סוגים שונים של מדחסי אוויר וכיצד הם משמשים בתעשיית ציוד התהליך המשומש

האוויר בלחץ מכיל אנרגיה קינטית שניתן להשתמש בה כדי להשיג מטרות מסוימות. בדרך כלל, סוג זה של ציוד משמש כמעט בכל סוג של הנדסה, ייצור או תפעול מפעל ברחבי העולם. הפונקציות נעות בין ניפוח צמיגים לסיוע בתפקוד הציוד.

ישנן מספר שיטות שונות של דחיסת אוויר המחולקות בדרך כלל לשתי קטגוריות עיקריות: מדחסי אוויר בעלי תזוזה חיובית ומדחסי אוויר בתזוזה שלילית.

בין מדחסי אוויר בעלי תזוזה חיובית, ישנם גם מעט סוגים שונים. כל אלה מתפקדים על ידי דחיפה של אוויר לתוך תא שבו הנפח בתוך החדר מונמך כך שניתן יהיה לדחוס את האוויר. אלה מספקים נפח קבוע של אוויר בלחץ גבוה. סוגי מדחס אוויר בעל תזוזה חיובית כוללים:

מדחסי אוויר מסוג בוכנה – אלה מושווים לעתים קרובות למנועי רכב. הם משתמשים בבוכנות הנעות כל הזמן כדי לשאוב אוויר לתוך תא. לכל אחת מהבוכנות יש שסתום חד כיווני שיעזור לשלוח את האוויר לתוך החדר כך שניתן יהיה לדחוס אותו.

מדחסי בורג סיבוביים – סוג זה משתמש בשני ברגים סליליים תואמים, אשר מסתובבים ליצירת כיס ביניהם. זה מאפשר להעביר את האוויר לתוך החדר שבו הוא יידחס. כאשר הברגים מסתובבים, לעוצמת הקול יש נטייה לרדת.

מדחסי שבשבת סיבובית – אלה משתמשים ברוטור עם חריצים בתוכו המחזיק מנגנון להצבת להב מגוונת. כשהם מסתובבים, הלהבים הולכים ומתארכים, תלוי אם כל להב ספציפי בעניין דוחס אוויר או לא. הלהבים עוזרים להוביל את האוויר לתוך החדר ולאחר מכן לדחוס את הנפח.

מדחסי אוויר בנפח שלילי כוללים:

מדחסים צנטריפוגליים – מכשירים אלו משתמשים בתהליך הנקרא תזוזה דינמית. הם בונים כוח צנטריפוגלי באמצעות שימוש באימפלור מסתובב. הכוח הזה משמש לאחר מכן כדי להאיץ את האוויר הנלכד שנלחץ כשהוא עושה את דרכו דרך האימפלר בזמן שהוא מסתובב. האנרגיה הקינטית מועברת מרוטור לאוויר על מנת לדחוס אותו.

כמה מהמותגים המובילים של מדחסי אוויר הם Atlas Copco, Ingersoll Rand, Gardner Denver ו- Sullair.

בעוד שחלק מהמדחסים משומנים בשמן, אחרים אינם דורשים זאת. לאלה שאינם משתמשים בשמן יש מיסבים אטומים. בגלל זה, יש צורך בפחות תחזוקה עבור הציוד הזה. המנועים הם בדרך כלל חשמליים והם שקטים במידה ניכרת מציוד משומן בשמן. עם זאת, המדחסים המשומנים בשמן הם בעלי יתרון של קיבולת גדולה בהרבה ללחצים גבוהים יותר. יתר על כן, הם יכולים לפעול לפרק זמן ארוך בהרבה מאשר המדחסים נטולי השמן. גם המדחסים המשומנים בשמן צריכים פחות ציוד.

לא משנה איזה סוג של מדחס נבחר, חום פסולת – המכונה חום אדיאבטי – נוצר. הדבר נגרם כאשר לחץ הגז עולה כתוצאה מהעבודה הנעשית עליו על ידי סביבתו. על מנת לצמצם את האפקט הזה למינימום, יש בדרך כלל סוג כלשהו של מערכת קירור מים או אוויר המהווה חלק ממערכת המדחס הכוללת. מדחסים סיבוביים ידרשו קירור באמצעות שמן.

בקניית מדחס אוויר משומש, מומלץ לברר כמה שעות המדחס שאתם שוקלים כבר בשימוש. כדאי גם לבחון את גילו, הדגם, היצרן, כוחות סוס ורגל מעוקב לדקה (CFM). כמו כן, תרצו לברר מה כרוך בתחזוקה של ציוד זה וכמה זה יעלה. ברור שאלו הזקוקים להחלפת שמן יהיו גבוהים יותר, אבל הם גם יספקו כוח גדול יותר. אין תוחלת חיים ספציפית למדחס אוויר. עם זאת, יצרנים ודגמים טובים שטופלו כראוי יכולים להחזיק מעמד בקלות בין 60,000 ל-80,000 שעות.

כאשר אתם מחפשים לקנות מדחס אוויר משומש, ודאו כי אתם שואלים על מצבו, השימוש הקודם בו ומספר השעות שכבר היה בשימוש. על מנת לדעת שהבחירה שלכם תהיה באיכות הגבוהה ביותר, חשוב גם שתבחרו בספק בעל ידע ובעל מוניטין כאחד.

בחירה בספק מתאים של מדחסי אוויר משומשים נותנת לך את ההזדמנות לנצל את התמחור התחרותי וההתקנה המיידית. המחירים ינועו בין כמה מאות דולרים לכמה מאות אלפי דולרים, תלוי בסוג, גודל, גיל ומצב המכונות שאתה שוקל.

ל- Perry Videx יש מלאי גדול של מדחסי אוויר משומשים שמקורם במספר תעשיות שונות. בחירה זו כוללת את אלו שעברו שיפוץ. למידע נוסף, בקר http://www.perryvidex.com.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *