מערכות יניקת אוויר, יש כל כך הרבה שאתה צריך לדעת

כשמדובר בכל דבר שנמצא על המדפים של מעבר ההיגיינה הנשית, בורות היא אושר. לא ניתן לומר את אותו הדבר לגבי המערכות ברכב שלך. לדוגמה, רכיבים הנמצאים במערכת יניקת האוויר אחראים לספק ביצועים ויעילות דלק על ידי ייעול אספקת האוויר למנוע שלך. מכל שדרוגי הביצועים, הוא מספק את הדחיפה הבולטת ביותר בכוח. אבל כדי להפיק את המרב מהמכונית או המשאית שלך, יש כל כך הרבה יותר שאתה צריך לדעת.

סעפות יניקה מספקות את תערובת הדלק/אוויר לצילינדרים, ומפזרות באופן שווה את תערובת הבעירה לכל פתח יניקה בראשי הצילינדר. מערכת הפצה אחידה זו מייעלת את היעילות והביצועים של המנוע שלך. ייעול נוסף של תהליך זה, כניסת אוויר מגדילה את כוחות הסוס ואת היעילות הכוללת של מנוע בעירה פנימית על ידי שאיבת אוויר קריר.

ההבדל בין מערכת מניות למקבילתה לאחר השוק הוא עצום. מערכות מלאי מתמקדות בעיקר בביטול רעשי מנוע ולעתים קרובות הן מגבילות מאוד ביחס לביצועים. הם בנויים עם מספר רב של פיתולים, סיבובים וחדרים המעמעמים את הקול, ומגבילים מאוד את זרימת האוויר בתהליך. לעומת זאת, מערכות צריכת אוויר קר משפרות ביצועים, כמו מערכות יניקת אוויר AFE ו-Volant, מספקות עלייה בכמות החמצן המשמשת לבעירה עם דלק. בדומה לגוף האדם בזמן מאמץ, חשבו על המנוע שלכם כשילוב של לב וריאות. ככל שהגוף יקבל יותר אוויר, כך הביצועים שתשיג אופטימליים יותר.

מערכות יניקה זמינות בסגנונות וגדלים רבים ושונים והן פשוטות יחסית להתקנה בהשוואה לשדרוגי ביצועים אחרים. הרכיבים במערכת כניסת אוויר קר מחליפים לחלוטין את רכיבי המלאי שלך, ומספקים דחיפה ממוצעת בכוח סוס שנע בין 5 – 11 כ”ס. בנוסף, ניתן לחבר כניסת אוויר קר למרווחי גוף מצערת כדי לייצר רמת ביצועים גבוהה עוד יותר על ידי הפעלת סיבוב במהירות גבוהה על האוויר הנכנס, ולשפר עוד יותר את יחס האוויר/דלק שלך.

בעוד שתהליך ההתקנה שונה במידה ניכרת מרכב לרכב, ניתן להשלים את רוב ההתקנות תוך כשעה כאשר חלקן רכובות ומוכנות לגלגול תוך 10 דקות בלבד. מערכות היניקה מגיעות עם הוראות שלב אחר שלב וחלקים המיוצרים ספציפית ליצרן, הדגם והשנה הייחודיים שלך. רבים אפילו ניתנים להתקנה באמצעות סט שקע ומברג בלבד, מה שהופך אותם לשדרוג הביצועים האידיאלי עבור עשה זאת בעצמך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *