ניסיון בנהיגה: פיג’ו 408

דגם רכב שטח פיג’ו 408:

הדגם היוקרתי של הענקית הצרפתית פיג’ו, בעלת נתח שוק גדול בטורקיה, 408 מושך תשומת לב בעיצוב המבצר המהיר שלו עם קודי רכב שטח. בעוד החיבור בין העמודים יוצר צללית מושלמת, השפה העיצובית החדשה של המותג ניכרת בפרטים רבים.

עיצוב פיג’ו 408:

המכונית, הזכורה בקווי ה-fastback החזקים שלה מאחור, מציעה תא מטען גדול בנפח 536 ליטר. כאשר המושבים האחוריים מקופלים, נפח המטען מגיע ל-1611 ליטר. גם עם מכונית גבוהה לא תכביד ממגבלת העומס.

שפת העיצוב של פיג’ו 408:

סבכה ממדית בחזית המגדירה את מגוון מוצרי המותג וחושף למעשה שפה עיצובית חדשה, ופנסי היום בצורת שיני אריה, המשקפים את האופי החזק של המותג, מציעים מראה אגרסיבי מאוד. . נמתחות מהפנסים הקדמיים לפגוש, נוריות הלד הללו משולבות עם הלוגו החדש של המותג.

גלגלי פיג’ו 408:

ל-PEUGEOT 408 החדש חישוקי JASPE בגודל 19 אינץ’ בגזרת ה-Allure וחישוקי GRAFITE בגודל 19 אינץ’ ב-GT.

פנסי פיג’ו 408:

כמו שיני האריה, גם פנסי ה-LED האחוריים התלת מימדיים בעיצוב GT מעניקים למכונית הזו אופי חזק מאוד.

העיצוב הטוב ביותר של פיג’ו 408:

מה שמושך את עינינו בעיצוב של ה-408 הוא ‘אוזני החתול’ בקצה קו הגג. עיצוב זה מספק זרימת אוויר מעולה מבחינת אווירודינמיקה ומדגיש עיצוב אלגנטי וספורטיבי מבחינה ויזואלית.

מערכת תמיכה לנהיגה פיג’ו 408:

גריל קדמי שמסתיר את הרדאר של מערכות הסיוע לנהג ולוגו ראש אריה חדש הם הדגשים בחזית. אם אנחנו מדברים על מערכות תומכות נהיגה, צריך לומר שלמכונית הזו יש את כל החידושים הטכנולוגיים. מערכת בקרת השיוט האדפטיבית עם פונקציית Stop&Go, בלימת חירום אוטומטית עם התראת התנגשות, פונקציית תיקון כיוון והתרעה אקטיבית על סטייה מנתיב מעלה את בטיחות הנסיעה ברכב. בנוסף, בלימת חירום אוטומטית עם התרעת התנגשות מזהה הולכי רגל או רוכבי אופניים ביום ובלילה במהירויות של עד 140 קמ”ש.

מצלמות פיג’ו 408:

מכונית הכוללת מערכות בטיחות רבות כמו מצלמת 180 מעלות אחורית עם שלושה מצבי תמונה, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, מערכת התרעה על תנועה לאחור, מערכת התרעה על נקודה מתה, זיהוי והצגה של הגבלת מהירות, מערכת פנסים חכמות. גם מאוד מרשים בתא הטייס החי. ההגה המחומם הקומפקטי, אחד מסימני ההיכר של PEUGEOT i-Cockpit®, גורם לך להרגיש כמו נהג מירוצים. היינו מרוצים במיוחד מהביצועים של מנוע ה-1.2 PureTech בהספק 130 כ”ס, המשודך לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית EAT8.

לוח המחוונים של פיג’ו 408:

בעוד שפרטי האלומיניום בלוח הבקרה יוצרים אפקטי אור בתוך המכונית, יחידת בקרת ההילוכים הכפתורים מתאימה בצורה מושלמת ביד.

עיצוב פנים פיג’ו 408:

ל-PEUGEOT 408 GT, שחווינו נהיגה נעימה, יש כסטנדרט מושבים בריפוד אלקנטרה למחצה מעור ותפירת אדמיט גרין. ניתן לקבל גם ריפוד עור נאפה בשחור וכחול כאופציה. כשמדברים על חבילות מוגמרות, אי אפשר שלא להזכיר את המושבים הקדמיים עם תעודת AGR מהאיגוד העצמאי של מומחים גרמניים לארגונומיה ובריאות הגב. למושבים עשרה פסי כוונון חשמליים שונים לנהג ושישה לנוסע, וכן פונקציית חימום-קירור ושמונה פונקציות עיסוי אוויר עם חמש תוכניות שונות. המקומות האלה כל כך נוחים שאולי תרצו שהטיול לא יסתיים לעולם. אל תחמיצו את תחנת הדלק.

מערכת חכמה פיג’ו 408:

מערכת מידע בידור חדשה הממוקמת ממש במרכז הקונסולה אפשרה שילוב חלק ומהיר של הסמארטפון והמכונית; גם מסך ה-10 אינץ’ קל מאוד לשימוש.

כיווני פיג’ו 408:

לבסוף, בואו נדבר על התצוגה הדיגיטלית החדשה מעל גלגל ההגה בגובה העיניים. המד עם תצוגה דיגיטלית בגודל 10 אינץ’ הופיע ברמת החומרה GT שבה השתמשנו, עם טכנולוגיית תלת מימד. אמנם תכונה זו מוסיפה להנאת הנהיגה שלנו, אבל היכולת להתאים אישית את התצוגה הדיגיטלית היא גם נוחות נוספת.

עיצוב עטור פרסים:

פיג’ו 408 זכתה בפרס “עיצוב השנה” במהדורה ה-8 של תחרות “מכונית השנה בטורקיה” שנערכה על ידי איגוד עיתונאי הרכב (OGD).

מכוניות חשמליות של מזראטי

ניסיון בנהיגה: DS 7 E-Tense Opera 225

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *