סימנים לבעיות במשאבת מים בטרקטור וכיצד לתקן זאת

מערכת קירור של טרקטור מורכבת ממספר רכיבים, כולל משאבת מים ורדיאטור. שני המרכיבים העיקריים הללו של מערכת הקירור של הטרקטור שונים זה מזה בתפקודים, בעיות שבירה ונהלי תחזוקה מתקינים ומונעים.

משאבה בסיסית מורכבת משלושה חלקים עיקריים, וסדרה של חלקים קטנים יותר.

שלושת המרכיבים העיקריים הם הבית החיצוני, הציר המרכזי ואימפלר המים. קצה אחד של ציר האימפלר מתאים לאימפלר העגול, והקצה השני של האימפלר מתאים לבית. שקע האימפלר מתאים לבית באמצעות מיסב אטום ותותב נחושת הנקרא קלע ציר.

חלק מציר האימפלר בולט מהבית, ועליו מותקנת גלגלת חריץ בודד או כפול. מפתח משמש כדי להבטיח שהגלגלת לא תחליק מהפיר.

הסיבוב המתמשך של הציר, המסובב את האימפלר, הגלגלת ולהבי המאוורר, יישחק עם הזמן עקב בלאי רגיל. המיסב האטום יפגע לאורך זמן, וכך גם תותבי הנחושת. האימפלר יכול לשתות זמן גלוי על ידי חילוף מתמשך של נוזל הקירור העובר דרכו.

מיסבים ותותבים פגומים אלו יגרמו לרעידות קלות בתחילה, ולאחר מכן לדליפה קטנה של נוזל קירור דרך אזור המסבים. בשלב זה, מומלץ להחליף את משאבת המים.

בטרקטורים הישנים של Allis Chalmers, Case, IH, John Deere, Massey Ferguson, Ford, New Holland, Kubota, Deutz, David Brown, Farmall, גלגלת משאבת המים מחוברת לרכזת המאוורר. אם משאבת המים הדולפת לא תשתנה, אז קיים סיכון של התפרקות המיסב לחלוטין. בלימה מוחלטת זו תגרום לגלגלת המשאבה ולרכזת להסתובב באופן מסוכן, ולהבי המאוורר יכולים למעשה לחתוך לתוך הרדיאטור, וליצור רכיבים כושלים נוספים, כלומר הרדיאטור ולהבי המאוורר הפגומים.

בטרקטורים חדשים יותר להבי המאוורר מונעים חשמלית, והם נפרדים ממערכת הרכזת והגלגלות.

בדיקה שוטפת של המשאבה יכולה למנוע זאת, או טוב יותר, יש להחליף את המשאבה לאחר כמות מסוימת של שעות פעילות. משאבה נזילה ניתנת לתיקון מהיר באמצעות ערכת תיקון משאבת מים. רכיבי ערכת התיקון יכולים לכלול אימפלר, ציר אימפלר, אטם, תותבים, מיסבים ותפסי קמעונאי.

אם בית המשאבה פגום, אזי יש לשנות את משאבת המים כולה.

בחלק מהבתים מוטבע מספר. קבל את המספר הזה והתקשר לספק החלפים שלך.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *