היו יצרניות אופנועים רבות שניסו להכניס מנוע דו פעימות בעל קיבולת גדולה לאופניים שלהם, תוך שהם לא הצליחו. זה היה עד שהסוזוקי GT500 הופיעה וניצלה את המצב עם סוזוקי GT500. סוזוקי GT500 מציעה לאופנוענים את מנוע שתי הפעימות הראשון שדורש מעט מאוד תחזוקה ומציע הזרקת שמן ישירות לתוך ארכובה. ה-GT500 מציע חדשנות שלא נראתה במהלך השקתו ב-1976.

ה-GT500 נודע כדגם “קצר מועד” בשל העובדה שהוא הוצג רק במספרים עצומים בארצות הברית. האופניים האלה למעשה פוצצו תחרות שאפילו אופני ה-500 סמ”ק וה-650 סמ”ק לא יכלו להתחרות בה. זמן קצר לאחר שחרורו של סוזוקי GT500 הקוברה היה ה-GT500 החדש שסיפק שינוי משמעותי לעומת קודמו הקודם. היה צורך בפרסום מועט כדי שהקוברה ישפיע על השוק. זה היה מה שנקרא “מודל העתיד”.

החידוש המכאני השימושי ביותר בכל הנוגע לקוברה היה זרוע הנדנדה שקיבלה הרחבה של כמעט חמישה אינץ’ בהשוואה לסוזוקי GT500 ששוחררה קודם לכן. השינוי הזה נתן לאופנוענים הרבה יותר שליטה בזמן הרכיבה ועזר לתרום למוניטין של סוזוקי. רוכבים רבים גם מסכימים שהמושב הארוך יותר המצויד בקוברה נתן חוויה הרבה יותר נוחה בזמן סיור באזור הכפרי. הדור השני של סוזוקי GT500 גם הציע יותר מקום לתיק אוכף, נעלי בית או אפילו מנשא להרכבה.

ה-GT500 היה מצויד במנוע 492 סמ”ק בשיפוע שתי פעימות מקורר אוויר שאיפשר לאופניים להגיע ל-46 כוחות סוס די בקלות. אורך האופניים (2,195 מ”מ) נתן חוויה כללית טובה יותר בזמן הובלת מצרכים או אפילו הסעה לחבר. בשנת 1968 סוזוקי GT500 היה הסנסציה הבאה עבור כל קהילת האופנועים. הסטנדרטים של היום אפילו לא משתווים, במיוחד כשזה הגיע למערכת הבלמים.

הציבור לקח את האופניים האלה בסערה ואהב כל היבט שלהם ממיכל הדלק בצורת אבטיח ועד למושב הרגיל. כשזה הגיע לסוזוקי קוברה כמעט כל היבט של העיצוב שונה לטובה. כשנה לאחר מכן עצרה סוזוקי את ייצור הקוברה כדי להביא לשולחן דגם חדש יותר, הטיטאן. אם כי לגרסה מחודשת של ה-GT500 המקורי היו קרוב לשמונה רימייקים.

סוזוקי GT500 הוא אופנוע קלאסי המציע תיבת חמש הילוכים ותיבת שרשרת. קיבולת הדלק גדולה למדי לעת עתה מסוגלת להכיל 17 ליטר שלמים. האופניים היו למעשה כבדים יותר מרבים במשקל של 195 ק”ג בקלות. אופניים קלאסיים אלו אמינים ולרוב ללא תחזוקה. רכיבה על האופניים הנדירים האלה תגרום לך להתחנן לעוד ואולי אפילו לתת לך את הרעיון לשאול את חברך “כמה עבור ה-GT500”. מה שאולי לא ילך טוב כמו שקיווית לו. סוזוקי GT500 הוא יחיד מסוגו עם מבנה מעולה המאפשר לך לקחת את האופניים קילומטר נוסף.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *