סקירת פיאט סטילו במהדורה מוגבלת – הקופה האיטלקית האלגנטית ביותר שאפשר לקנות

פיאט תמיד בנתה מכוניות חובבים מהירות ומושכות, בין אם זו ה-127 הקטנה משנות ה-70, או הפונטו טורבו המסוגננת בשנות ה-90, השילוב של סגנון איטלקי שיקי ומנועים נלהבים בסיבובים נלהבים הפך את המותג לפופולרי בקרב נהגים בכל מקום עבור כל עוד אפשר לזכור. שלבו את יכולת הנהיגה המהותית הזו עם עיצוב קופה אלגנטי וקיבלתם כמה מהקופה החידתית והבלתי נשכחת ביותר בזיכרון האחרון. ה-124 קופה האלגנטית הייתה המכונית שהייתה בשנות ה-70, עם מנוע 1.8 ליטר כפול מצלמות מפואר וקווים מפתים נקיים. לשם השוואה, פולקסווגן באותה תקופה עדיין בנה את החיפושית מקוררת האוויר, וסיימה את הפיתוח של ה-Mk 1 גולף.

מסורת זו נמשכת עם פיאט סטילו 2.4, במיוחד במהדורה המוגבלת ‘גרסת מייקל שומאכר’. מה שהופך את המכונית הזו למיוחדת כל כך הוא שהיא מפגישה שוב מראה איטלקי עם מנוע חזק מתחת למכסה המנוע, ותחושת סטייל שרוב יצרניות הרכב האחרות מנסות נואשות לחקות. ברחבי העולם, מספר ה”שומאכר” סטילוס מוגבל ל-3500 יחידות, כל אחת מהן נושאת לוח ממוספר על לוח המחוונים. לסינגפור הוקצו 50 יחידות זמינות מעכשיו ועד אמצע השנה הבאה.

מובן מאליו שתווי מעצבים אופנתיים הם יצירה איטלקית, ומעט מכוניות מסוגננות מלידה כמו סטילו שלוש דלתות, שאגב מתורגם ל’סטייל’ באיטלקית; השילוב של קווים חדים וחתוכי לייזר בחזית זורמים לתוך תא נוסעים דינמי בצורת טריז ונפתרים בצורה מסודרת עם פנסי האחורי הטרפזיים הדרמטיים. ההתלקחות העדינה של המרכב סביב הגלגלים האחוריים מעניקה לסטילו ‘כתפיים’ חזקות המעוררות עוצמה וחוזק. והאופן שבו הפרופיל האחורי משתפל קדימה נותן לכל המכונית עמידת אחיזה ותנועה חושית קדימה שאין להכחישה. לעוד יותר דרמה, גרסת שומאכר זוכה למתלים מונמכים, הרחבות סף זנדר ספורטיביות וחישוקי סגסוגת 17 אינץ’ מסוגננים.

אבל המהדורה המוגבלת הזו של Stilo היא יותר מסתם ממתק עיניים. מתחת למכסה המנוע, יש מנוע 20 שסתומים חזק בנפח 2.4 ליטר חמישה צילינדרים, שמפיק הספקים מרשימים של 170 כ”ס. בדיוק כפי שגילו אאודי, הונדה ולאחרונה גם וולוו, חמישה צילינדרים בשורה מציעה את הטוב משני העולמות – הוא פשוט גדול וכבד יותר במעט מיחידה בעלת ארבעה סירים, אבל מספק נתוני תפוקה דומים ליחידה ישרה. – או מנוע V6. כמיטב המסורת של פיאט, המכונית הזו מהירה להפליא, ומרגישה עוצמתית ומלאת תאוות, גם כשלוחצים עליה. למעשה, זה פשוט משגשג על דחיפה.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *