סקירת מנוע דיזל של סוזוקי ויטארה 1.9 ליטר DDIS

סוזוקי ויטארה הפכה להצלחה עצומה מיד לאחר הצגתה ב-1988. עובדה היא ששניהם, הדור הראשון והחלפתו ב-1998, לא היו מבצעים תחרותיים על הכביש. העובדה השנייה היא שהם היו במחירים טובים, אטרקטיביים ודי טובים בשטח. הגראנד ויטארה החדש צריך להתחרות עם יותר יריבות כיום מאשר בימים הראשונים. לכן, הוא זקוק לביצועי שטח טובים, כמו גם למראה הגון ותחכום. כשסוזוקי השיקה את הגרנד ויטארה ב-2005, המראה החדש שלה היה הרבה יותר מלוטש, שום דבר ממכונה מטומטמת שהיא החליפה. לא בושה להודות שעיצוב המכונית הזו – שהיה מעט שרירי – גרר מעט התנשפויות של התרגשות.

הרכב שהחליף היה במבצע מאז 1998 והיה זקוק מאוד לפנסיה. מכונית זו תוכננה ועוצבה כמכונית שטח מהבית הספר הישן, מה שאומר שיש לה תיבת הילוכים נמוכה ושלדת סולם נפרדת לחוויה עילאית בשטחים קשים. אבל האכזבה היחידה של הדגם הזה הייתה שהוא הרגיש יותר כמו מכונה חקלאית ולא מכונית. זה טופל בדגם החדש של Vitara, שיש לו יותר חידודים דמויי מכונית וקור רוח לחוויית כביש, ובו בזמן, שומר על האמינות של אופר-רודר מהדור הישן. הופך להיות הראשון בכיתה שלו, יש לו מבנה גוף מסגרת אינטגרלי.

המרקמים והצבעים המשמשים בתא הנוסעים של הגרנד ויטארה הזו נחמדים מאוד וגם העיצוב די מסודר, למתגים ולמכשירים יש תאורה אחורית אדומה, שמרגישה איכשהו, אקזוטי. פעולת ההילוכים חלקה מאוד וההצגה המבריקה של החוגות ראויה להערכה. ה-Vitara מגיע עם ארגונומיה משובחת; ניתן גם לקפל ולפצל את מושבי השכיבה האחוריים 50:50. יש לו מרווח טוב לרגליים, אך מרווח הראש אינו מספק באופן מסוכן במצב הזקוף ביותר. ה-Grand Vitara מגיע עם מיזוג אוויר, חלונות חשמליים ונגן CD. מנועי הבנזין של סוזוקי ויטארה מוצעים בשתי וריאציות: 2.0 ליטר 140 כ”ס המייצר מומנט של 183 ננומטר, עם פליטה של ​​220 גרם לק”מ, חסכון של 25.8 קמ”ש ו-12.7 שניות עבור ספרינט 0-62 קמ”ש.

השני הוא 2.7 ליטר V6 188 כ”ס המייצר מומנט של 249 ננומטר, פליטת CO2 של 263 גרם/ק”מ, ספרינט ל-62 קמ”ש תוך 9.7 שניות וחסכון משולב של 21.2 קמ”ש. מנוע דיזל סוזוקי ויטארה מגיע עם 1.9 ליטר DDiS 129 כ”ס המפיק מומנט של 300 ננומטר, מאיץ ל-62 קמ”ש תוך 13.2 שניות בלבד, חסכון של 30.5 קמ”ש ופליטת CO2 של 205 גרם לק”מ. דיפרנציאל מרכזי Torsen קונבנציונלי משמש במערכת ההנעה הארבע גלגלית. עם דיפרנציאל מרכזי לא נעול, ניתן להגדיר את המערכת כסטנדרט באמצעות החוגה הסיבובית בלוח המחוונים וניתן לנעול את הדיפרנציאל במצבי טווח נמוך או גבוה. מערכת הבלימה טובה; זה לוקח 2.8 שניות עד 60-0 קמ”ש. אבל אם אתם בירידות שטח תלולות ומשתמשים בבלמים בתדירות גבוהה יותר, הם יתחממו מהר מאוד.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *