מנועים לרכב חשמלי – כיצד פועלים מנועים לרכב חשמלי?

המכונית החשמלית היא אחד מהפלאים הטכנולוגיים שייצרה המאה. זה אתגר את הדרך שבה אנחנו מסתכלים על מכוניות והצליחו ליישם טכנולוגיה רגילה כדי לתת לבעלים דרך חדשה לנהוג ולהחזיק רכב. במשך זמן רב, האדם הסתמך על מנוע הבעירה הפנימית לכל צרכי הרכב שלו. מנוע זה שפועל בעיקר על בנזין שלט בעולם הרכב עד לאחרונה.

בשנים אלו, המגמה החלה להשתנות. עכשיו, אנשים מחפשים מכוניות חשמליות. הסיבה פשוטה – הם רוצים דרך זולה יותר לנהוג. אין בנזין יקר יותר. חלקם גם רוצים שיהיה להם מכונית נקייה יותר – כזו שמייצר פחות עשן.

במכונית החשמלית יש את כל החלקים של מכונית בנזין רגילה מלבד דבר אחד – אין לה מנוע בעירה פנימית. זה אומר בלי בנזין. במקום מנוע בנזין, יש לו מנוע שמניע אותו לנוע. מנוע זה מופעל על ידי נכס של סוללות. הסוללות מופעלות על ידי מסודרות בשורה ואז הכוחות שלהן משולבים כדי לייצר מספיק זרם כדי שהמכונית תנוע. ככל שהמכונית נעה, הכוח תובע. ניתן להטעין את הסוללות לאחר שהמכונית עשתה כמה קילומטרים.

בניגוד לרכבים רגילים, המצבר לא יצטרך להיטען בתדירות גבוהה כל כך. זה עשוי לקחת את המכונית עד כ-1200 מיילים לפני שהיא זקוקה לטעינה. עבור נהיגה עירונית, זה עשוי להיות כשבוע או שבועיים.

כיום, מכוניות חשמליות יכולות לעשות כ-90 מייל בשעה; מה שהופך אותם להשוות לכל סדאן בינונית שתוכל למצוא. עם הזמן, מהירות זו תגדל ולסוללות אורך חיים ארוך יותר.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *