שום דבר לא אומר שהפכת את זה כמו לנהוג במרצדס בנץ. אבל למה? מה יש במכונית מסוג זה שמשדרת יוקרה ומעמד?

עבור נהגים מבוגרים, אין להכחיש שלמרצדס יש חוש היסטוריה שמוסיף למיסטיקה של המותג גם היום.

גוטליב דיימלר התחיל ב-1886, כשבנה “כרכרה ללא סוסים” אמיתית. הוא נחשב לאבי מנוע הבעירה הפנימית. כאשר מת ב-1890, הוא השאיר את השליטה בחברה שלו לוויליאם מייבאך, המהנדס הראשי שלו. הוא גם השאיר אחריו עסקה עם מר סטיינווי (הפסנתר) לשיווק רכבי דיימלר בארצות הברית.

קרל בנץ התחיל גם ב-1886. הוא בנה תלת אופן ממונע באותה שנה, והוא עקב אחריו עם הרכב הארבע-גלגלי הממונע הראשון ב-1893 (דגם ויקטוריה שלו), ודגם הייצור הראשון שלו הופיע ב-1894 (בנץ ולו). שנה לאחר מכן, הוא הוציא גם משאיות.

ההיסטוריה מספרת לנו ששני הממציאים מעולם לא הכירו זה את זה, אבל הם יהפכו בסופו של דבר לחברה אחת המייצרת את אחד הסמלים הבולטים בעולם של יוקרה לרכב. הכל התחיל עם בחורה.

בשנה שבה דיימלר מת, החברה שלו בנתה רכב מותאם עבור רוכב הרכב אמיל ילינק, שקרא לו על שם בתו, מרצדס.

לאחר מלחמת העולם הראשונה, הכלכלה הגרמנית סבלה וחברת בנץ חיפשה שותף להמשך הפעילות. חבר מועצת המנהלים של בנץ פנה לראשונה לחברת דיימלר ב-1919, ולאחר כמה התחלות שווא, שתי החברות התאחדו ב-1926. הן בחרו בכוכב התלת-קווי המפורסם שלהן, מוקף בדפנה, כסמל המוצר שלהן, ואימצו את השם מרצדס-בנץ.

עוד בשנות ה-20, בנץ עלה כמעט 25 מיליון מארק גרמני. שלבו את תג המחיר הגדול הזה עם אורח החיים הראוותני של גברים כמו Jellinek שרים את השבחים של המכונית ובסופו של דבר תקבלו מותג הידוע כפסגת היוקרה. שלא לדבר על כך שהמכוניות עדיין יקרות ולעתים קרובות כוללות תכונות חדשניות שלא מופיעות ברכבי יצרנים אחרים במשך שנים, כמו הזרקת דלק ובלמים נגד נעילה.

אז שוב, אולי זו ההנדסה הגרמנית המהוללת, לפחות עבור חובבי רכב.

מרצדס התחילה את דרכה בגרמניה, והייתה מרכיב ענק בעולם מירוצי הרכב (אולי ג’לינק עזר להם להתחיל). מכוניות מירוץ של הימים הראשונים היו לעתים קרובות עניינים מותאמים אישית, והציגו את כישורי ההנדסה של החברות שייצרו אותן. החל מהעיצוב של סימפלקס בתחילת שנות ה-1900, מרצדס הגיעה להיות הכוח הדומיננטי במירוצים.

עבור חובבי רכב, שום דבר לא אומר שיש לך את המכונה “בפנים” כמו גם לטעון שהכישורים ההנדסיים שניצחו את לה מאן במשך שנים נמצאים מתחת למכסה המנוע שלך.

אז בין אם זו ההיסטוריה הצבעונית, תג המחיר או ההנדסה שנכנסת ליצירת מכונית שרבים נחשבו ליצירת אמנות, שום דבר לא אומר סגנון, יוקרה ואומנות כמו מרצדס בנץ. אולי בגלל זה ג’ניס ג’ופלין ביקשה מאלוהים לקנות לה אחד.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *