני רכב בשירות הפרטי Oto Özcanlar הממוקם ב-100.Yıl Sanayi Sitesi באוזגט, אומר שבעיות מנוע יכולות להפוך לבעיות קלות לכאורה במזג אוויר חם. אמין אמר שחום מוגזם עלול לגרום להתפוצצות הצינורות בתא המנוע של המכונית, וציין שלעתים קרובות הצינורות נשחקים עקב מזג אוויר חם ויש לבדוק אותם באופן קבוע. הוא גם אומר שבעלי מכוניות צריכים לבדוק באופן קבוע את רדיאטורי המים לאיתור ריקבון. מהמט אמין מוסיף גם כי אטם המנוע עלול להישרף עקב נזילת מים ולגרום לנזק גדול.

אל תחכה, בדוק את זה

גם מאסטר אחזקת ותיקוני רכב מחמט אמין אומר שאסור להזניח את התחזוקה. הוא מציין את החשיבות של בדיקת קווי גז כמו גם מסנני אוויר ושמן עם התחממות מזג האוויר. אמין, שאמר שנהגים צריכים לשים לב לריח הבנזין, במיוחד במזג אוויר חם, אומר שלעתים קרובות רואים מכוניות שנתקעו על הכביש בגלל התחממות יתר. הוא מוסיף כי תחזוקה בקיץ היא לא רק החלפת שמן, אלא גם בדיקות שוטפות של הרדיאטור, האנטיפריז והצינורות.

כתוצאה מכך ניתן לראות כי הבעיות במכוניות מתגברות עקב החום ביוזגת. לבעלי רכב אסור להזניח את תחזוקת הקיץ ולבדוק באופן קבוע את מערכות קירור המנוע וצינורות. יש לזכור כי בעיה שלכאורה קטנה עלולה להוביל להפסדים כספיים עצומים בעתיד.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *